تاکید بر تسهیل روابط ایران و روسیه در پاسخ رئیس مجلس
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:47 - يکشنبه 06 مهر 1399
کد خبر : ۷۹۶۰۳۴
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۱
رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به پیام تبریک رییس پارلمان روسیه بر تسهیل روابط اقتصادی، تجاری، سیاسی، فرهنگی و پارلمانی ایران و روسیه تاکید کرد و از آمادگی مجلس برای گسترش همکاری‌های فیمابین خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از اداره کل فرهنگی و روابط عمومی مجلس شورای اسلامی، متن کامل پیام آقای قالیباف به شرح زیر است:

جناب آقای ویاچسلاو ولودین؛ رییس محترم دومای فدراسیون روسیه

از ابراز محبت و پیام تبریک جنابعالی به مناسبت انتخاب اینجانب به عنوان رئیس مجلس شورای اسلامی صمیمانه تشکر و قدردانی می‌نمایم. اطمینان دارم که تداوم گفتگو‌های سازنده و رایزنی و همکاری فعال فیمابین مجالس دو کشور سهم مهمی در تقویت و تحکیم روابط دوستانه در عرصه‌های مختلف منطقه‌ای و بین المللی داشته و بر آن تاکید می‌نمایم.
 
مطلع شدم که ابتکار مشترک پارلمانی دو کشور موسوم به کمیسیون مشترک عالی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه نقش مهمی را در سرعت بخشیدن به توافقات فیمابین و رفع برخی موانع قانونی به عهده داشته است.
 
اینجانب بر اهمیت توسعه مناسبات دوجانبه و پیگیری فعال مکانیزم مذکور و تسهیل روابط اقتصادی، تجاری، سیاسی، فرهنگی و پارلمانی تاکید و آمادگی خویش را برای تحقق کامل توافقات فیمابین با استفاده از ظرفیت مجلس شورای اسلامی اعلام می‌دارم.
 
با اغتنام فرصت، سلامت و موفقیت روز افزون آن جناب و نمایندگان محترم دوما و سعادت و بهروزی دولت و ملت کشوردوست فدراسیون روسیه را آرزو می‌نمایم.

محمدباقر قالیباف؛ رئیس مجلس شورای اسلامی
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °