نهایی شدن سند ارتقای فرهنگ وقف
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:39 - شنبه 08 آذر 1399
کد خبر : ۷۹۵۹۴۴
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۳
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از نهایی شدن سند ارتقای فرهنگ وقف در شورای فرهنگ عمومی کشور خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای سیدعباس صالحی در نشست شورای فرهنگ عمومی که با موضوع وقف دانش بنیان در محل دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی برگزار شد در مصاحبه با خبرنگاران، افزود: فرهنگ وقف هم در تمدن بشری جایگاه مهم دارد و هم در ایران سبب شکوفایی ارائه خدمات به مردم است.
 
وی گفت: توسعه مدارس، بیمارستان‌ها و مراکز آموزش عالی در حوزه وقف ظرفیت‌های خوبی است که بیش از این جای گسترش دارد و در دو جلسه اخیر شورای فرهنگ عمومی درباره این موضوعات تاکید شد.
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: در این جلسه، دستگاه‌های مختلف از جمله سازمان اوقاف و امور خیریه، وزارتخانه‌های بهداشت، آموزش و پرورش و علوم از وضعیت اماکن وقفی گزارشی ارائه کردند.
 
آقای صالحی با اشاره به فعال شدن سند ارتقای فرهنگ وقف گفت: در این سند وظایف دستگاه‌های مختلف با هدف ارتقای فرهنگ وقف در کشور پیش بینی شده است و کارگروه ملی آن در سازمان اوقاف شکل خواهد گرفت.
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به سوالی درباره نامگذاری امسال با عنوان «جهش تولید» افزود: همسو با دولت در این وزارتخانه نیز کمیته فرهنگ سازی در حوزه جهش تولید فعال است و امور مختلفی را دنبال می‌کند.
 
آقای صالحی گفت: در حوزه‌های سینما، مستندسازی، فیلم کوتاه، عکس، تصویر و متون مختلف درحال حمایت از فعالیت‌های ترویجی در حوزه جهش تولید هستیم تا فعالیت مولدان این حوزه را به تصویر بکشیم.
 
 
پنج مرکز دانش بنیان وقفی بزودی در کشور ایجاد می‌شود

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه از ایجاد ۵ مرکز کسب و کارنوپا و دانش بنیان وقفی در استان‌های کشور خبر داد و گفت: یکی از راهبرد‌های حوزه وقف، حمایت از تجاری سازی محصولات دانش بنیان است.
 
حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی خاموشی در جلسه شورای فرهنگ عمومی که با موضوع وقف دانش بنیان برگزار شد در مصاحبه با خبرنگاران افزود: در سند جدید ارتقای فرهنگ وقف، به وقف در حوزه‌های جدید که مردم نفعش را احساس کنند توجه ویژه شده است.
 
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: وقف در حوزه دانش از راهبرد‌های این سازمان است که در آن از شرکت‌های کسب و کار نوپا و دانش بنیان به طور ویژه حمایت خواهد شد.
 
حجت الاسلام والمسلمین خاموشی افزود: در مجموعه سلامت هم در حال تعامل با وزارت بهداشت هستیم و هم اکنون هزار و ۲۰۰ مرکز بهداشتی و درمانی وقفی در کشور فعال است و امیدواریم بتوانیم با حمایت وزارت بهداشت به ارتقای سلامت در جامعه کمک کنیم.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به موقوفات متعدد در آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها گفت: در حوزه وقف دانش، یکی از اقدامات ما راه اندازی جایزه علمی البرز است.
 
حجت الاسلام والمسلمین خاموشی افزود: هم اکنون برخی از شرکت‌های دانش بنیان فعال نیز موقوفه هستند که از جمله آن‌ها یکی از شرکت‌های دانش بنیان در حوزه تولید ایمپلنت در استان فارس است که مردم برکات آن را در سبد مصرفی خود احساس خواهند کرد.
 
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: ان شاءالله دبیرخانه فعال ما به طور سالانه گزارشی از ارتقای فرهنگ وقف در کشور منتشر خواهند کرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۷°