بازگشایی سینما؛ فعلا فقط در بخش تولید
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 27 دی 1400
کد خبر : ۷۹۶۰۷۱
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۹
سخنگوی ستاد مقابله با کرونا گفت: بازگشایی های صورت گرفته در عرصه سینما فقط برای بخش تولید است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
دکتر "کیانوش جهانپور" در ارتباط تلفنی در"شهر فرنگ" با بیان اینکه بازگشایی ها مرحله ای و تدریجی است، اظهار داشت: معیارها برای بازگشایی صرفا کم خطر یا پرخطر نیست، بلکه ضرورت ها نیز برای بازگشایی مشاغل و صنوف لحاظ می شود.

او افزود: در مرحله دوم، مشاغل با خطر متوسط و ضرورت و اهمیت متوسط قرار دارند و در گام نهایی، مشاغل پرخطر و صنوفی که ضرورت کمتری دارند و به نوعی لوکس تلقی می شوند، بازگشایی می شوند.

دکتر جهانپور گفت: در عرصه سینما نیز همین گام برداشته شده و در مرحله نخست، بازگشایی ها در مرحله تولید صورت گرفته و با اجرای پروتکل های ابلاغ شده، در حال انجام است.

او اضافه کرد: برای بازگشایی مراکز فرهنگی، از جمله سالن های سینماها در آینده تصمیم گیری خواهد شد.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا با بیان اینکه نباید تصور کنیم که مسابقه‌ای برای باز کردن مراکز فرهنگی، تجاری و .. وجود دارد، گفت: بازگشایی سینما‌ها و تماشاخانه‌ها در هفته آینده در دستورکار ستاد ملی مقابله با کرونا قرار خواهد گرفت.

هاشم میرزاخانی مدیر عامل موسسه سینمایی هم در شهر فرنگ درباره رفتار‌های دوگانه در بازگشایی مشاغل مختلف گفت: سینما با قابلیت شماره دادن به راحتی می تواند فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کند. تفاوت و تمایز بین مشاغل مختلف در بازگشایی آنها مشهود است.

او با انتقاد به سیاست دوگانه بسته بودن مغازه‌ها و مراکز تجاری گفت: هنوز درِ سینما‌ها بسته است.

میرزاخانی به زندگی مسالمت آمیز با ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: امکان نمایش فیلم در سینمای "روباز" و یا "سینما ماشین" وجود دارد.

او با بیان اینکه تاکنون از شروع کرونا دو فصل اصلی اکران فیلم را از دست داده ایم افزود: اگر به این شکل پیش برویم درآمد سینمای ایران به کمتر از ۸۰ میلیارد تومان می‌رود.هاشم میرزاخانی بابیان اینکه سینما غذای روح جامعه است افزود: فضای سینما نسبت به سایر فعالیت‌های اقتصادی و صنوف دیگر قابل کنترل تر است. با سالن‌های روباز و خانوادگی سینما را می توان دوباره راه اندازی کرد. اما اهالی سینما هنوز بلاتکلیفند.

مدیر عامل موسسه سینمایی افزود: توقع داریم از هزاران میلیارد یورو که برای بخش‌های اقتصادی مختلف در نظر گرفته شده است فکری هم برای کارکنان سینما شود تا بیش از این متضرر نشوند.

او گفت: با از دست دادنِ پیک اکران نوروز، فروش امسال را از دست رفته می‌دانیم، اما می‌توان بخشی از آسیب‌های اقتصادی و فرهنگی به سینما را جبران کرد.

او با بیان اینکه بیشترین فروش سینما در کلان شهر‌هاست، گفت: فروش سال گذشته سینما در تهران بیش از نیمی از فروش گیشه کل کشور را به خود اختصاص داده بود.

در ادامه برنامه شهر فرنگ، مسعود نجفی مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی در ارتباط تلفنی از آخرین تصمیمات سازمان سینمایی درباره بازگشایی سینما‌ها گفت و افزود: احتمال دارد در صورت نمایش بی خطر، سینما‌ها با ۴۰ درصد ظرفیت، بازگشایی شوند.

نجفی در پاسخ به این سوال که آیا در صورت بازگشایی سالن های سینما می توان انتظار فعالیتی بی خطر داشت، اظهار کرد: به هر حال باید برای نمایش بی خطر و ادامه فعالیت سینماها اقدام کنیم.

او افزود: بخشی از مسئولیت این کار بر عهده سالن دارها و صاحبان سینماست که باید دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند و سازمان سینمایی نیز اعلام کرده که حمایت های لازم را به عمل خواهد آورد.

مدیر روابط عمومی سازمان سینمایی افزود: یک فیلم آموزشی در این زمینه آماده شده است که قبل از هر بار نمایش فیلم، پخش خواهد شد.

برچسب ها: سینما ، کرونا ، جهانپور
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱.۵۹°    ۷.۹۹°