مردمی بودن؛ رمز پیروزی و اقتدار نیرو‌های مسلح است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:59 - جمعه 07 آذر 1399
کد خبر : ۷۹۶۲۵۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۹
دکتر قالیباف؛
رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار جمعی از فرماندهان ارشد نیرو‌های مسلح کشور رمز پیروزی و اقتدار نیرو‌های مسلح و توان بازدارندگی آن در برابر دشمن را مردمی بودن این نیرو دانست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
   دکتر " محمد باقر قالیباف" در جمعی از فرماندهان ارشد نیرو‌های مسلح کشور عصر امروز (دوشنبه ۱۹ خردادماه) نیرو‌های مسلح را حصن استوار امنیت و بازوی مستحکم ملت دانست و گفت: ملت ایران با داشتن فرماندهان و رزمندگان رشید و شجاعی که دل‌های آنان با نور ایمان روشن و اراده هایشان با قدرت و صلابت باور به آرمان‌های انقلاب، مستحکم است، دارای اقتداری است که نظیر آن را در سراسر جهان نمی‌توان یافت.
رئیس مجلس شورای اسلامی، رمز پیروزی و اقتدار نیرو‌های مسلح و توان بازدارندگی آن در برابر دشمن را مردمی بودن این نیرو دانست و افزود: اگر اقتصاد و صنعت نیز مردمی شود، پیشرفت خواهد کرد و همان گونه که در صنایع دفاعی به پیشرفت‌های درخشان دست یافته ایم، خواهیم توانست در تولید ملی نیز شاهد جهش و موفقیت‌های چشمگیر باشیم.
دکتر قالیباف در این دیدار بر اهتمام همه جانبه مجلس شورای اسلامی بر تقویت نیرو‌های مسلح تاکید کرد و افزود: امیدواریم با همکاری صمیمانه مجلس و نیرو‌های مسلح، نیاز‌ها و ضرورت‌های دفاعی کشور در حوزه وضع قوانین کارآمد و راهگشا برطرف شود.
تبریک فرماندهان ارشد کشور به رئیس مجلسدر این نشست همچنین سردار سرلشکر پاسدار "محمد باقری" با اشاره به مسئولیت جدید دکتر قالیباف به عنوان رئیس مجلس شورای اسلامی و تبریک به ایشان گفت: اطمینان داریم حضرتعالی که از فرماندهان پرافتخار دفاع مقدس و دلسوز انقلاب هستید و در مناصب و مسئولیت‌های مختلف از اوان جوانی در انقلاب حضور داشته و در عرصه‌های سخت به مردم خدمت رسانی کرده اید، در این مسئولیت نیز همچون مناصب پیشین منشأ خیر و برکت خواهید بود.
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح کشورمان با یادآوری فرمایش‌های امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه مجلس در رأس امور است، تصریح کرد: حقیقتاً مردم ایران و همه دلسوزان انقلاب به این مجلس یازدهم دل بسته اند و امیدواریم با تدابیر ارزشمند مقام معظم رهبری که در پیام افتتاحیه مجلس یازدهم قرائت شد و با تلاش، مدیریت و مجاهدت حضرتعالی انتظارات مردم برآورده شود.
سرلشگر باقری افزود: مجالس گذشته نیز اقداماتی را انجام دادند و فراز و فرود‌هایی را پشت سرگذاشتند، اما این مجلس خاص که با انتخاب تعداد کثیری از رزمندگان، ایثارگران و افراد مورد اعتماد مردم تشکیل شده، امید و دلگرمی زیادی را در مردم ایجاد کرده تا بسیاری از مسائل بر زمین مانده کشور حل شود.
وی در ادامه با اشاره به قوانینی که از منظر فرماندهان نظامی کشور بااهمیت قلمداد می‌شود، گفت: اصلاح قانون بکارگیری سلاح مصوب سال ۱۳۷۳ نواقصی دارد که مشکلاتی را در این حوزه ایجاد کرده است و همچنین قانون استفاده از خانه‌های سازمانی نیاز به اصلاح و توسعه دارد.
سرلشگر باقری ادامه داد: همچنین قانون خدمت وظیفه عمومی به اصلاحاتی نیاز دارد، زیرا در طول این سال‌ها اکثر محدودیت‌ها برای سربازان در قوانین دیگر رفع شده است و این افراد برای اخذ گواهینامه، وام و اشتغال مشکلی ندارند. این در حالی است که ۷۰۰ هزار نفر سالانه مشمول خدمت وظیفه عمومی می‌شوند، اما تنها نیمی از آن‌ها به خدمت می‌روند.
 سردار سرلشکر پاسدار "غلامعلی رشید"، فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیاء (ص)، سردار سرلشکر پاسدار "حسین سلامی"، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار "حسین اشتری" فرمانده نیروی انتظامی و جمعی دیگر از فرماندهان ارشد نیرو‌های مسلح کشور در این جمع حضور داشتند.
برچسب ها: قالیباف ، مجلس
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۲°