مشروح 13، سه شنبه 13 خرداد 99
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:11 - چهارشنبه 22 مرداد 1399
کد خبر : ۷۹۵۹۴۷
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۰
پخش مستقیم سخنان رهبر معظم انقلاب به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی ، فردا (14 خرداد) ، یازده صبح، آغاز رزمایش برکت امام خمینی (ره)، ساخت و ساز و تکمیل سه هزار و 500 واحد مسکونی و گسترش اعتراضات مردمی ضدنژادپرستی و بی عدالتی به بیش از 140 شهر آمریکا از عناوین مهم مشروح 13 است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ، رهبر معظم انقلاب اسلامی فردا، چهاردهم خرداد ، به مناسبت سی و یکمین سالروز رحلت حضرت امام خمینی رحمه‌الله علیه ، در سخنرانی زنده تلویزیونی با ملت ایران سخن خواهند گفت. این سخنرانی ساعت 11 از شبکه های خبر ، اول سیما و رادیو به صورت زنده پخش می‌شود.
*
دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی گفت: امسال در سالروز رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی از ظرفیت های رسانه‌ ملی و فضای مجازی برای معرفی شخصیت ، سیره و مکتب سیاسی امام راحل استفاده می کنیم. آقای انصاری گفت: براساس دستورالعمل ستاد ملی کرونا مراسم سی و یکمین سالگرد امام راحل در حرم مطهر برگزار نمی شود.
 

*
همچنین ، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران هم ، درباره برگزاری مراسم 15 خرداد گفت : گلباران مزار شهدای 15 خرداد ، و برگزاری همایش های مختلف ، با رعایت دستورالعمل های بهداشتی ، در شهرستان های استان تهران از جمله برنامه هایی است که در نیمه خرداد برگزار می شود.

در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت به ریاست رئیس جمهور ، گزارشی از فرایند آزاد سازی سهام عدالت و حق تصمیم گیری دارندگان این نوع سهام برای مدیریت یا فروش از طریق بانک ها ارائه شد . وزیراموراقتصادی ودارایی هم گزارشی از برنامه واگذاری شرکت های دولتی و زیرمجوعه بانک های دولتی را در بازار بورس ارائه کرد.
*
پس از استماع گزارشهای ارائه شده، رئیس جمهور سهولت بیشتر در امر واگذاری سهام و ادامه برنامه های خصوصی سازی را با هدف کاهش تصدی گری دولت خواستار شد . آقای روحانی بر توجه به حقوق دارندگان سهام عدالت و برخورداری آنان از حق مدیریت در فروش ،‌تبدیل دارایی و نگهداری آن تاکید کرد و گفت : باید با اطلاع رسانی کامل و آشنا کردن صاحبان سهام عدالت با حقوقشان ،‌امکان تصمیم گیری آگاهانه آنان دراین زمینه فراهم شود . رئیس جمهور گفت : شرکت های سرمایه گذاری استانی باید با شفافیت کامل مدیریت رقابتی لازم را بدست آورند و به طور منظم به دارندگان سهام گزارش دهند . آقای روحانی همچنین از وزارت اموراقتصادی و دارایی خواست با کمک صداوسیما و رسانه های عمومی برای معرفی و استفاده هوشمند از بازار سرمایه آموزش و فرهنگ سازی شود .

عملیات ساخت و ساز و تکمیل سه هزار و 500 واحد مسکونی برای خانواده های دارای حداقل 2 عضو معلول ، در رزمایش برکت امام خمینی (ره)و با حضور رئیس قوه قضائیه آغاز شد . اعتبار این طرح که به صورت ویدیو کنفرانس آغاز شد، پنجاه میلیارد تومان است.

در این مراسم عملیات اجرایی ایجاد 188 شغل با اولویت متقاضیان آسیب دیده از کرونا ، در طرح های اشتغال برکت کلید خورد.
*
اهداء چهار میلیون بسته مواد پروتئینی به خانواده های آسیب دیده از کرونا هم طرح دیگری است که امروز آغاز شد .
*
رئیس قوه قضاییه با قدر دانی از خدمات ستاد اجرایی فرمان حضرت امام ، بر اجرای عدالت در جامعه تاکید کرد و گفت: فقر محصول بی توجهی به بی عدالتی اجتماعی و اقتصادی است . رئیس دستگاه قضا با اشاره به مأموریت نهادهای انقلابی در توجه به محرومان و نیازمندان افزود: باید این کمک های مومنانه در تاریخ کشور ثبت شود.
 


رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنانش به حوادث این روزهای آمریکا اشاره و تاکید کرد : آمریکا در مقام متهم نقض حقوق اولیه انسانی، و نه مدعی حقوق بشر باید در دادگاه‌های بین‌المللی محاکمه شود.
 

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: راه امام خمینی ره ، واقعیتی تجربه شده است و هر جا مطابق روش او عمل کرده‌ایم توانسته‌ایم راه‌حل‌ها را بیابیم و بر مشکلات فائق آییم.
آقای قالیباف افزود : خط امام، هم ضامن استقلال و عزت ما است و هم عدالت و پیشرفت را برای ما به ارمغان خواهد آورد.
رئیس قوه مقننه تاکید کرد: ما در مجلس یازدهم خود را متعهد می دانیم همه تصمیم‌ها و اقداماتمان مبتنی بر اصول خط امام باشد.وزیر بهداشت گفت : ویروس کرونا بسیار پیچیده و رفتار آن در هر مرحله و محیطی متفاوت است .
دکتر نمکی در نشست کمیته علمی کشوری سیاست‌گذاری کرونا گفت : نخستین روزهای آشنایی‌ با این ویروس را سپری می‌کنیم و هنوز قضاوت درباره آن زود است .

وزیر بهداشت بار دیگر بر رعایت فاصله گذاری اجتماعی تاکید کرد و گفت : مردم و مسئولان شیوع بیماری کرونا را جدی بگیرند .

هفتیمن شب اعتراضات علیه تبعیض نژادی در آمریکا، حداقل 140 شهر آمریکا به عرصه اعتراض تبدیل شده. پلیس و گارد ملی خشونت علیه معترضان را دستور کار قرار داده‌اند و رئیس جمهور هم گفته ارتش را به میدان می‌فرستد.
 

با وجود برقراری حکومت نظامی در واشنگتن، معترضان به سمت کاخ سفید روانه شدند تا صدای اعتراض‌شان را به گوش مقامات کاخ سفید برسانند. کاخی که از زمین و آسمان ؛ هنگام سخنرانی ترامپ ، در محاصره خودروهای نظامی و بالگردها قرار گرفته.

*
ترامپ ، که معترضان را ، به حضور ارتش تهدید می‌کند ، در روزهای قبل هم ، آنها را اوباش خوانده بود و آنها را با سگ‌های شرور و سلاح‌های شوم کاخ سفید ، تهدید کرده . این اظهارات ترامپ ، معترضان را خشمگین کرده.
و حالا تعابیر جدید رئیس جمهور آمریکا ، از معترضانی که در بیش از 140 شهر به خیابان ها آمده اند .

*
با وجود اینکه سیلی از تجهیزات و نیروهای نظامی ، روانه ی کاخ سفید شد تا آن را از خشم مردم در امان بدارد ، اما ، مردم آمریکا که خشم انباشته شده شان در دهه های اخیر ، حالا سرباز کرده ، همزمان با سخنرانی ترامپ هم ، در اطراف کاخ سفید حضور یافتند و نیروهای نظامی با آنها درگیر شدند .

حضور چشمگیر نظامیان در هفتمین شب ، از اعتراضات علیه نژادپرستی گسترده تر شده . از خودروهای نظامی ارتش آمریکا گرفته که در خیابان‌ها جولان می‌دهند......

هرچند اعتراض ها به خشونت نهادینه شده در آمریکاست ، اما پلیس ، بازهم خشونت ، خشونت و خشونت را در دستور کار قرار داده

حکومت نظامی در بسیاری از شهرها برقرار شده و معترضانی که بعد از ساعت 7 در خیابان باشند دستگیر می‌شوند . با وجود اعمال این قوانین ، حضور گسترده معترضان در خیابان‌ها ادامه یافت.

*
برایان استیونسون ، کارشناس آمریکایی می‌گوید : نژادپرستی در آمریکا ، دنباله دار است و تا برخورد ریشه ای با مشکلات همچنان ادامه دار خواهد بود.

برخی از کشور های اروپایی هم عرصه تظاهرات ضد تبعیض نژادی و بی عدالتی نظام سرمایه داری در آمریکا بودند.
شهروندان در پاریس، مقابل سفارت واشنگتن تجمع کردند. معترضان پارچه نوشته هایی با مضمون "نژادپرستی ما را خفه می‌کند و نمی‌توانم نفس بکشم" در دست داشتند.
==
در آمستردام هلند یکی از بزرگترین تجمعات این کشور برگزار شد. معترضان پارچه نوشته هایی در دست داشتند که روی آن ها نوشته شده بود : ” نمی‌توانم نفس بکشم” “عدالت برای فلوید” و ” سیاه بودن جرم نیست.”
==
در دوبلین پایتخت جمهوری ایرلند هم مخالفان خشونت و نژاد پرستی با برپایی تظاهرات مقابل سفارت آمریکا ، تبعیض نژادی در این کشور را محکوم کردند.


نمایندگان مجلس امروز میزبان روسای سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزی و مرکز آمار ایران بودند. در این نشست
مسائل کلان اقتصادی کشور بررسی شد.
 


معاون وزیر راه و شهرسازی گفت : نتایج پالایش متقاضیان مرحله دوم طرح اقدام ملی مسکن به پایان رسید و از امروز به‌تدریج نتایج پالایش به تأیید شدگان ، پیامک می‌شود . آقای محمودزاده ، افزود : به کسانی که تاکنون موفق به تکمیل مدارک و بارگذاری اطلاعاتشان نشده اند ، مهلت مجدد داده خواهد شد . موضوع مهم اینکه ، در مرحله نخست پولی از متقاضیان دریافت نمی شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین ، در خصوص تکمیل و تحویل نهایی طرح مسکن ملی نیز تصریح کرد: موفقیت در اجرای این طرح در گرو تعهد متقاضیان به تأمین آورده شان است.

مدیر عملیات بازار سهام اعلام کرد : از امروز تا ۲۱ خرداد امکان خرید سهام ، در شرکت های سرمایه پذیر سهام عدالت فراهم است . انجام معاملات ، در شرکت های سرمایه پذیر سهام عدالت ، به صورت عادی و بلوک در نماد مربوطه با هماهنگی با ناظر بازار قابل انجام است و خرید برای کلیه سرمایه گذاران اعم از حقیقی، حقوقی امکانپذیر است.
*
شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) هم اعلام کرد : دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر ، از وراث متوفیان سهام عدالت باید منتظر اطلاعیه های این شرکت ، درباره ی شیوه ی انتقال سهام عدالت اموات باشند .
برخی از مردم ، به اشتباه تصور میکنند ، چون برخی فعالیت ها ، دوباره آغاز شده ، پس کرونا ، دیگر جدی نیست . مسئولان وزارت بهداشت ، تاکید دارند ، جدی نگرفتن کرونا ، یعنی ، جولان دوباره ی این ویروس در کشور .

واریز بیمه بیکاری کرونا از هفته آینده
سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد : بیمه بیکاری کارگران و متقاضیان بیکار شده ناشی از کرونا از هفته آینده به حساب مشمولان واریز خواهد شد . همه مشمولین قانون کار که تابع قانون تامین اجتماعی و مشمول قانون بیمه بیکاری باشند می‌توانند از مزایای بیمه بیکاری استفاده کنند.


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از نهایی شدن سند ارتقای فرهنگ وقف در شورای فرهنگ عمومی کشور خبر داد و گفت:​ دبیرخانه این سند در سازمان اوقاف و امور خیریه فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.
*
آقای صالحی در نشست شورای فرهنگ عمومی افزود: در این سند وظایف دستگاه های مختلف با هدف ارتقای فرهنگ وقف در کشور پیش بینی شده است و کارگروه ملی آن در سازمان اوقاف شکل خواهد گرفت.
*
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه هم از ایجاد 5 مرکز کسب و کارنوپا و دانش بنیان وقفی در استان های کشور خبر داد و گفت : یکی از راهبردهای حوزه وقف، حمایت از تجاری سازی محصولات دانش بنیان است. حجت الاسلام و المسلمین خاموشی افزود: وقف در حوزه دانش از راهبردهای این سازمان است که در آن از شرکت های کسب و کار نوپا و دانش بنیان به طور ویژه حمایت خواهد شد.
مجری طرح دانه‌های روغنی وزارت جهاد کشاورزی گفت : تولید دانه‌های روغنی در کشور ، با ده برابر رشد در سال گذشته ، به بیش از ۴۰۰ هزار تن رسید که واردات روغن را با 12 درصد کاهش به 84 درصد رساند .آقای مهاجر از پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی برای افزایش قیمت خرید تضمینی دانه‌های روغنی خبر داد و گفت: قیمت پیشنهادی حداقل پنج هزار و ۵۰۰ تومان است.
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-
تلفات انرژی در بخش توزیع نخستین بار در تاریخ صنعت برق ایران، سال گذشته تک رقمی شد و به عدد ۹/۷ درصد رسید . کاهش 7 دهم درصدی در مقایسه با پارسال منجر به صرفه‌جویی بیش از ۵۰۰ میلیون مترمکعب در گاز مصرفی نیروگاه‌ها، جلوگیری از انتشار بیش از یک میلیون تن دی‌اکسیدکربن در هوا و همچنین صرفه‌جویی حدود ۲۴۰ میلیون یورو در احداث نیروگاه‌ها شده است
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-
سخنگوی گمرک گفت : میزان تجارت خارجی ایران با اوراسیا از پنجم آبان پارسال تاکنون به بیش از دو میلیارد و 112 میلیون دلار رسید که این میزان شامل بیش ازیک میلیارد و 529 میلیون دلار واردات و بیش از 583 میلیون دلار صادرات است .
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-
به گزارش خبرگزاری "داون نیوز" پاکستان ، ایران ۹۲ مهاجر غیرقانونی پاکستانی را که به علت نداشتن مدارک قانونی بازداشت شده بودند از طریق گذرگاه مرزی تفتان به مرزبانی پاکستان تحویل داد.
==-=
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری از مشخص شدن نتایج ثبت نام متقاضیان دومین مرحله وام ضروری 7 میلیون تومانی بازنشستگان و وظیفه بگیران این صندوق خبر داد و گفت : 42 هزار نفر از بازنشستگان تا پایان خرداد وام می گیرند.
برچسب ها: مشروح 13
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۹°