بازگشایی دانشگاه‌ها از ۱۷ خرداد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:52 - سه‌شنبه 01 مهر 1399
کد خبر : ۷۹۵۸۰۹
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۳
معاون وزیر علوم با اشاره بازگشایی دانشگاه‌ها از ۱۷ خرداد توصیه کرد حضور در دانشگاه و خوابگاه، حداقلی باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سیما، آقای مجتبی صدیقی رئیس سازمان امور دانشجویان در خصوص برگزاری امتحانات افزود: دانشگاه‌ها باید بازه زمانی امتحانات را به گونه‌ای تنظیم کنند که حضور دانشجویان منجر به تراکم جمعیت نشود.

وی گفت: باید حضور دانشجویان در ایام امتحانات در دانشگاه‌ها توزیع شده باشد، همچنین دانشگاه‌ها می‌توانند در صورت وجود شرایط مناسب و امکانات لازم با هماهنگی با دیگر دانشگاه‌ها، برای حضور دانشجویان در دانشگاه‌های محل زندگی دانشجو برنامه ریزی کنند.

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: وزارت علوم توصیه‌هایی برای پذیرش دانشجویان از ۱۷ خردادماه به دانشگاه‌ها ارسال کرده است.

وی درباره پیش بینی‌های انجام شده برای بازگشایی دانشگاه‌ها و خوابگاه‌های دانشجویی از ۱۷ خرداد، گفت: دانشگاه‌ها و خوابگاه‌ها براساس امکانات و شرایط خود
 
با رعایت پروتکل‌های بهداشتی وزارت بهداشت، از ۱۷ خردادماه آماده حضور دانشجویان می‌شوند.
آقای صدیقی ادامه داد: برای حضور دانشجویان در دانشگاه‌ها و بازگشایی خوابگاه‌های دانشجویی از ۱۷ خردادماه، راه حل‌هایی پیش بینی و به دانشگاه‌ها پیشنهاد شده است.

وی تاکید کرد: همه این پیش بینی‌ها در صورتی است که دانشگاه و استاد، تشخیص دهند که برگزاری کلاس حضوری برای تکمیل آموزش‌ها و برگزاری آزمون حضوری ضرورت دارد و نیاز به حضور فیزیکی دانشجو در دانشگاه است.

رئیس سازمان امور دانشجویان افزود: اگر دانشگاه و استاد تشخیص دهند که ضرورتی به برگزاری کلاس یا آزمون حضوری نیست، حضور همه دانشجویان در دانشگاه از ۱۷ خرداد ماه الزامی نیست.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °