تظاهرات ضد آمریکایی در هلند، فنلاند، یونان، سوئد و...
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:01 - شنبه 08 آذر 1399
کد خبر : ۷۹۶۰۲۵
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۳
تظاهرات خشمگینانه در محکومیت بی عدالتی و درخواست برای توقف اقدامات نژادپرستانه در آمریکا به دیگرکشور‌ها کشیده شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
بیش از ۱۵ هزار نفر در لندن ضد بی عدالتی و نژادپرستی در آمریکا تظاهرات کردند. پلیس با معترضان برخورد کرد. معترضان با سردادن شعار «ما ساکت نمی‌مانیم» خیابان‌های مسیر سفارت آمریکا را مسدود کردند. آن‌ها پارچه‌نوشته‌هایی را با مضمون «دیگر کافی است»، «زندگی سیاهان مهم است» و «انگلیس بی‌گناه نیست» حمل می‌کردند که ضمن محکوم کردن خشونت‌های پلیس آمریکا، رفتار نژادپرستانه دولت لندن را یادآوری می‌کرد.

در هلند هزاران تظاهرکننده با نشستن روی زانو، جنایت پلیس آمریکا را یادآور شدند. معترضان پلاکارد‌هایی داشتند که روی آن‌ها عباراتی در محکوم کردن بی عدالتی و نژاد پرستی نوشته شده بود.

هزاران نفر در استکهلم پایتخت سوئد با وجود ممنوعیت برپایی تجمعات عمومی با حضور بیش از ۵۰ نفر به علت همه گیری کرونا تظاهرات کردند. تظاهرکنندگان پلاکارد‌هایی با مضمون "نمی توانم نفس بکشم" و "جان سیاه پوستان اهمیت دارد" حمل می‌کردند.

در فرانکفورت آلمان هم تظاهراتی در محکومیت بی عدالتی و نژادپرستی در آمریکا برگزار شد. مقامات آلمان پس از چند روز بالاخره سکوت را شکستند و سخنگوی دولت این کشور خشونت پلیس آمریکا را «وحشتناک» توصیف کرد.

هزاران نفر در هلسینکی فنلاند با شرکت در تظاهرات «جان سیاه پوستان مهم است»، نژادپرستی و بی عدالتی ساختاری در آمریکا را محکوم کردند.

در یونان معترضان بمب‌های آتش زا به ساختمان سفارت آمریکا در آتن پرتاب کردند. تظاهرکنندگان پلاکارد‌هایی در دست داشتند که روی آن‌ها نوشته شده بود: "جان سیاه پوستان اهمیت دارد" و "من نمی‌توانم نفس بکشم. "
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۷°