شرکت‌های لیزینگ غیرمجاز را گزارش دهید
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:48 - پنجشنبه 10 مهر 1399
کد خبر : ۷۹۶۰۹۲
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۲
دبیرکل انجمن ملی لیزینگ با هشدار درباره سوء استفاده شرکت‌های لیزینگ غیر مجاز اعلام کرد: دریافت مجور از بانک مرکزی و عضویت شرکت در انجمن لیزینگ از مشخصه‌های شرکت‌های لیزینگ مجاز است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
هادی موقعی درباره سوء استفاده شرکت‌های لیزینگ غیرمجاز از اعتماد مردم و هشدار دوباره در این باره، افزود: مردم ما باید بدانند شرکت لیزینگ چیست و چه کارایی دارد.
 
نخستین مشخصه شرکت‌های لیزینگ مجاز، دریافت مجور از بانک مرکزی است و شماره مجوز آن‌ها شاهد و مصداق خوبی برای احراز صلاحیت آن‌ها است. او اضافه کرد: دومین نکته قابل توجه، عضویت شرکت در انجمن لیزینگ است.

او درباره نوع فعالیت با مشتریان نیز باید گفت: شرکت‌های لیزینگ قرارداد اعطاء تسهیلات را برای تحویل کالا به مشتری منعقد می‌کنند و در این شرکت‌ها ثبت نام وجود ندارد. 

دبیرکل انجمن ملی لیزینگ ایران در ادامه توضیح داد: ثبت نام یعنی شما نام نویسی کنید، هزینه پرداخت کنید و کالا را در ماه‌های آینده تحویل بگیرید. در شرکت‌های لیزینگ این رویکرد وجود ندارد. 

به گفته او، شرکت‌های لیزینگ هم در صورتی که کالا آماده خرید باشد، سهمی که قرار است شرکت لیزینگ به شما وام می‌دهد، قرارداد منعقد و صورت جلسه تحویل کالا به شما داده می‌شود و به عنوان مثال خودرو به شما تحویل داده می‌شود. 

موقعی تاکید کرد: سایت بانک مرکزی و انجمن ملی لیزینگ ایران دو منبع موثق برای اطمینان مجاز بودن یک شرکت لیزینگ هستند. همچنین مشتریان نیز می‌توانند هرگونه تخلف و یا شکایت در این باره را به انجمن ملی لیزینگ ایران اطلاع دهند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۴°    ۲۵°