شکست سیاست‌های آمریکا با اتحاد کشور‌های منطقه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:49 - چهارشنبه 02 مهر 1399
کد خبر : ۷۹۵۹۲۹
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۸
امیرعبدالهیان: اتحاد کشور‌های منطقه به شکست سیاست‌های کینه توزانه آمریکا در غرب آسیا منجر خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از خبرگزاری خانه ملت، دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل تاکید کرد: آقای حسین امیرعبداللهیان، در دیدار سفیر روسیه در جمهوری اسلامی ایران توسعه همکاری‌ها و روابط پارلمانی ایران و روسیه را مهم دانست و گفت: نقش همکاری‌های ایران وروسیه در سطح پارلمانی با توفیق همراه بوده و نقش‌آفرینی ایران و روسیه در مسائل منطقه به ویژه مبارزه با تروریسم مثبت بوده است.

وی همچنین افزود: اراده رهبران دو کشور بر توسعه و تقویت همه جانبه مناسبات استوار است و روابط تهران و مسکو در مناسبات منطقه‌ای و بین المللی و گسترش همکاری‌ها در حوزه‌های مختلف به نفع دو کشور بوده است.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل، توسعه ثبات و امنیت در منطقه را به نفع دو کشور دانست و بیان کرد: همکاری‌های چندجانبه، منطقه‌ای و بین المللی ایران و روسیه منجر به توسعه ثبات و امنیت در منطقه خواهد شد و در این راستا، تحکیم و تقویت روابط فی مابین بیش از پیش مد نظر تهران_مسکو است.

در ادامه این دیدار سفیر روسیه، با تبریک انتخاب آقای قالیباف به ریاست مجلس شورای اسلامی، پیام‌های روسای مجالس دوما و سنای این کشور را تقدیم کرد و افزود: حضور نمایندگان در دوره جدید در مجلس شورای اسلامی تلاش دولتمردان پارلمانی روسیه را برای همسویی با آن‌ها افزایش خواهد داد.

آقای لوان جاگاریان مراودات پارلمانی میان دو کشور را مثبت بیان کرد و ابراز داشت: اهداف راهبردی مسکو، ضرورت تقویت و تحکیم مراودات ممتاز دوجانبه از جمله در حوزه پارلمانی با جمهوری اسلامی ایران را در بر دارد و همکاری در سطوح مختلف با ایران به تقویت روابط دو کشور استمرار خواهد بخشید.

سفیر روسیه در ادامه اشاره کرد: روسیه افزایش مراودات اقتصادی، تجاری، سیاسی و فرهنگی با ایران را دنبال می‌کند و تقویت و تحکیم روابط فی مابین و اعزام گروه‌های دوستی و پارلمانی دو کشور در مجلس جدید ایران مسیر هموارتری را برای افزایش مناسبات دو کشور به وجود خواهد آورد.

در این دیدار درباره آخرین مناسبات پارلمانی، منطقه ای، بین المللی، از جمله تحولات سوریه، عراق، یمن و افغانستان نیز بحث و تبادل نظر شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۹°    ۲۹°