«دیگر تحمل نمی کنیم» شعار مردم آمریکا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:51 - سه‌شنبه 21 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۹۶۱۶۲
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۶
در دوازدهمین روز اعتراض‌ها، صد‌ها شهر آمریکا شاهد خیزش عمومی ضد تبعیض و نابرابری نژادی نهادینه شده در این کشور بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 اوج تظاهرات در پایتخت و کنار گوش ترامپ بود. " دیگر تحمل نمی‌کنیم " شعاری بود که در واشنگتن و دیگر شهر‌های آمریکا طنین انداخت. گستردگی اعتراض‌ها به حدی است که سی ان ان از عبارت " آمریکا در بحران " استفاده می‌کند.
واشنگتن دی. سی پایتخت عرصه یکی از بزرگترین تظاهرات چند روز گذشته بود. نیرو‌های پایگاه هوایی گارد ملی برای محافظت از ترامپ، کاخ سفید، و سرکوب معترضان به واشنگتن اعزام شده‌اند. خودرو‌های نظامی نیز در کنار خیابان‌های شهر پارک شده اند.
 
معترضان پارچه نوشته‌هایی در دست داشتند که بر روی آن‌ها نوشته شده است، " ترامپ همین حالا استعفا بده" و " سکوت سفیدپوستان خشونت است. " تظاهر کنندگان اعم از سیه پوست و سفید پوست بنر بزرگی را با خود حمل می‌کردند که روی آن نوشته شده بود: " جان سیاهپوستان اهمیت دارد
 
همزمان با واشنگتن ده‌ها ایالت آمریکا هم شاهد تظاهرات گسترده ضد نژاد پرستی بود. در لس‌آنجلس، شیکاگو، سیاتل، پورتلند، مینیاپولیس، فیلادلفیا و بسیاری از شهر‌های دیگر، مردم علیه بی‌عدالتی در آمریکا شعار دادند. تظاهرکنندگان از ترامپ خواستند صدای آن‌ها را بشنود. در نیویورک ده‌ها هزار نفر به خیابان آمدند. شعار اصلی این اعتراض‌ها، «زندگی سیاهان مهم است» و «نمی توانم نفس بکشم» بوده است.
 
در این حال پلیس آمریکا تجمع معترضان ضد نژادپرستی را در شهر پورتلند (Portland) در ایالت اورگون (Oregon) بر هم زد. پلیس با شلیک گاز اشک، بیست نفر از تظاهرکنندگان را بازداشت کرد.
 
تظاهرات هزاران نفری در شیکاگو هم با خشونت شدید پلیس همراه شد
همزمان با گسترش تظاهرات ضد نژاد پرستی در آمریکا، شبکه خبری سی‌ان‌ان فاش کرد: دونالد ترامپ استقرار ده هزار نظامی را در شهر‌های مختلف برای سرکوب اعتراض‌ها خواستار بوده است. ترامپ هفته گذشته تهدید کرد: برای سرکوب اعتراضات گارد ملی را به شهر‌های آمریکا اعزام می‌کند.
 
همچنین اعلام همبستگی با اعتراضات مردم آمریکا علیه بی‌عدالتی و تبعیض در سراسر جهان فراگیر شده است.
در لندن صد‌ها تن از معترضان با تجمع مقابل دفتر نخست وزیری انگلیس، در اعتراض به کشته شدن «جورج فلوید» شهروند سیاه پوست آمریکایی بدست پلیس این کشور، فریاد عدالت خواهی سر دادند. این بزرگ‌ترین تظاهرات شهروندان انگلیسی در چند روز گذشته، به شمار می‌رود که به با وجود محدودیت‌های کرونایی برگزار می‌شود. همزمان اعتراض‌های مشابهی در دیگر شهر‌های انگلیس برگزار شد. قرار است، این تجمعات امروز هم برگزار شود.

در ونکوور کانادا تظاهرکنندگان پلاکار‌هایی با مضمون «خشونت و تبعیض دیگر کافی است»، «نه عدالت هست نه صلح»، «زندگی سیاهپوستان مهم است»، «نمی‌توانم نفس بکشم» در دست داشتند.
 
مردم فرانسه هم با وجود تدابیر شدید امنیتی، در اعتراض به تبعیض نژادی و خشونت ورزی مجریان قانون در فرانسه مقابل سفارت آمریکا در پاریس تجمع کردند.

 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۹°