تاکید بر توسعه اقتصادی و تجاری با قرقیزستان درچارچوب اوراسیا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:51 - دوشنبه 07 مهر 1399
کد خبر : ۷۹۶۲۸۴
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۰
رئیس جمهور: اتحادیه اقتصادی اوراسیا زمینه بسیار خوبی برای توسعه همکاری‌های اقتصادی دو کشور ایجاد کرده است که می توان در این چارچوب به توسعه و تعمیق همکاری ها اقدام کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، آقای روحانی امروز سه شنبه در گفت و گوی تلفنی با رئیس جمهور قرقیزستان با اشاره به موفقیت‌های ایران در زمینه مبارزه با ویروس کرونا و تولید تجهیزات مورد نیاز در این راه توسط شرکت‌های دانش بنیان، تاکید کرد: بی تردید برای اینکه بتوانیم مردم خود را در برابر این ویروس محافظت کنیم همه کشور‌ها باید همدیگر را یاری کنند.

وی افزود: برغم محدودیت‌ها و فشار‌های تحمیلی آمریکا علیه ایران، خوشبختانه ما در مبارزه با این ویروس موفقیت‌های خوبی داشته ایم و همچنین توانستیم به برخی از کشور‌های دوست خود از جمله قرقیزستان در مقابله با این بیماری کمک کنیم.

رئیس جمهور در ادامه با تاکید بر ضرورت توسعه همکاری‌های دو کشور، افزود: برای همکاری‌های اقتصادی نباید منتظر پایان کرونا باشیم و می‌توانیم در چارچوب دستورالعمل‌های بهداشتی مبادلات تجاری و همکاری‌های اقتصادی را افزایش دهیم.

اقای روحانی با اشاره به تکمیل طرح مجموعه ورزشی شهر اوش در قرقیزستان با همکاری مهندسان ایرانی، اظهار داشت: برای ارائه خدمات فنی و مهندسی از سوی شرکت‌های ایرانی به قرقیزستان آمادگی کامل داریم و مهندسان و متخصصان ایرانی در زمینه ساخت نیروگاه و خطوط انتقال نیرو، سد سازی، جاده سازی و پروژه‌های توسعه تاسیسات برق آماده همکاری هستند.

رئیس جمهور قرقیزستان نیز در این گفت و گوی تلفنی با تاکید بر توسعه و تعمیق روابط با ایران در همه زمینه ها، گفت: قرقیزستان همواره و همیشه برای ایران، دوست و برادر خواهد ماند.

"سورونبای جنبکف" با قدردانی از ایران به خاطر ارائه کمک‌های بهداشتی و درمانی به قرقیزستان برای مقابله با بیماری کرونا، افزود: ایران موفقیت‌های خوبی در زمینه تولید تجهیزات مقابله با بیماری کرونا داشته است و خوشحالم که می‌توانیم نیاز خود را در این زمینه از طریق ایران تامین کنیم.

رئیس جمهور قرقیزستان با بیان اینکه همه گیری ویروس کرونا تاثیر بسیار زیادی بر اقتصاد کشور‌ها و اقتصاد جهانی گذاشته، گفت: باید برای توسعه روابط تجاری و اقتصادی و افزایش حجم سرمایه گذاری مشترک تلاش کنیم و همکاری‌ها در این زمینه را افزایش دهیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۷°