گذری بر افزایش قیمت افسارگسیخته لوازم خانگی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:01 - يکشنبه 06 مهر 1399
کد خبر : ۷۹۵۹۶۵
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۴
مدیرعامل سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تهیه‌کنندگان: هرگونه افزایش خود سرانه قیمت کالاهای لوازم خانگی، خلاف قوانین و مشتری مداری است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  "عباس تابش"در گفتگوی تلفنی با ۱۸:۳۰ شبکه خبر گفت: برای افزایش قیمت‌ها قطعا باید مجوز داشت.

مدیرعامل سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تهیه‌کنندگان گفت: بر اساس مصوبه دیروز تنظیم بازار، لوازم خانگی جزء گروه ۲ کالایی قرار می‌گیرد و این دستور به این معنی است که برداشت‌ها و استنباط‌ های شخصی، ملاک قیمت گذاری نیست و باید تولید کنندگان اسناد مستند هزینه‌ها را به سازمان حمایت ارائه کنند و پس درج قیمت در سامانه ۱۲۴ با قیمت مصوب امکان فروش داشته باشند.
او افزود: افرادی که بدون رعایت این فرآیند در بازار نسبت به تغییر قیمت خود سرانه عمل کنند خلاف قوانین عمل کرده اند.

تابش با بیان اینکه سازمان حمایت به عنوان سازمانی که هم حامی تولید کننده و هم حامی مصرف کننده است گفت: تولید باید به گونه‌ای باشد که حقوق مصرف کننده تامین باشد.

عباس تابش گفت: اقدامات خوبی در زمینه قاچاق کالا در کشور انجام شده و سعی داریم امسال با طرح شناسه دار کردن کالا و انبار لوازم خانگی عملا به بحث قاچاق کالا پایان دهیم.
 "حمیدرضا غزنوی"، سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی در گفتگو با ۱۸:۳۰ گفت: بازار نقشی در افزایش قیمت کالا‌ها ندارد، علت افزایش لوازم خانگی را باید ناشی از افزایش قیمت نهاد‌های تولید دانست.
 
سخنگوی انجمن صنفی تولیدکنندگان لوازم خانگی افزود: برای بررسی علل افزایش قیمت کالا مراجعه به بازار کافی نیست و باید به تغییر قیمت مواد اولیه و مشکلات تولیدکننده توجه کرد.

غزنوی با انتقاد از اختلاف سه برابری فروش ورق فولاد مبارکه(یک شرکت دولتی) در بازار آزاد گفت: علت افزایش قیمت لوازم خانگی، گران شدنِ مواد اولیه و ارز است.

سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی گفت: نهاد‌های تولید متاسفانه افزایش قیمت افسارگسیخته دارند و به این موضوع رسیدگی نمی‌شود.
غزنوی گفت: تولید کننده به ناچار برای اینکه چرخه تولید از کار نیفتد و کارگران را اخراج نکند، مجبور به خرید فولاد با قیمت بالاتر می شود.

او با بیان اینکه بخش لوازم خانگی از امکانات دولتی استفاده نمی‌کند، گفت: قیمت‌های لوازم خانگی شامل مصوبه دولت نیست بنابراین این بخش برای افزایش قیمت نیازی به اجازه دولت ندارد.

سخنگوی انجمن تولیدکنندگان گفت: امسال قیمت‌ها را منطقی افزایش داده ایم، یعنی قیمت لوازم خانگی از ۱۰ درصد تا ۲۵ درصد افزایش داشته است.

میری، رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی هم در گفتگوی تلفنی گفت: کارخانه‌ها بدون مجوز قیمت کالا‌ها را افزایش داده اند و سازمان خمایت باید قیمت‌های مصوب را در سامانه ۱۲۴ ثبت کند تا قیمت‌ها قابل کنترل باشد.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °