ابلاغ سیاست های هسته ای روسیه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:51 - يکشنبه 19 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۹۵۹۷۹
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۱
رئیس جمهور روسیه سیاست بازدارندگی هسته‌ای این کشور را ابلاغ کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
ارکان سیاست بازدارندگی هسته‌ای روسیه، سند برنامه‌ریزی راهبردی در عرصه دفاعی است و دیدگاه رسمی دولت روسیه به بازدارندگی هسته‌ای را منعکس می‌کند.

در این سند آمده است: سیاست دولت روسیه در عرصه بازدارندگی هسته‌ای ماهیت دفاعی دارد و در جهت حفظ توانمندی نیرو‌های هسته‌ای روسیه در سطحی است که بتواند بازدارندگی هسته‌ای را تامین و دفاع از حق حاکمیت و تمامیت ارضی کشور و بازداشتن دشمن احتمالی از تجاوز به روسیه و متحدان آن را تضمین کند.

در سند بازدارندگی هسته‌ای روسیه گفته شده است: فدراسیون روسیه سلاح هسته‌ای را صرفا وسیله بازدارندگی می‌داند که بکارگیری آن تدبیر آخر و اجباری است و تلاش‌های لازم را برای کاهش تهدید هسته‌ای و جلوگیری از تیرگی روابط بین دولت‌ها که امکان مناقشات نظامی از جمله با سلاح هسته‌ای را فراهم می‌کند، بکار می‌گیرد.

پوتین در دستور خود در مورد بازدارندگی هسته‌ای نوشته است: روسیه در بازدارندگی هسته‌ای استقرار سلاح‌های مافوق صوت، لیزری و پهپاد‌های تهاجمی دشمن بالقوه را در نظر می‌گیرد.

ایجاد و استقرار تسلیحات پدافند موشکی و سیستم‌های تهاجمی در فضا خطرناک است و برای خنثی کردن آن نیاز به بازدارندگی هسته‌ای وجود دارد.

بازدارندگی هسته‌ای روسیه با تقویت توانمندی هسته‌ای این کشور تامین می‌شود تا کشور‌های دیگر با ترسیدن از آن جرات حمله به این کشور را نداشته باشند.

توانمندی هسته‌ای روسیه در واقع سه‌گانه هسته‌ای است که شامل موشک‌های زمین پایه قابل حمل کلاهک‌های هسته‌ای، ناو‌های مجهز به سلاح‌های هسته‌ای و هواپیما‌های مجهز به موشک‌های هسته‌ای می‌شود.

گفتنی است روسیه در چارچوب آمادگی سه گانه هسته‌ای خود هرسال بطور منظم رزمایش برگزار می‌کند.

آخرین رزمایش سه‌گانه هسته‌ای، روز ۲۶ مهر ماه سال ۹۸ برگزار شد و در چارچوب رزمایش فرماندهی و ستادی چندین موشک بالستیکی و بالدار از زمین، دریا و هوا پرتاب کرد تا سه گانه هسته‌ای پهناورترین کشور جهان مورد آزمایش قرار گرفت.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۸°