مشروح 20، یکشنبه 18 خرداد 99
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
19:50 - جمعه 07 آذر 1399
کد خبر : ۷۹۶۲۰۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۴
پیش بینی هواشناسی از تابستان گرم، نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده اتهامات معاون اجرایی سابق حوزه ریاست قوه قضائیه و ادامه اعتراضات سراسری به تبعیض نژآدی در آمریکا از مهمترین عناوین این بخش خبری است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
تابستانِ گرمی* در راهه . رئیس سازمان هواشناسی گفت: تابستانء امسال، دمای هوای کشور، بالاتر از میانگینء بلندمدت خواهد بود.
 

*********************************
توضیح استاندار تهران درباره آتش سوزی‌ های اخیرء بوستان‌های تهران...
 

*********************************
شاخص بورس تهران، نخستین بار ، از یک میلیون و صد هزار واحد عبور کرد ... در پایان معاملات امروز، شاخص با بیش از ۴۷ هزار واحد رشد، به یک میلیون و ۱۱۶ هزارو ۱۸۶ واحد رسید.
*********************************
نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده اتهامات معاون اجرایی سابق* حوزه ریاستء قوه قضائیه، به ریاست قاضی بابایی، برگزار شد . این پرونده، 21 متهم دیگه هم داره که نفوذ در پرونده‌ها و ارتشا در حد وسیع، از اتهاماتشونه .
 اعتراض سراسریء اکثر امریکایی ها به تبعیض، بی عدالتی و نژادپرستی، پرخروش تر شده .
 

همزمان با طنین فریادهای نه به نژادپرستی، تبعیض و بی عدالتی در امریکا، فریادء همبستگی با معترضانء امریکایی هم از کشورهای دیگه، شنیده میشه . مردمء کشورهای مختلف، ازجمله ایتالیا، استرالیا، انگلیس، فرانسه، آلمان ، کانادا و بلژیک، در حمایت از معترضانء آمریکایی، تظاهرات کردن . در انگلیس، پرجمعیت ترین اجتماع، مربوط به تظاهراتء دهها هزار نفری در لندن بود . تظاهر‌کنندگانء انگلیسی، همسو با معترضانء امریکایی، شعار جانء سیاه‌پوستان باارزش است، سردادن.
 

پلیسء انگلیس با معترضان، به شدت درگیر شد و شماری از اونها رو بازداشت کرد.
 

در برلین، هزاران نفر با تجمع در میدان الکساندر، خشونت پلیسء آمریکا با معترضان رو محکوم کردن ... تظاهرکنندگان به نشانه همبستگی با سیاهپوستان، لباسء سیاه بر تن داشتن ... پاریس و مارسیء فرانسه هم عرصه تظاهراتء گسترده بود ... در پاریس، تظاهرات، نزدیک سفارت آمریکا برگزار شد .
در رمء ایتالیا، مادرید اسپانیا ، کانادا و چند شهر دیگه هم معترضان به خیابونها اومدن تا با معترضان- ضد بی عدالتی و تبعیضء ساختاری در امریکا، اعلام همبستگی کنن.
************************
تجلیل از خدمات رئیس پیشینء بنیاد شهید و امور ایثارگران، در هیات دولت

 رئیس جمهور در این نشست، با قدردانی از تلاش های اقای شهیدی گفت: دولت، خدمت به خانوادهء شهدا و ایثارگران را افتخاری بزرگ می دونه و در این مسیر، از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد . در این نشست، آقای اوحدی، به عنوان جانشین اقای شهیدی، معرفی شد.
**********************************
شناسایی دوهزار و ۳۶۴ بیمارء جدیدء مبتلا به کرونا در 24 ساعت گذشته... سخنگوی وزارت بهداشت گفت: ۶۴۸ مورد از مبتلایانء جدید، بستری شدن ... آقای جهانپور اضافه کرد : متاسفانه در شبانه روز گذشته، 72 بیمار کرونایی هم جان باختن که مجموع جانباختگان به ۸ هزارو ۲۹۱ نفر رسید ... سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه همچنان در موج نخست*ء بیماری کرونا هستیم، گفت: افزایش شمارء این روزهای مبتلایان به کرونا، متاثر از تغییر الگوی بیماریابی و بازگشایی های جدیده ... باید بیشتر* مراقب باشیم.
 

**********************************
همزمان با کاهش محدودیت‌های تردد در بیشتر کشورها، آمار کرونایی ها با شیبء تند، رو به افزایشه ... شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا، به یک قدمیء مرز 2 میلیون نفر رسیده ... آمریکا با بیش از 112 هزار جانباخته، همچنان بیشترین فوتی های جهان رو داره ... برزیل که براساس آمار، دومین کشورء درگیرء کروناست، اعلام کرده از این پس، فقط آمارهای روزانه رو اعلام میکنه و آمارء کلی، منتشر نمی شه ... شمار مبتلایان به بیماری کرونا در جهان، از هفت میلیون نفر گذشته ... تاکنون بیش از چهارصد و دوهزار نفر هم به دلیل ابتلا به این ویروس، فوت کردن.
**********************************

رئیس مجلس شورای اسلامی در سالگرد حمله تروریستیء داعش به خانه ملت، یاد و خاطره شهدای این حادثه رو گرامی داشت و گفت: خون پاکء این عزیزان، ارزش جهاد درمقابل تروریسم رو به همه، یادآوری می کنه ... بهارستانی ها در جلسه امروز، وضعیت اقتصادیء کشور رو با حضور مسئولانء این بخش، بررسی کردن ... وزیر اقتصاد در این نشست گفت: درآمدهای مالیاتی باید ساماندهی بشه، اما بنا نداریم مودیانء خوش حساب و تولیدکنندگان رو تحت فشار قرار بدیم.

مجلسی ها هم خواستار گزارشی از برنامه مدونء دولت در تامین درآمدهای پایدارء کشور شدن.

روسای اتاق های بازرگانی ، اصناف و تعاون و همچنین روسای سازمان های امور مالیاتی، بورس و گمرک هم که میهمان خانهء ملت بودن، از دغدغه هاشون گفتن.
**********************************
مراسم تکریم و معارفه فرماندهانء پیشین و جدیدء مرزبانیء ناجا، با حضور فرمانده نیروی انتظامی، برگزار شد ... سردار اشتری در این مراسم، با اشاره به شیطنت های ماه گذشتهء معاندان و رسانه های غربی برای اختلاف افکنی بین دو ملتء ایران و افغانستان گفت : به محض انتشار خبرء غرق شدن چند تبعهء افغانستانی در رودخانه هریرود در فضای مجازی و رسانه های غربی، دستورء ویژه برای بررسی موضوع، صادر شد .
 

**********************************
آب در مرحله اولء آبرسانی، به 85 روستای غیزانیه، رسید.
 

**********************************
تصاویر نجات این کودکء بازیگوش، امروز در فضای مجازی، حسابی دست به دست شد ... ماجرا از این قراره که فروشندهء مغازه ای در سمیرم که متوجه حرکت کودک به سمت خیابون میشه، با واکنشی سریع، مانع از یک حادثه دلخراش میشه.
**********************************
پیگیری هشدار پلیس فتا درباره کلاهبرداری در فروش خودرو
در جلسه هماهنگیء اقتصادیء دولت، نحوه اعطای کمک به افرادی که در مدت اجرای محدودیت‌های کرونایی، بیکار شدن، بررسی و تصویب شد . رئیس جمهور در این جلسه، با اشاره به برنامه های دولت برای مبارزه با فقرء مطلق گفت: دولت، تلاش می‌کنه اقشار کم برخوردار، در تکانه‌های اقتصادی، آسیبء جدی نبینن.
**********************************
رئیس جمهور و رئیس مجلس در پیام‌های جداگانه، درگذشت رمضان عبدالله، دبیرکل سابق جنبش جهاد اسلامی فلسطین رو تسلیت گفتن ... در پیام آقای روحانی اومده: این مجاهد و اندیشمندء وارسته و پرتلاشء عرصه مبارزه علیه رژیم غاصب صهیونیستی، همهء عمرء پربرکتش رو وقف حمایت و دفاع از آرمانء مردم مظلوم فلسطین کرد ... رمضان عبدالله، دبیرکل سابق جنبش جهاد اسلامی فلسطین، دیروز بعد از تحمل یک دورهء طولانیء بیماری، درگذشت.
**********************************
اسامی ده هزار برندهء طرح فروش فوق‌العادهء شرکت خودروسازی سایپا، روی سایت رسمی این شرکت، منتشر شد.

برندگان طرح فروشء فوق‌العاده، تا 48 ساعت فرصت دارند وجهء کاملء خودروی انتخابی رو واریز کنن ... از امروز شرکت خودروسازی سایپا، 9 محصول، ازجمله سه محصولء جدید ، و ایران خودرو، 12 محصول را برای پیش فروش*، گذاشته ن ... متقاضیان، تا پس فردا، بیستم خرداد، فرصت دارن ثبت نام کنن ... مدت -زمان تحویل خودروهای پیش فروش شده هم 4 تا 12 ماه، اعلام شده.
**********************************
فاز نخستِ اولین شهرک مواد مؤثره دارویی در غرب آسیا با ارتباط تصویری وزیر بهداشت در استان مرکزی به بهره‌برداری رسید ... این شهرک در 13 هکتار احداث شده .

**********************************
در نشست شورای اجتماعی کشور مشکلات فرزندآوری و رشد جمعیت بحث و بررسی شد ... وزیر کشور در حاشیه نشست گفت: دستگاههای متولی موظف شدن گزارش هاشون رو در مهلت سه ماهه به نشست ارائه کنن .

**********************************
افزایش قیمت محصولات لبنی قانونی یا غیرقانونی؟ گلایه تعزیراتی ها از نوسانات ناگهانی قیمت لبنیات .

 
برچسب ها: مشروخ 20
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۲°