سرگذشت یک خیابان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:47 - پنجشنبه 23 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۹۵۸۴۷
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۵
"سرگذشت یک خیابان؛ سیر شکل گیری خیابان سی تیر" عنوان کتابی است که به تازگی به همت سازمان نوسازی شهر تهران منتشر شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از اداره ارتباطات و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران، کاوه حاجی علی اکبری مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با اعلام خبر انتشار کتاب "سرگذشت یک خیابان؛ سیر شکل گیری خیابان سی تیر" توضیح داد: بافت‌های تاریخی شهر‌ها میراثی گرانقدر هستند که در هویت بخشی به حیات شهری در طول تاریخ نقش قابل توجهی ایفا می‌کنند. این قسمت از شهر تجلی گاه ابعاد فرهنگی- اجتماعی مردمانی است که در دوره‌های تاریخی در این بخش از شهر روزگار سپری و هویت فرهنگی آن را ثبت کرده‌اند.
مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با اشاره به اینکه در راستای بازآفرینی شهر‌ها، شناخت و مستند‌نگاری بافت تاریخی در درجه اول اهمیت قرار می‌گیرد، تصریح کرد: کتاب "سرگذشت یک خیابان؛ سیر شکل گیری خیابان سی تیر" با بررسی دقیق سیر شکل‌گیری خیابان سی تیر از زمان قاجار تا به امروز به ثبت وقایع تاریخی، شناخت و معرفی بنا‌های با ارزش محدوده و نحوه شکل‌گیری بافت محله پرداخته است.
علی اکبری یادآور شد: این کتاب حاصل ۴ سال پژوهش سرکار خانم مریم میرزایی دانش آموخته رشته معماری و تهران پژوه است که به همت سازمان نوسازی شهر تهران و انتشارات خانه فرهنگ و هنر گویا منتشر شده است.
برچسب ها: سرگذشت ، خیابان ، سی تیر
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۲۸°