نقش "پنجره واحد شروع کسب و کار" در بهبود فضای کسب و کار
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:07 - يکشنبه 06 مهر 1399
کد خبر : ۷۹۵۸۳۴
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۲۷
معاون وزیر اقتصاد گفت: با همکاری دستگاههای اجرایی و اجرای سه گام ، شاخص های بالای فرایند آغاز کسب و کار در جهان را بدست آوردیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
" محمدعلی دهقانی دهنوی" در گفتگو با تیتر امشب از افتتاح رسمی "پنجره واحد شروع کسب و کار" گفت و افزود: امیدواریم با افتتاح این پنجره وعده داده شده برای بهبود فضای کسب و کار محقق شود.
 
معاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه کشور ما در میان ۱۹۰ کشورجهان در رده ۱۷۸ کشور شاخص راه اندازی کسب و کار قرار داشت، گفت: سهولت کسب و کار یکی از شاخص های مهم بین المللی برای سنجیدن سطح اقتصاد کشورهاست.
دهقانی دهنوی گفت: فرایند شروع کسب و کار، از ثبت قانونی گرفته تا ملزومات مربوط به مالیات و تامین اجتماعی، یکی از زیرشاخه های این شاخص اقتصادی است.
معاون وزیر اقتصاد افزود: تاکنون در کشور ما ثبت شرکت‌های اقتصادی و مراکز کسب و کار با مسئولیت محدود و فرایند آن بیش از ۷۲ روزه زمان بر بود در صورتیکه در کشور نیوزلند کلیه فرایند راه اندازی یک کسب و کار در نیم روز کاری انجام می‌شود.
 
دکتر دهقانی دهنوی گفت: با افتتاح پنجره واحد تسهیل در شروع فرایند کسب و کار حاصل می‌شود.
او با بیان اینکه با اجرای دو گام حدود 60 روز در فرایند ثبت شروع کسب و کار تسهیل می شود از گام سوم تسهیل در فرایند کسب و کار گفت و افزود: با همکاری قوه قضائیه نیازی به گواهی صدور عدم سوء پیشینه نیست. در گام دوم تسهیل در ثبت نام نظام امورمالیاتی بود که حدود ۵۵ روز طول می‌کشید.
معاون وزیر اقتصاد افزود: از این پس با اعتماد به متقاضیان کد مالیاتی و اقتصادی داده می‌شود مگر آنکه اعتبار آن‌ها صحت نداشته باشد.
 
نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران در ارتباط تصویری ضمن ابراز خوشحالی از بدست آوردن رتبه بهتری در رنکینگ رتبه بندی بانک جهانی در افتتاح کسب و کارهای نوپا گفت: با افتتاح پنجره واحد شاهد بهبود کسب و کار و افزایش اشتغال و تولید خواهیم بود.
 
حسین سلاح‌ورزی با بیان اینکه در گذشته تصمیم بر این بود که سالیانه ۱۰ رتبه ارتقا رتبه جهانی داشته باشیم، افزود: تجربه همکاری در ایجاد پنجره واحد کسب و کار شاخص کشور را در جایگاه جهانی بهبود بخشید.
او گفت: امیدواریم گام سوم در تمام مراکز استان‌ها اجرا شود.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °