طرح سنجش کلاس اولی ها از اول تیر
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:44 - شنبه 08 آذر 1399
کد خبر : ۷۹۵۸۰۶
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۸
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش گفت: طرح سنجش دانش‌ آموزان اول ابتدایی و نوآموزان پیش دبستانی از اول تیر انجام می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حکیم زاده امروز شنبه در نشست خبری با خبرنگاران افزود: وزیر آموزش و پرورش تاکید کردند با توجه به شیوع ویروس کرونا، اما تمامی روند و اقدامات مربوط به دانش آموزان باید به موقع انجام شود.

وی افزود: فرآیند ثبت نام سال آینده دانش آموزان نیز باید به موقع انجام شود. از این رو ۲۲ اردیبهشت دستورالعمل ثبت دانش آموزان را ابلاغ کردیم.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش ادامه داد: دستورالعمل ثبت نام دانش آموزان امسال با توجه به شرایط بحران کرونا نوشته شده است.
 
آموزش و پرورش به فرآیند ثبت نام تاکید داشته و اینکه ثبت نام فقط یک فرآیند نیست و مهم‌ترین رویداد تربیتی زندگی دانش آموزان است.
 
حکیم زاده گفت: با توجه به اینکه امکان ادامه بحران کرونا در سال تحصیلی آینده نیز وجود دارد، هم زمان آموزش در فضای شاد هم انجام می‌شود تا اگر مشکلی از نظر کرونا وجود نداشت و بحران رد شده بود، از فرآیند ترکیبی فضای مجازی و کلاس حضوری برای آموزش استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه ثبت نام کلاس اولی‌ها در دو مرحله صورت می‌گیرد، افزود: کلاس اولی و نوآموزان باید از فرآیند سنجش استفاده کنند، از اول تیرماه سنجش پایه اولی‌ها آغاز و پس از انجام این فرآیند ثبت نهایی انجام می‌شود.

حکیم زاده گفت: حسن خلق و صبوری مسئولان ثبت‌نام در مدارس و مناطق در دستورالعمل ثبت نام مورد توجه قرار گرفته است، همچنین مقرر شد از ظرفیت سامانه شاد نیز استفاده شود تا از مراجعه حضوری خانواده‌ها به مدارس جلوگیری شود.

وی با تاکید بر استفاده از دستورالعمل بهداشتی و زمان بندی ثبت‌نام، افزود: این اقدامات برای کاهش استرس والدین است.
 
همچنین تدابیری در هدایت تحصیلی الکترونیکی صورت گرفته است.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش گفت: مهلت ثبت‌نام بیش از حد معمول به دانش‌آموزان عشایر اختصاص داده شده است.
 
فرایند ثبت‌نام و تشکیل ستاد از اول خرداد آغاز می‌شود و تا پایان مرداد ماه ادامه دارد، مدارس باید برنامه‌ریزی‌های لازم را در این زمینه داشته باشند.

حکیم زاده با بیان اینکه هر گونه ارتباط مدارس با موسسات دولتی و غیر دولتی در زمینه برگزاری آزمون ممنوع است، گفت: همچنین هر گونه مصاحبه و برگزاری آزمون در پایه هفتم ممنوع است.

وی افزود: هیچ مدرسه دولتی و غیر دولتی حق ندارد برای پذیرش نوآموزان یا دانش‌آموزان آزمون برگزار کند. مدارس هیات امنایی به جز خدماتی که با مشارکت اولیا تعیین می‌شود، هیچ شهریه‌ای نباید دریافت کنند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش گفت: پیش بینی‌شده است در سال آینده حدود یک میلیون و ۵۷۴هزار و ۲۰۸ دانش‌آموز ابتدایی ثبت نام شوند که در مقایسه با سال تحصیلی گذشته رشد چهار درصدی دارد. همچنین پیش‌بینی‌شده است یک میلیون و ۴۷۸ هزار پایه اولی ثبت نام داشته باشیم که نسبت به سال گذشته ۴.۷ رشد خواهد داشت.

وی گفت: با توافقی که با سازمان آموزش کودکان استثنایی داشتیم، ان شاءالله افزایش سنجش کودکان دبستان به ۶۰ درصد می‌رسد. امید است سنجش و غربالگری از کلاس اول به پیش‌دبستانی منتقل شود.

حکیم‌ زاده افزود: معاونت آموزش ابتدایی استان‌ها و ستاد ارزیابی عملکرد رسیدگی به شکایات، مسئولیت رسیدگی به شکایات مربوط به ثبت‌نام را بر عهده دارند.
 
والدین در صورت داشتن شکایت می‌توانند به سامانه این اداره مراجعه و روند رسیدگی به شکایات خود را پیگیری کنند. امید است همکاران امسال باوجود شرایط ناشی از کرونا، با رعایت اولویت سلامتی دانش‌آموزان به گونه‌ای عمل کنند که تا پایان مرداد روند ثبت‌نام به پایان برسد تا برنامه‌ریزی‌های لازم برای کلاس‌بندی مد نظر قرار گیرد.
 
وی ادامه داد: با هماهنگی ستاد ملی مبارزه با کرونا همانند سال‌های‌گذشته فرایند ثبت‌نام را در زمان مقرر به پایان می‌رسانیم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۷°