چند و چون اخذ مدارک دانشگاهی جعلی؟!
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
13:51 - دوشنبه 31 شهريور 1399
کد خبر : ۷۹۵۸۶۸
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۳
معاون حقوقی وزیر علوم در واکنش به یادداشت دستیار ویژه وزیر علوم مبنی بر کشف ۳۰ هزار مدرک جعلی در سال ۹۸ در میدان انقلاب تهران، گفت: عدد ۳۰ هزار اشتباه بوده و آقای جعفری عدد ۳ هزار را تصحیح و اعلام کرده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حمیدرضا علومی یزدی در این باره به خبرنگار ما گفت: این عدد ۳ هزار مدرک جعلی تصحیح شده هم مورد تائید وزارت علوم نیست.

او گفت: فضای آموزش عالی کشور، مجموعه‌ای نظام‌مند و قانون‌مند است و از اولین مراحل ورود به دانشگاه تا دوران تحصیل و مراحل آموزشی و پژوهشی و ارزیابی و صدور مدرک طبق مقررات و ضوابط صورت می‌گیرد.

علومی گفت: این نظارت‌ها بر فضای علمی کشور شامل مراکز علمی و دانشگاهی دولتی و غیر دولتی است.
معاون حقوقی وزیر علوم گفت: گرچه تخلفات اندکی در فضای علمی و آموزشی و پژوهشی کشور صورت گرفته، اما نباید این فضا و ساحت علم و دانش را آلوده کنیم.

علومی درباره کشف مدارک جعلی دانشگاهی در میدان انقلاب تهران گفت: برخی موسسات که مرکز علمی را به مرکزی تجاری برای تجارت تحقیقات غیر اصیل تبدیل کرده بودند به دادسرای فرهنگ و رسانه معرفی و سخت افزار‌های آن‌ها هم به وزارت علوم منتقل شده اند.

معاون حقوقی وزیر علوم گفت: حافظه این سخت افزار‌ها مطالعه می‌شوند و اگر مورد تخلفی مشاهده شوند به دانشگاه مورد نظر معرفی می‌شوند و یا شخص مورد نظر به دادگاه فراخوانده می‌شود.

علومی گفت: طبق درخواست وزیر علوم، رییس قوه قضاییه، دستور تسریع در رسیدگی به پرونده‌های دادسرای فرهنگ و رسانه را داده اند و ما امیدواریم در این زمینه مردم و دانشگاهیان ما احساس آرامش خاطر کنند.

وی گفت: برخی از این موسسات متخلف هستندکه با احراز تخلف یا تقلب آن‌ها مجوز فعالیت آن‌ها باطل شده است و پرونده هایشان در محاک قضایی است.

معاون حقوقی وزیر علوم در خصوص نظارت بر عملکرد موسسات آموزشی و پژوهشی و جلوگیری از ارائه مدارک جعلی هم این طور توضیح داد:


دیروز دستیار ویژه وزیر علوم در امور حقوق شهروندی از کشف بیش از ۳۰ هزار مدرک جعلی در میدان انقلاب تهران در سال ۹۸ خبر داده بود و گفته بود، برخی مدیران کشور ۱۴۰ واحد را در دو ترم پاس می‌کنند و کارشناسی ارشد یا دکتری می‌گیرند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °