خبر مشروح ۲۰ سه شنبه ۱۳ خرداد ۹۹
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 17 آذر 1400
کد خبر : ۷۹۵۹۷۲
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۶
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، فردا همزمان با سالروز رحلت ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در سخنانی، به تبیین ویژگی‌های نهضت و شخصیت امام خمینی (ره) می‌پردازند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سخنرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی، ساعت یازده از شبکه‌های خبر، اول سیما و رادیو، به صورت زنده، پخش خواهد شد.

در رزمایش برکت، ساخت و تکمیل سه هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی برای خانواده‌های با ۲ عضوء معلول، آغاز شد. عملیات اجراییء ایجاد ۱۸۸ شغل هم با اولویت متقاضیانء آسیب‌دیده از کرونا، در طرح‌های اشتغال*ء برکت، آغاز شد. در این رزمایش، رئیس قوه قضائیه به صورت ویدئوکنفرانس، از دوهزار و ۴۲۳ طرح عمرانی و زیربنایی در سراسر کشور، بهره‌برداری کرد.

جنگ و گریز ارتش با مردم، صدای تیراندازی، حمله به خبرنگاران و فریاد‌های عدالت- طلبانه، تصاویر این روز‌های آمریکاست. به تعبیر یک خبرنگارء امریکایی، کوهء آتشفشانی که فوران کرده، تصاویرء قبلی از آمریکای پرزرق و برق رو به کلی تغییر داده.
صدای اعتراض به تبعیض نژادی و بی‌عدالتیء نظام سرمایه‌داری، از دیوار‌های امریکا هم فراتر رفته است.
تظاهراتء مختلفی در سیدنیء استرالیا، آمستردامء هلند، بوردو و پاریسء فرانسه و دوبلینء ایرلند، برای اعلام همبستگی با معترضانء آمریکا، برگزار شد. تظاهرکنندگانء فرانسوی، مقابل سفارت آمریکا در پاریس، تجمع کردن. معترضان در پاریس، پارچه- نوشته‌هایی با مضمون نژادپرستی، ما را خفه می‌کند، و نمی‌توانم نفس بکشم، در دست داشتند.
در دوبلین، پایتخت جمهوری ایرلند هم مخالفانء خشونت و نژادپرستی، با برپایی تظاهرات مقابل سفارت آمریکا، تبعیضء نژادی در این کشور رو محکوم کردن. مسئول سیاست خارجیء اتحادیه اروپا هم رفتار خشونت‌بارء پلیسء آمریکا رو محکوم کرده و گفته از خشونت‎های پلیسء آمریکا، شوکه شدیم.


رئیس جمهور در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادیء دولت، بر لزوم توجه به حقوق دارندگانء سهام عدالت و برخورداریء آنان از حق مدیریت در فروش، تبدیلء دارایی و نگهداریء آن تأکید کرد. آقای روحانی گفت: باید با اطلاع رسانیء کامل و آشنا کردن صاحبان سهام عدالت با حقوقشان، امکان تصمیم‌گیریء آگاهانه در این زمینه فراهم بشه. رئیس جمهور همچنین حمایت از تولیدء داخلی و ایجاد جهش در تولید و صادرات رو ضروری دونست و از وزارت نفت خواست با توجه به شرایط ویژهء کنونی، تصمیم‌های مناسبی در زمینه تعیین نرخ خوراکء پتروشیمی بگیرد.
*
رئیس مجلس گفت: الگوی انقلابء امام، به ما نشان داد که می‌شود در برابر زورگویی‌های پیدا و پنهان، سر خم نکرد و بر مشکلات، فائق آمد ... آقای قالیباف در نطق پیش از دستور، با تسلیت سالروز رحلت بنیانگذار انقلاب اسلامی اضافه کرد: راهء امام، واقعیتی تجربه شده است که در مقاطعِ مختلفء تاریخ، به عینه دیده‌ایم هرجا مطابق روشء او* عمل کرده‌ایم، درعین ناباوری، توانسته‌ایم درمقابل ابرقدرتانء پوشالی، راه‌حل‌ها رو بیابیم.

*
بهارستانی‌ها در جلسه امروزء خانه ملت، با حضور روسای بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه در صحن علنی*ء مجلس، شاخص‌های کلانء اقتصادیء کشور رو بررسی کردن... رئیس بانک مرکزی به مجلسی‌ها گفت: برای مهار تورم، چاره‌ای جز اصلاح رابطهء دخل و خرجء دولت با بانک مرکزی نداریم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه هم از تدوین برنامه اشتغالء گسترده و مولد به صورت استانی خبر داد و گفت: ۲۵ درصد اعتباراتء این برنامه، تخصیص یافته ... آقای نوبخت گفت: امسال باید ۲۲ هزار میلیارد تومان صرفه‌جویی کنیم، نفت را از اقتصاد کنار بگذاریم، و ساختار بودجه رو اصلاح کنیم ... پانزده تن از نمایندگان هم نظراتشون رو درباره گزارش‌های نمایندگانء دولت، بیان کردن ... در پایان جلسه، نمایندگان در بیانیه ای، رفتار نژادپرستانهء رژیم آمریکا رو محکوم کردن ... در این بیانیه آمده برخورد نژادپرستانهء آمریکا و سرکوب صدای مردم، بار دیگه، چهره واقعی حقوق بشریء این کشور را نشان داد.
*
وزیر بهداشت، ویروس کرونا رو غیرقابل پیش‌بینی دونست و گفت: این ویروسء پیچیده، در هر مرحله و محیطی، رفتارء متفاوتی داره ... دکتر نمکی در نشست کمیته علمی سیاست- گذاریء کرونا، عادی- انگاریء شرایطء کرونایی رو بزرگترین آفتی دونست که می‌تونه سلامتء جامعه رو به شدت تهدید کنه.

*
سخنگوی وزارت بهداشت گفته سه هزارو ۱۱۷ بیمارء جدیدء کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته، شناسایی شدن. متاسفانه ۶۴ بیمارء کرونایی هم جان باختن که مجموع جانباختگان به هفت هزار و ۹۴۲ نفر رسید. به گفته آقای جهانپور، هرمزگان، آذربایجان غربی، اصفهان، کردستان، کرمانشاه و بوشهر، در وضعیت هشدار قرار دارن و خوزستان هم همچنان در وضعیت قرمز است.
برچسب ها: خبر 20 ، ارتحال ، آمریکا ، قضا
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۹.۷۹°    ۱۰.۹۹°