اخبار مشروح ۱۳ یکشنبه، ۱۸ خرداد ۹۹
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 06 آذر 1400
کد خبر : ۷۹۶۱۷۶
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۱
تصمیم گیری درباره نحوه کمک به مشاغل آسیب دیده از کرونا در نشست ستاد اقتصادی دولت، آمریکا در بحران تظاهرات گسترده سراسری ضد نژادپرستی و تبعیض در صدها شهر بزرگ و کوچک، عناوین مهترین اخبار مشروح ۱۳ امروز است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

مشروح اخبار ۱۳ امروز به این شرح است:

*رئیس مجلس در سالگرد حمله تروریستی داعش به خانه ملت، گفت: گرچه ظاهرا یک حمله تروریستی عامل آن واقعه بود، اما اکنون ثابت شده تروریست‌های اطلاعاتی آمریکا، اسرائیل و برخی کشور‌های منطقه پشت آن حادثه بوده اند.
 
آقای قالیباف افزود: شهدای آن حادثه قهرمانان ملی هستند که خون پاک آن‌ها ارزش جهاد در مقابل تروریسم سیاه را به همه ما یادآوری می‌کند. نمایندگان مجلس امروز میزبان وزیر اقتصاد، رئیس سازمان بورس اوراق بهادار و رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور بودند.
 
 
*تظاهرات ضد نژادپرستی و تبعیض در صد‌ها شهر بزرگ و کوچک آمریکا. معترضان در شهر‌های مختلف شعارِ "نمی‌توانم نفس بکشم" سر دادند. دیگر شعار مهم معترضان هم بی‌عدالتی در آمریکا را نشانه رفته. معترضان شعار می‌دهند: نه عدالتی در کار است و نه صلح.

*در فیلادلفیا هم هزاران نفر علبه تبعیض و بی عدالتی به میدان آمده‌اند.

در لس‌آنجلس، شیکاگو، سیاتل، پورتلند، مینیاپولیس، فیلادلفیا و بسیاری از شهر‌های دیگر، مردم علیه بی‌عدالتی در آمریکا شعار دادند.

"آمریکا در بحران" تیتری که سی ان ان برای توصیف وضعیت این شب‌های آمریکا انتخاب کرده. در گزارش سی‌ان‌ان به حضور گسترده مردم در شهر‌های مختلف پرداخته شده. این شبکه گزارش داد دونالد ترامپ استقرار ده هزار نظامی را در شهر‌های مختلف برای سرکوب اعتراض‌ها خواستار شده بود. ویلیام باربر در گفتگو با سی‌ان‌ان در تحلیل اعتراضات سراسری در آمریکا و "شعار نمی‌توانم نفس بکشم" می‌گوید:

*الجزیره انگلیسی هم تیتر "آمریکا در بحران" را برای پوشش خبری اعتراضات سراسری در آمریکا برگزیده. خبرنگار الجزیره گزارش داد: معترضان به نژادپرستی شعار می‌دهند: «کاسه صبرمان لبریز شد».

*خشونت نهادینه شده فقط خشونت پلیس در خیابان‌ها نیست بلکه در نظام کیفری هم ادامه دارد. مثلا تبرئه شدن دو پلیسی که اینطور پیرمرد ۷۵ ساله را هل دادند و این پیرمرد جان باخته. در ادامه اعتراضات جهانی به نژاد پرستی، هزاران نفر در کشور‌های مختلف تظاهرات کردند

*هزاران نفر از مردم انگلیس با برپایی تظاهرات گسترده در لندن، نژادپرستی را محکوم کردند. مسیر معترضان مقابل ساختمان مجلس، دفتر نخست وزیری و سفارت آمریکا در لندن بود. تظاهر کنندگان شعار می‌داند: "جان سیاه پوستان باارزش است". این بزرگترین تظاهرات انگلیسی‌ها در چند روز گذشته، در اعتراض به نژاد پرستی است.

*پاریس و مارسی در فرانسه هم عرصه تظاهرات گسترده ضد خشونت و تبعیض نژادی بود. در پاریس تظاهرات نزدیکی سفارت آمریکا برگزار شد. بیشتر شرکت کنندگان جوانانی بودند که به دعوت انجمن‌های مبارزه با نژاد پرستی به خیابان آمدند.

*بسیاری از شهر‌های آلمان از جمله، برلین، کلن و هامبورگ هم عرصه تجمع هزاران نفری در محکومیت بی عدالتی و نژاد پرستی بود

*فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به شیطنت‌های ماه گذشته معاندان و رسانه‌های غربی برای اختلاف افکنی بین دو ملت بزرگ ایران و افغانستان گفت: به محض انتشار خبر غرق شدن چند تبعه افغانستانی در رودخانه هریرود در فضای مجازی و رسانه‌های غربی، دستور ویژه برای بررسی موضوع صادر شد.
 
سردار اشتری در مراسم معارفه فرمانده جدید مرزبانی با اشاره به روابط حسنه ایران و افغانستان افزود: با دعوت از هیئت کارشناسی کشور افغانستان، این موضوع به دقت بررسی شد و انتظار می‌رود برادرانمان در کشور افغانستان زمینه بررسی مشترک این رخداد را در فضایی غیرسیاسی و کارشناسانه فراهم کنند تا به دشمنان دو ملت اجازه موج سواری ندهیم.

*دادگاه رسیدگی به پرونده اتهامات معاون اجرایی سابق حوزه ریاست قوه قضاییه به ریاست قاضی بابایی در شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران آغاز شد.
 

۱۰ هزار برنده طرح پیش فروش شرکت سایپا، مشخص شدند. برندگان ۴۸ ساعت برای واریز وجه کامل فرصت دارند.
 


*وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ازموافقت شورای عالی کار با افزایش ۲۰۰ هزارتومانی حق مسکن کارگران خبر داد.
آقای شریعتمداری گفت: علاوه بر افزایش حق مسکن کارگران، در این جلسه برای اصلاح حق سنوات کارگران، تصمیم گرفته شد، مبلغ ۷۸ هزار تومان نیز به حداقل مزد کارگران اضافه شود.

نماینده کارگران در شورای عالی کار گفت: میزان حداقل حقوق کارگران در سال ۹۹ حدود ۲۶ درصد افزایش یافت و عطف به ماسبق نمی‌شود. توفیقی افزود: تاریخ اجرای این مصوبه از ابتدای تیرخواهد بود.

مرحله نخست طرح آبرسانی به بخش غیزانیه اهواز به بهره برداری رسید. با بهره برداری از این خط به طول ۲۵ کیلومتر و قطر ۶۰۰ میلیمتر حجم آب ۳۰ روستا از بخش غیزانیه سه برابر افزایش می‌یابد.

رئیس کل گمرک کشور گفت: پارسال ۱۳۵ میلیون تن صادرات و ۳۵ میلیون تن واردات انجام گرفت. میراشرفی با بیان این که ارزش مبادلات تجاری خارجی پارسال حدود ۸۵ میلیارد دلار بود افزود: بیش از ۸۰ درصد کالا‌های وارداتی، مواد اولیه، ماشین آلات و کالا‌های واسطه‌ای بوده است.

رئیس سازمان هواشناسی با اشاره به افزایش دما و کاهش بارش در ماه‌های آینده هشدار داد: جنگل‌ها و مراتع کشور در ماه‌های آینده مستعد آتش‌سوزی هستند. خانم تاجبخش سال ۲۰۱۹ را از گرم‌ترین سال‌های تاریخ جهان خواند که روند ذوب یخ‌ها را افزایش داده است و در این مدت کاهش بارش برف نیز به صورت چشمگیر در نقاط مختلف دنیا مشاهده شده است.

مدیرکل دانشجویی وزارت بهداشت از اختصاص ۳۰۰ میلیارد ریال کمک هزینه تأمین اقلام محافظتی به دانشگاه‌های علوم پزشکی خبر داد. خدابنده‌لو درباره پرداخت هزینه خوابگاه‌های دانشجویی گفت: به دانشجویانی که در خوابگاه نبودند، مبلغی به عنوان اجاره بها پرداخت نخواهد شد.

عفو و بخشش رفتاری پسندیده و نیکو است. خداوند در آیات بسیاری بر ارزش عفو و گذشت، تأکید کرده و حتی از صاحبان حق خواسته است که از حق خویش درگذرند و خطا و اشتباه دیگران را نادیده بگیرند.
خبرگزاری «کیودو» گزارش داد، ژاپن به دنبال بهبود روابط با چین از پیوستن به موضع مداخله‌جویانه آمریکا و انگلیس علیه پکن در ارتباط با قانون امنیت ملی هنگ‌کنگ خودداری کرد.

وزارت امور خارجه هند اعلام کرد: هند و چین برای حل صلح آمیز مناقشه مرزی به توافق رسیدند. هند و چین بیش از چهار هزار کیلومتر مرز مشترک در لاداخ، آروناچال پرادش و سکیم دارند که به علت کوهستانی و صعب العبور بودن، دارای علامت گذاری مرزی مشخصی نیست.
 
*رئیس شورای عالی دولت طرابلس در لیبی گفت که کشورش در حالت جنگی با امارات قرار دارد. المشری، با رد طرح مصر برای برقراری آتش‌بس، پیگرد بین المللی کشور‌هایی که از " خلیفه حفتر" حمایت مالی و تسلیحاتی را خواستار شد.
 
برچسب ها: اخبار مشروح ، 13
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۸.۵۹°    ۱۰.۹۹°