"انحصار"؛ دشمن کیفیت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 17 آذر 1400
کد خبر : ۷۹۶۲۵۵
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۹
عضو موسس انجمن مدیریت کیفیت ایران با بیان اینکه باید بر این باور باشیم که مدام به کیفیت نیازمندیم، گفت: آنچه که کیفیت و تولید محصول را از بین می برد انحصاری کردن محصول است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

  "عباس سقایی" عضو موسس انجمن مدیریت کیفیت ایران با بیان اینکه در تولید باید تصور کرد که باندازه کافی خوب نیستیم، گفت: شروع بهبود کیفیت بر این باور است که بخواهیم کیفیت را افزایش دهیم.

سقایی در گفتگو با تیتر امشب با بیان اینکه کیفیت مراقبت می خواهد، افزود: پس از گام نخست اراده مدیریت برای بهبود کیفیت، نیروی نیروی انسانی و کار دومین پایه افزایش کیفیت است.

او با بیان اینکه نباید بطور مدام از هر نوع تولید و محصولی حمایت کرد، افزود: دشمن اصلی کیفیت انحصار است. تولید کننده نباید تصور کند که دیگر به کیفیت نیازی ندارد و بدون هیچ مشکلی محصول بی کیفیت خود را در بازار انحصاری به فروش می رساند. در چنین بازاری برای ارتقاء کیفیت محصول باید از تولید کننده انحصاری تقاضا کنیم.

"بهرام جلوداری" از تحول در استاندارد کشور و سازمان استانداردسازی کشور گفت: نظارت این سازمان بر تولیدات داخلی بیشتر شده است. افزایش کیفیت رو به بهبود است.
کارشناس مدیریت کیفیت و بهره‌وری کیفیت را به معنی رضایت مشتری معنی کرد و افزود: کیفیت شاخص های مختلفی از زمان و هزینه تولید، تحویل به موقع و گارانتی محصول است.
او به نقش دولت در تقویت کیفیت اشاره کرد و افزود:برنامه های اقتصادی کشور ما بر پایه اقتصاد نفتی است نه برپایه صنعت. به عبارتی بهبود صنایع و محصولات صنعتی تاکنون محسوس نبوده است.
جلوداری گفت:اگر دولت زیرساخت های بخش صنعت را متناسب با نیازهای تولید و بخش صنعتی کند در ارتقاء کیفیت محصول تولید کننده تاثیر گذار است. حمایت دولت در بستر سازی تولید با کیفیت بسیار مهم است. 
 
"طاهری" مدیرکل استاندارد استان تهران از زیر ساخت ها بعنوان شیرازه اصلی بهبود استانداردها نام برد و افزود: همه تصور می کنند استانداردهای بین المللی سطح بالای استانداردها را دارند درصورتی که استانداردهای کارخانه ای سطح بالای از رتبه استانداردی را داراست.
مدیرکل استاندارد استان تهران "رضایت مشتری" را بعنوان شاخص کیفیت معرفی کرد.
برچسب ها: کیفیت ، تولید داخلی
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۹.۷۹°    ۱۰.۹۹°