جزئیات امتحانات حضوری و غیرحضوری دانش‌آموزان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:00 - شنبه 08 آذر 1399
کد خبر : ۷۹۵۸۰۵
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۳
مدیرکل دفتر آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش: با توجه به بخشنامه آموزش و پرورش در 23 اردیبهشت، فقط در 2 پایه نهم و دوازدهم امتحانات حضوری و در سایر پایه های متوسطه اول و دوم ملاک ارزشیابی معلمان است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
عباس سلطانیان مدیرکل دفتر آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در گفتگوی تلفنی با برنامه روی خط خبر شبکه خبر گفت: با توجه به بخشنامه آموزش و پرورش که در 23 اردیبهشت به مدارس ابلاغ شده در دو پایه نهم و دوازدهم طبق برنامه امتحانات به صورت حضوری برگزار خواهد شد. درپایه های هفتم هشتم در دوره اول متوسطه و پایه های دهم و یازدهم در دوره دوم متوسطه ارزشیابی به صورت غیر حضوری است و مسئولیت ارزشیابی به عهده معمان و مدیران مدارس است.

در روش غیر حضوری بعلت اینکه اولویت سلامت دانش آموزان است بدون حضور فیزیکی دانش آموزان در مدرسه، دبیران بر اساس شناختی که از دانش آموزان در ارزشیابی های مجازی، تلویزیونی، آنلاین، پژوهش های دانش آموزی و خلاصه نویسی نمره دانش آموزان را اعلام و در کارنامه تحصیلی ثبت می کنند.

سلطانیان تاکید کرد: دادن هرگونه برنامه امتحانی که دانش آموز را مجبور به حضور در مدرسه کند یا امتحانی که به صورت انلاین برگزار شود و ملاک ثبت نمره در کارنامه باشد به شدت برخورد خواهد شد؛ ارزشیابی باید بر اساس موارد اعلام شده باشد.

در پایه دوازدهم بر اساس جدول امتجانات نهایی از هفدهم خرداد آغاز و تا شانزده تیر ادامه خواهد داشت و دانش اموزان با حضور در مدارس امتحان می دهند اما در پایه نهم تغییراتی داشته ایم به این صورت که در سنوات گذشته امتحانات به صورت هماهنگ استانی بود اما برای هماهنگی با برنامه هفتگی مدارس و همگام شدن با امتحانات، امتحان هماهنگ لغو شده و امتحانات حضوری پایه نهم در سطح مدرسه و با برنامه ریزی مدرسه اعلام شده است.

او افزود: از دهم اسفند 98 تا امروز (10 خرداد 99) که آخرین روز آموزش در شبکه های سیماست نزدیک بر 966 درس برای پایه دوم نظری مدارس تدریس شده است. در این مدت آموزش های لازم به دانش آموزان داده شده و از مجموعه نمرات تکوینی و نمرات پایانی نوبت اول و گزارشات معلمان بر اساس پروژه ها و روش های ارزشیابی مرجعیت معلم اولویت است و معلم می تواند در شرایط فعلی برای نمرات دانش آموزان تصمیم گیری کنند.

او گفت: در شرایط فعلی با ویدیوکنفرانس با مدیران و معاونین آموزش متوسطه تاکیدات لازم داده شده است.

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: در 24 اردیبهشت دستورالعمل برای برگزاری امتحانات و آرمون هاب تراکمی لا توجه به فاصله گذاری اجتماعی ارسال و تذکرات لازم به مدارس مبنی بر بهداشت محیط و فردی، اطلاع به اولیا، تغذیه دانش آموزان نیز آموزش ها داده شده و حدود یک میلیارد تومان برای اماده سازی فضا برای امتحانات دانش آموزان در اختیار مدراس قرار داده شده است.

سلطانیان درباره زمان ثبت نام مدارس نیز گفت: بر اساس دستورالعمل ها و مصوبات شورای عالی آموزش و پرورش در دوره اول و دوم متوسطه زمان شروع ثبت نام ها از نیمه اول تیرماه آغاز می شود اما این بیشتر مربوط به پایه های ورودی های پایه ها در سال هفتم و دهم است و بقیه پایه های میانی تاکید شد ه ثبت نام بر اساس محدوده بندی ثبت نام و نوبت دهی به گونه ای مدیریت شود که از ازدحام دانش اموزان و اولیا در مدارس جلوگیر شود.

او تاکید کرد: در پایه هایی که اعلام شده به صورت مجازی امتحان گرفته شود باید مدارس توجه لازم را داشته باشند که از حضور دانش آموان در مدارس جلوگیری شود تا سلامت دانش آموزان تضمین شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۷°