اطلاعیه قرارگاه خاتم الانبیاء درباره پالایشگاه ستاره خلیج فارس
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:18 - يکشنبه 06 مهر 1399
کد خبر : ۷۹۵۹۴۵
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۵
قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که این قرارگاه صرفاً پیمانکار احداث فاز‌های سه‌گانه پالایشگاه ستاره خلیج فارس است و تولید و عرضه بنزین این پالایشگاه زیر نظر وزارت نفت صورت می‌گیرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
در پی اشتباه یکی از رسانه‌ها در درج صحبت‌های فرمانده قرارگاه خاتم در خصوص پروژه‌های مشارکتی این مجموعه با دولت، روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) اطلاعیه‌ای صادر کرد.

در این اطلاعیه آمده است: «پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس گرچه در جریان تحریم‌های همه‌جانبه استکبار، توسط تلاشگران قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) احداث شده است، اما عرضه بنزین تولیدی این پالایشگاه زیر نظر مجموعه وزارت نفت صورت می‌گیرد. قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) قرارگاه خاتم صرفاً پیمانکار احداث فاز‌های سه‌گانه پالایشگاه ستاره خلیج فارس است و تولید و عرضه بنزین این پالایشگاه زیر نظر وزارت نفت صورت می‌پذیرد. مجموع تولید روزانه بنزین در کشور حدود ۱۰۵ میلیون لیتر است که این پالایشگاه توانسته است با تولید روزانه حدود ۴۰ میلیون لیتر بنزین، علاوه بر خودکفایی در تولید این محصول راهبردی، کشور را به صادرکننده بنزین تبدیل کند. یکی از پروژه‌های دیگری که قرارگاه خاتم به‌عنوان سرمایه‌گذار به آن ورود کرده است، پالایشگاه آناهیتای کرمانشاه است که رسانه‌ها به اشتباه آن را مرحله بعدی پالایشگاه ستاره خلیج فارس عنوان کرده‌اند و این در حالی است که این دو پالایشگاه هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارند و بهره‌بردار نهایی همه آن‌ها وزارت نفت است.»
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °