تفکیک وظایف ستادهای مدیریت بحران در زمان وقوع حوادث
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:55 - شنبه 08 آذر 1399
کد خبر : ۷۹۵۹۱۴
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۷
مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران گفت: با تصویب قانون جدید وظایف ستادهای مدیریت بحران استانی در زمان وقوع حوادث با اولویت امداد رسانی تفکیک وظایف شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

 "منصور درجاتی" در گفتگو با 18:30 گفت: با قانون جدید دستگاههای اجرایی ذی ربط در عملکرد بحرانی موظف به ارائه خدمات مربوط در مواقع بحران هستند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران با بیان اینکه قانونگذار به تفکیک عملیاتی اقدام کرده است، گفت: اولویت ها بر اساس ابتدا امداد رسانی و سپس خدماتی تقسیم شده اند.

 
او گفت: براساس تقسیم کار ستاد بحران هر استان و بر اساس نوع حادثه و بحران بوجود آمده مانند، زلزله، سیل، شیوع بیماری مانند کرونا آن دستگاههای اجرایی مرتبط، پیشرو خواهد بود.
 
درجاتی گفت: وقتی حادثه ای برای یک شهر و منطقه اتفاق می افتد بر مناطق و شهرهای اطراف هم تاثیر می گذارد. 
او به ساخت و سازهای ایمن بعنوان پیش بینی و اقدام برای جلوگیری از خرابی ها ی بیشتر هنگام زلزله تاکید کرد.
 
رئیس مدیریت بحران شهرداری تهران هم تلفنی در این خصوص گفت: تهران یک شهر 8 میلیونی به تنهایی باندازه کشوری مانند سوئیس جمعیت دارد که مدیریت بحران خاصی را می طلبد. از سال 69 که زلزله منجیل واقع شد، ساخت و ساز با دقت و استحکام بیشتر قانونی شد.
علی مرادی رئیس مرکز لرزه نگاری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران هم در گفتگوی تلفنی گفت: پیش از دستگاههای اجرایی برنامه خاصی هنگام بحران های مختلف نداشتند اما امروزه بر اساس تجربیات مختلف پیش از وقوع هر بحرانی مانند زلزله دستگاهها اجرایی برنامه پیش بینی شده و آمادگی لازم را دارند.


برچسب ها: بحران ، زلزله ، حادثه
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۷°