باید از جامعه پزشکی که در مقابله با کرونا آسیب دیده اند، حمایت کرد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 03 مهر 1400
کد خبر : ۷۹۶۱۹۵
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۴
جهانگيری: مردم جز خيرخواهی از جامعه پزشكی و كادر درمانی خاطره ديگری به ياد ندارند و در مقطع مواجهه با بيماری كرونا، يك بار ديگر خيرخواهی و از خودگذشتگی پزشكان و كادر درمانی كشور به اثبات رسيد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، جلسه بررسی مشکلات و مسائل جامعه پزشکی کشور عصر امروز (یکشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه مردم همواره احترام ویژه ای برای پزشکان قائل هستند،‌ تصریح کرد: براساس نظرسنجی های انجام شده،‌ پزشکان در میان گروه های مرجع، جزو اولین گروه های مورد اعتماد مردم هستند و نگاه جامعه به کادر درمانی نگاهی مثبت و توام با احترام است.

وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خدمت در عرصه بهداشت و درمان،‌ افزود: براساس گزارش ها، ۱۱۰ نفر از پزشکان، پرستاران و کادر درمانی کشور در مقطع مقابله با کرونا به شهادت رسیدند که مردم همواره قدردان ایثار و فداکاری این عزیزان هستند.

معاون اول رئیس جمهور همچنین با اشاره به گزارش های ارائه شده از خسارات و آسیب های اقتصادی بخش بهداشت و درمان ناشی از شیوع کرونا گفت: بخش بهداشت و درمان کشور به ویژه پزشکان و کسانی که در امر بهداشت و درمان فعالیت دارند، نیز باید همانند سایر اصناف کشور امکان استفاده از تسهیلات مربوط به جبران خسارات ناشی از کرونا را داشته باشند و دولت نیز نمی تواند آسیب های اقتصادی وارد شده به این بخش را نادیده بگیرد و حتماً باید از جامعه پزشکی کشور که در جریان مقابله با کرونا آسیب دیده اند، حمایت کرد.

در این جلسه دکتر حریرچی معاون کل وزارت بهداشت،‌درمان و آموزش پزشکی گزارشی از مسائل و مشکلات پزشکان کشور در حوزه های مختلف ارائه کرد و به تشریح دغدغه های بخش بهداشت و درمان کشور به خصوص آسیب ها و خسارات ناشی از کرونا پرداخت.

در این نشست دکتر مصطفی معین رئیس شورای عالی نظام پزشکی،‌ دکتر ظفرقندی رییس سازمان نظام پزشکی و دکتر آقازاده رییس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی هر کدام گزارشی از مشکلات و مسائل پزشکان کشور مطرح کردند و پیشنهاداتی نیز برای حل این مسائل ارائه دادند.

در این جلسه که دبیر شورای عالی بیمه و پور اصغری معاون سازمان برنامه و بودجه نیز حضور داشتند،‌ مسائل و مشکلات پزشکان کشور به خصوص مسائل اقتصادی و آسیب های ناشی از کرونا مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و پس از ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات مقرر شد کارگروهی با محوریت سازمان برنامه و بودجه و با عضویت وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی و سازمان نظام پزشکی کشور راهکارهای لازم برای حمایت و حل مسائل و مشکلات جامعه پزشکی کشور پیشنهاد گردد و نیز نحوه حمایت از پزشکان کشور که در جریان شیوع بیماری کرونا دچار خسارت شده اند، مورد ارزیابی قرار گیرد و پیشنهادات عملی ارائه شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲.۷۹°    ۲۶.۹۹°