آب به روستا‌های غیزانیه رسید
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 01 تير 1400
کد خبر : ۷۹۶۱۹۸
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۲
مدیرعامل شرکت آب‌وفاضلاب خوزستان گفت: گام نخست پروژه انتقال خط آبرسانی به روستا‌های غیزانیه از توابع شهرستان اهواز عصر روز شنبه و یک هفته زودتر از موعد تعیین شده به پایان رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
صادق حقیقی پور با اشاره به سرریزشدن آب از مخزن صفیره پس از اجرای این پروژه، اظهار داشت: با اتمام گام نخست این پروژه، شرکت آب و فاضلاب توانایی انتقال حداقل ۹ هزار و حداکثر ۱۷ هزار مترمکعب آب در شبانه روز از تأسیسات شیبان به ایستگاه پمپاژ صفیره را خواهد داشت.

او با بیان اینکه حجم انتقال آب به غیزانیه، ۲.۵ برابر شده است، افزود: تا پیش از اتمام فاز نخست، به دلیل فرسوده بودن خط انتقال از ۹ هزار مترمکعب آب تولیدی در تصفیه‌خانه، کمتر از سه هزار مترمکعب آب به ایستگاه پمپاژ صفیره می‌رسید.

حقیقی پور ادامه داد: این امر باعث می‌شد که تنها یک عدد از پمپ‌های موجود در آن ایستگاه به مدت ۱۰ ساعت در شبانه روز آب را به سمت غیزانیه پمپاژ کند و پس از آن سطح آب در مخزن صفیره به حداقل می‌رسید از این رو ناگزیر به توقف پمپاژ آب می‌شدیم.

او افزود: با توسعه و بازسازی تصفیه‌خانه شیبان و اجرای ۲۴ کیلومتر خط انتقال جدید و همچنین توسعه و بازسازی ایستگاه پمپاژ صفیره در گام جدید، دیگر کمبود آب نخواهیم داشت و پمپ صفیره می‌تواند به طور ۲۴ ساعته در مدار باشد.


پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °