آغاز آزمایشی طرح ترافیک
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
02:27 - پنجشنبه 16 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۹۶۱۰۷
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۵
اجرای طرح ترافیک و طرح کنترل آلودگی هوا، یا همان زوج یا فرد سابق از سر گرفته شد، البته با تغییر اساسی در ساعت اجرا.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
اجرای طرح‌ های ترافیک و کنترل آلودگی هوا با تصمیم ستاد ملی کرونا از ۲۳ فروردین لغو شده بودند و دارندگان خودرو مجاز بودند در هر ساعت بدون جریمه شدن و پرداخت عوارض وارد طرح شوند.
 
 
فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان‌شهر تهران هم گفت: از امروز شنبه برنامه فاز آزمایشی طرح ترافیک اجرا می‌شود، اما این موضوع حتماً مورد تحلیل قرار خواهد گرفت .
 
دکتر علیرضا زالی افزود: اگر استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی مشکلاتی در زمینه گسترش بیماری به وجود آورد، ممکن است درباره بازنگری آن تصمیماتی جدیدی اتخاذ شود.

وی از افزایش مراجعات و بستری‌های کرونایی در تهران خبر داد و گفت: پاسخ به این که آیا در حال حاضر در مرحله استمرار پیک اول کرونا قرار داریم و در تموجات موج اول حرکت می‌کنیم یا این که در مرحله شکل‌گیری پیک دوم بیماری هستیم، نیازمند یک بررسی تحلیلی همه‌گیرشناسی است که باید فرصتی به ما داده شود تا بتوانیم وضعیت را تحلیل کنیم.

وی افزود: در تهران میزان مراجعین درمانی ما رو به افزایش است و تقریباً نسبت به ۲۴ ساعت گذشته میزان مراجعین سرپایی ما در حوزه درمان ۷.۹ درصد افزایش داشته است. درباره این که چه تعداد از کسانی که به حوزه بهداشت و درمان ما مراجعه می‌کنند، بستری می‌شوند، یک عدد ۳.۵ درصد در تهران داشتیم، اما امروز عدد ما ۱۰.۱ درصد است؛ یعنی از مجموع مراجعین کرونایی به بخش بهداشت و درمان ۱۰.۱ بستری شده‌اند که نشان‌دهنده ضرورت توجه به مسائل پیشگیرانه در برابر بیماری است.

دکتر زالی ادامه داد: در دو بیمارستان ارجاعی تهران که روز جمعه آمار آن را مورد تحلیل قرار دادیم، افرادی بستری شدند که در ۱۰ روز گذشته در تماس با بیماری بوده‌اند و نیز افرادی هستند که سفر کرده‌اند و عامل اصلی ابتلای آن‌ها سفر بوده است.

وی ادامه داد: یکی از مطالعات ما در یکی از بیمارستان‌های ارجاعی تهران نشان می‌دهد که ۶۰ درصد افراد بستری‌شده سابقه مسافرت به استان‌ها را داشته‌اند که نشان می‌دهد بخشی از موج جدیدی که در تهران به وقوع پیوسته، به دنبال سفر‌هایی بوده که اتفاق افتاده و این در حالی است که ما همواره تأکید می‌کنیم که این سفر‌ها جداً می‌تواند خطرآفرین باشد و روند کنترل بیماری را در تهران تحت‌الشعاع قرار دهد.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان‌شهر تهران درباره وضعیت اجرای طرح ترافیک از امروز هم گفت: در تهران یک بررسی مدل‌سازی انجام دادیم و به این نتیجه رسیدیم که حتی اگر ۵۰۰۰ نفر از کسانی که از مترو یا اتووس استفاده می‌کنند، از ماسک استفاده نکنند، همین تعداد کافی است تا منجر به گسترش بیماری شوند؛ بنابراین ۱۰ درصدی که از ماسک استفاده نمی‌کنند، بسیار حائز اهمیت هستند و این ۱۰ درصد طبق آمار ما بین ۷۰ تا ۸۰ هزار فردی می‌شوند که می‌توانند به‌شدت الگوی بیماری را در ناوگان حمل و نقل تهران به هم بریزند و نگران‌کننده باشند.

دکتر زالی گفت: همان‌طور که وزیر بهداشت اعلام کرد شنبه برنامه فاز آزمایشی طرح ترافیک اجرا خواهد شد و این موضوع حتماً مورد تحلیل قرار خواهد گرفت و اگر خدایی‌ناکرده، ناوگان عمومی تغییراتی شگرفی در بیماری ایجاد کرده یا مشکلاتی در زمینه گسترش بیماری به وجود آورد، طبیعتاً با تصویب ستاد ملی کرونا، ممکن است درباره بازنگری آن تصمیماتی جدیدی اتخاذ شود.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۴°