نحوه شکایت از مدارس در صورت تخطی از مقررات کرونایی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:26 - پنجشنبه 16 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۹۶۰۷۶
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸
رئیس اداره کل ارزیابی عملکرد آموزش و پرورش گفت: والدین می توانند از مدارسی که دستورالعمل های مقابله با کرونا را رعایت نکرده اند، شکایت کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 زهرا مظفر، رئیس اداره کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش اعلام کرد: اگر مدرسه‌ای برخلاف دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی در برگزاری امتحانات و روند ثبت‌نام دانش‌آموزان عمل کند، والدین و معلمان می‌توانند شکایات خود را به این وزارتخانه ارسال کنند که طی ۷ تا ۱۰ روز رسیدگی می‌شود.

او افزود: تاکنون شکایتی در این زمینه ارسال نشده است، اما والدین و معلمان می‌توانند به سامانه شکایت آموزش و پرورش مراجعه و شکایت خود را ثبت کنند.

مظفر با بیان این که به جز پایه نهم، مابقی پایه‌های تحصیلی به صورت مجازی امتحان می‌دهند، تصریح کرد: شیوه برگزاری امتحانات پایه اول دبستان در اختیار مدیر و معلم مدرسه است، اگر آن‌ها به این نتیجه برسند که دانش‌آموزان، دانش کافی را در این پایه کسب کرده اند می‌توانند به صورت حضوری و غیر حضوری امتحانات را برگزار کنند.

رئیس اداره کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش با یادآوری این که چگونگی برگزاری امتحانات سایر پایه‌های ابتدایی به شورای مدارس واگذار شد، تصریح کرد: آن‌ها می‌توانند در زمینه نحوه برگزاری امتحانات و حضور دانش آموزان تصمیم گیری کنند، اما اگر در این زمینه هم مشکلی وجود داشت، می‌توانند شکایت خود را در سامانه یا پرتال شکایات آموزش و پرورش ثبت کنند.

مظفر همچنین درباره برگزاری امتحانات دوره متوسطه اول و دوم اظهار داشت: دوره‌های متوسطه اول و دوم به جز پایه نهم و دوازدهم بقیه امتحانات سایر مقاطع الزاما غیرحضوری است، اگر احیانا مدرسه‌ای غیر از این عمل کند، والدین و معلمان می‌توانند به سامانه شکایت آموزش و پرورش مراجعه کنند.

او خاطرنشان کرد: تاکنون تنها دو مورد شکایت درخصوص اینکه مدارس با رضایت والدین امتحانات را حضوری برگزاری می‌کنند، ارسال شده که آن هم بررسی و مشکل حل شده است.
 
ادامه ثبت نام مدارس؛ از تیرماه
رئیس اداره کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش همچنین درمورد ثبت نام مدارس گفت: ثبت نام مدارس در پایه اول شروع شده و ثبت نام مقاطع هفتم و دهم نیز در تیرماه انجام می‌شود و بقیه پایه‌ها پس از اتمام امتحانات و کسب شرایط قبولی در امتحانات مدرسه آن‌ها را به پایه بالاتر منتقل می‌کند و نیازی به حضور والدین نیست.

مظفر تصریح کرد: اما ثبت‌نام پایه‌های ورودی یعنی هفتم و دهم با حضور والدین انجام می‌شود که دستوالعمل ثبت نام به مدارس ابلاغ شده، از این رو مدارس باید وقت‌دهی کنند که ازدحام جمعیت صورت نگیرد و بحث انتتقال بیماری انجام نشود.

او افزود: والدین متتقاضی در یک روز و یک ساعت نباید در مدرسه تجمع کنند، از مدیران خواسته شد که وقت دهی کنند تا به نوبت کار ثبت‌نام انجام شود. همچنین دانش‌آموزان ابتدایی که ثبت نام شده اند نیز در مرداد ماه طرح سلامت جسمانی آن‌ها انجام می‌شود که نتیجه از پایگاه‌های سنجش به صورت الکترونیکی به مدارس اعلام می‌شود و دیگر نیازی به حضور والدین نیست.

رئیس اداره کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش یادآور شد: سال‌های گذشته والدین باید به پایگاه‌های طرح سنجش مراجعه می‌کردند و پس از دریافت نتیجه دوباره به مدرسه می‌رفتند، اما امسال با سیستم الکترونیکی تهیه شد و سامانه به صورت هوشمند ثبت نام می‌کند، برای ثبت نام سلامت جسمانی نوبت دهی می‌شود و در آنجا نتیجه برای مدیر مدرسه ارسال می‌شود و نیازی به چندین مرتبه حضور والدین نیست.

مظفر خاطرنشان کرد: اگر والدین در روند ثبت نام با مشکل رو به رو شدند، می‌توانند از طریق سامانه ثبت شکایت یا به صورت حضوری به ستاد‌های مستقر در مناطق، استان‌ها و وزارتخانه مراجعه کنند، بی شک سازمان مراحل پاسخگویی را تا یافتن جواب اقناع کننده ادامه می‌دهد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۴°