بازتاب سخنان امروز رهبر انقلاب در جهان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:51 - يکشنبه 19 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۹۶۰۰۸
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۹
رسانه های مختلف از همه جای جهان، سخنان امروز آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب را در کانون توجهات خود قرار دادند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آسوشیتدپرس نوشت: رهبر انقلاب اسلامی ایران ادعا‌های حقوق‌بشری دوگانه آمریکا را زیر سوال بردند.

در گزارش آسوشیتدپرس آمده است:

رهبر ایران در پی قتل جورج فلوید سیاست‌های دوگانه واشنگتن در حمایت از حقوق‌بشر را مورد انتقاد قرار دادند.
 
آیت‌الله خامنه‌ای در سخنرانی خود به مناسبت سی و یکمین سالروز رحلت آیت‌الله خمینی، اعلام کردند آن‌ها (آمریکا) مردم را در جنایتی آشکار می‌کشند و در حالیکه مدعی (حمایت از) حقوق بشر هستند، (برای این جنایت) عذرخواهی هم نمی‌کنند.
 
رهبر ایران افزودند: ظاهرا آن مرد آمریکایی-آفریقایی تبار که در آنجا کشته شد، یک انسان نبود.

بنا به گزارش این رسانه آمریکایی، آیت‌الله خامنه‌ای ضمن توصیف قتل فلوید و اینکه چگونه او در آخرین لحظات «نمی‌توانم نفس بکشم» را تکرار می‌کرد، آن را نه اتفاقی تازه بلکه برشی آشکار از ماهیت واقعی آمریکا دانستند.
 
رهبر ایران گفتند این همان کاری است که آمریکایی‌ها علیه همه مردم دنیا انجام می‌دهند.

رأی الیوم به نقل از رهبر معظم انقلاب نوشت: وضعیت آمریکا متزلزل است و همان گونه که با « جورج فلوید » شهروند سیاهپوست خود برخورد کرد، در سوریه و سایر کشورها نیز رفتار می کند.


رأی الیوم اضافه کرد: آیت الله خامنه ای از امام خمینی به عنوان شخصیتی یاد کردند که در ایران روحیه تحول به وجود آورد و ثابت کرد قدرت های بزرگ آسیب پذیر هستند و می توان آنها را به عقب راند.


العهد به نقل از آیت الله خامنه ای اعلام کرد: امام روح الله خمینی (قدس سره) در بردارنده ویژگی های مهمی بود که روحیه تغییر و تحول برجسته ترین آنها بود.


العهد در ادامه نوشت: رهبر انقلاب خاطرنشان کردند که امام روحیه خمودگی در ملت را به روحیه عزت مداری تبدیل کرد و از دین تمدن ساخت و مردم به تصمیم گیرنده برای جامعه تبدیل شدند.


المیادین هم نوشت: رهبر ایران امروز از تغییر یافتن دیدگاه ها در مورد قدرت استکبار جهانی به عنوان مهم ترین تحول به وجود آمده از سوی امام خمینی نام برد.


المیادین اضافه کرد: آیت الله خامنه ای تاکید کردند ایران بیش از هر زمان دیگری نیازمند تغییر و تحول در امور بسیاری است.

خبرگزاری اسپانیایی افه با انتشار تصویری از رهبر معظم انقلاب اسلامی در گزارشی از سخنان امروز ایشان نوشت: رهبر ایران قتل فلوید را ناشی از ماهیت آمریکا دانست.

روزنامه آمریکایی نشنال هرالد در گزارشی با تیتر «رهبر ایران آمریکا را به علت نادیده گرفتن حقوق بشر به باد انتقاد گرفت» بیانات امروز رهبر انقلاب اسلامی ایران را مورد توجه قرار داد.

خبرگزاری فرانسه در گزارشی به سخنرانی امروز آیت‌الله خامنه‌ای، در سالروز رحلت امام خمینی (ره) اشاره کرد و نوشت: رهبر ایران قتل جورج فلوید، سیاهپوست آفریقایی-آمریکایی غیرمسلح به دست پلیس شهر «مینیاپولیس» را نشان‌دهنده چهره واقعی آمریکا و سرکوب مردم جهان از جمله مردم خود این کشور بود.

خبرگزاری فرانسه درباره اعتراضات آمریکا نوشت: معترضانی که بعد از قتل جورج فلوید به دست یک مأمور پلیس سفید پوست در مینیاپولیس به مدت یک هفته به تظاهرات پرداخته‌اند در سراسر آمریکا شدت گرفته‌اند و دونالد ترامپ نیز دستور داده نیرو‌های نظامی وارد کار شوند و در این امر دخالت کنند.

بر اساس این گزارش، آیت‌الله خامنه‌ای گفت: «این چهره واقعی آمریکا است. این چیزی است که همیشه این کشور در سراسر جهان انجام داده است، در افغانستان، عراق، سوریه و دیگر کشور‌ها و قبل از آن نیز در ویتنام. این کار‌های عادی آمریکا و چهره واقعی رژیم آنهاست.»

خبرگزاری فرانسه همچنین نوشت، ناآرامی‌هایی که در هر نسل از مردم آمریکا یکبار اتفاق می‌افتاد، با شیوع مرگبارترین بیماری همه‌گیر (کرونا) در این کشور، همزمان شده است.
 
خبرگزاری تاس روسیه نیز به سخنان رهبر معظم انقلاب در سالگرد رحلت امام خمینی (ره) پرداخت و نوشت: رهبر عالی ایران سرکوب مردم آمریکا به دست نیرو‌های دولتی این کشور را مشابه با سیاست واشنگتن در قبال کشور‌های دیگر جهان خواند.

خبرگزاری تاس بخشی از سخنرانی رهبر انقلاب را پوشش داده که در آن ایشان به اعتراضات اخیر در آمریکا که به خاطر قتل نژادپرستانه شهروند سیاه پوست آمریکا در جریان است پرداخته‌اند.

براساس این گزارش، رهبر ایران گفت: «زانو زدن پلیس بر روی گردن یک سیاهپوست و فشار دادن آن تا جان باختن شخص و تماشای این صحنه از طرف چند پلیس دیگر، چیز جدیدی نیست بلکه همان اخلاق و طبیعت حکومت آمریکا است که قبلاً نیز با بسیاری از کشور‌های دنیا مثل افغانستان، عراق، سوریه و قبل از آن در ویتنام، همین کار‌ها را کرده‌اند.»

تاس با اشاره به این سخنان افزود: به گفته رهبر عالی ایران، آمریکا همین رفتار را هم با دیگر کشور‌ها و مردم جهان انجام می‌دهد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۸°