برنامه هایی برای بزرگداشت سالگرد دفاع مقدس
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:43 - جمعه 07 آذر 1399
کد خبر : ۷۹۵۸۵۷
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۷
رئیس بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس گفت: امسال چهلمین سالگرد آغاز دفاع مقدس است و برای بزرگداشت آن برنامه‌هایی در سراسر کشور پیش بینی شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سردار سرتیپ پاسدار بهمن کارگر امروز در جمع خبرنگاران افزود: ما در دفاع مقدس پیروز شدیم و هر سال باید این پیروزی را جشن بگیریم.
وی گفت: برای بزرگداشت سالگرد دفاع مقدس در سراسر کشور، نیرو‌های مسلح، مجموعه‌های عمومی، مساجد، مدارس و دانشگاه‌ها پیش بینی‌هایی شده است.
سردار کارگر اضافه کرد: دفاع مقدس موضوعی است که می‌توانیم از دستاورد‌ها و ارزش‌های آن برای سالیان متمادی استفاده کنیم.
وی گفت: بر اساس تاکید فرماندهی کل قوا، ما می‌توانیم صد‌ها سال در موضوع دفاع مقدس کار کنیم زیرا دفاع مقدس ابعاد مختلفی دارد و مهم‌ترین مسئله درباره آن این است که در دفاع مقدس، پیروز اصلی مردم بزرگ ایران هستند.
سردار سرتیپ پاسدار کارگر افزود: نیرو‌های مسلح افتخار داشت که به نمایندگی از ملت بزرگ ایران در این دفاع جانانه شرکت کند و موفق شود.
رئیس بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس افزود: با توجه به شیوع بیماری کرونا در کشور، در این زمینه پیش بینی شده است که بیشتر از رسانه‌ها و فضای مجازی استفاده شود.
وی گفت: واقعیت این است که نیرو‌های هوایی جمهوری اسلامی ایران نقش بسزایی در موضوع دفاع مقدس داشتند و از جمله رزمندگانی که در ساعات نخست حمله رژیم بعثی مشغول دفاع شدند؛ نیروی هوایی ارتش بود و خوشبختانه موفقیت‌های بسیاری کسب کردند.
وی افزود: نیروی هوایی ارتش در سال‌های دفاع مقدس، باعث تقویت روحیه رزمندگان می‌شد و ما می‌دانیم که آن موقع پدافند هوایی هم در اختیار نیروی هوایی بود و در عملیات‌های مختلف به ویژه عملیات والفجر هشت، کربلای ۵ و کربلای ۴، نیروی پدافند نیروی هوایی ارتش واقعاَ خیلی موفق عمل می‌کرد و باعث شادی تقویت روحیه رزمندگان می‌شد.
سردار کارگر گفت: نیروی هوایی ارتش، از ابتدای دفاع مقدس نیروی مقدم در مجموعه نیرو‌های مسلح بود.
وی افزود: البته نیروی هوایی همیشه در ذهن مردم ما بعنوان یک نیروی پیشگام در انقلاب اسلامی است، اما به نظر من ما نتوانسته ایم نیروی هوایی و نقش آن در دوران دفاع مقدس را آن طور که باید نشان دهیم و جا دارد که در این زمینه کار بیشتری صورت گیرد و از روی تاریخ شفاهی جمع آوری شده از پیشکسوتان نیروی هوایی مستند‌هایی بسازیم.
رئیس بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس با اشاره به سریال شوق پرواز افزود: این سریال که به زندگی و عملکرد شهید بابایی پرداخت تا حدودی مردم را از نقش نیروی هوایی در دفاع مقدس آگاه کرد.
برچسب ها: کارگر ، برنامه ، دفاع مقدس
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۲°