تهدید کره شمالی به خروج از توافقنامه نظامی با کره جنوبی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:19 - يکشنبه 19 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۹۶۰۴۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۵
"کیم یو جونگ" خواهر رهبر کره شمالی تهدید کرد اگر کره جنوبی به انتشار و توزیع اوراق و بیانیه‌ها علیه این کشور ادامه دهد، پیونگ یانگ از توافقنامه نظامی دوجانبه خارج خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از گزارش خبرگزاری کره شمالی، خواهر رهبر کره شمالی در بیانیه‌ای از توزیع برگه‌ها و اوراق تبلیغاتی در منطقه مرزی دو طرف توسط فعالان مدنی و گروه‌های ضد کره شمالی علیه «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی اعتراض کرده است.
 
تهدید کره شمالی به خروج از توافقنامه نظامی با کره جنوبی

این توافقنامه را "مون جائه این" رییس جمهور کره جنوبی و رهبر کره شمالی در سال ۲۰۱۸ میلادی برای کاهش دشمنی و پایان دادن به برخورد‌های نظامی امضا کردند، ولی مفاد آن هنوز کاملا اجرایی نشده است.

برخی از فعالان کره جنوبی در روز‌های اخیر اقدام به انتشار اوراق و بادکنک‌های تبلیغاتی در منطقه مرزی با کره شمالی کرده اند و خواهر رهبر کره شمالی تهدید کرده است که این کار اگر ادامه یابد پیونگ یانگ از توافق نظامی خارج می‌شود و دفتر ارتباطی در مجتمع مرزی دو کشور را تعطیل می‌کند.

فعالان و گروه‌های ضد کره شمالی با استفاده از این اقدام تبلیغاتی عمدتا به دنبال اعتراض به برنامه هسته‌ای نظامی کره شمالی و انتقاد از حقوق بشر در آن کشور هستند.

در بیانیه خواهر رهبر کره شمالی آمده است که اگر کره جنوبی جلوی چنین اقدامی را نگیرد «بهای سنگینی» پرداخت خواهد کرد. او همچنین از این فعالان به عنوان «تفاله هایی» یاد کرده است که در دولت کره جنوبی نفوذ کرده اند.

پس از امضای توافقنامه نظامی دو طرف، روابط دو کشور تا اندازه‌ای بهبود و تنش‌های مرزی کاهش یافت و بخش‌هایی از پاسگاه‌ها و تسلیحات مرزی جمع آوری شد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۸°