هشدار «گوترش» درباره افزایش گرسنگان جهان به علت کرونا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 23 خرداد 1400
کد خبر : ۷۹۶۳۰۵
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۲
دبیرکل سازمان ملل درباره بحران غذایی در جهان و تشدید آن به علت شیوع ویروس کووید ۱۹ هشدار داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
«آنتونیو گوترش» گفت: در جهان غذای کافی برای حدود هشت میلیارد جمعیت وجود دارد، اما بیش از ۸۲۰ میلیون نفر در جهان از گرسنگی رنج می‌برند.

به گفته گوترش از این تعداد، ۱۴۴ میلیون نفر کودکان کمتر از پنج سال هستند.

دبیر کل سازمان ملل افزود: کرونا در سال ۲۰۲۰ باعث افزایش ۴۹ میلیون گرسنه می‌شود.

در این حال، شمار مبتلایان کرونا در جهان به بیش از هفت میلیون و ۳۱۶ هزار نفر رسید. شمار قربانیان کرونا نیز از ۴۱۳ هزار نفر فراتر رفته است. بیش از سه میلیون و ۶۰۲ هزار نفر نیز بهبود یافته اند.

شمار قربانیان کرونا در آمریکا از ۱۱۴ هزار نفر فراتر رفت. شمار افراد مبتلا در آمریکا نیز به بیش از دو میلیون و ۴۵ هزار نفر رسید. به طور میانگین روزانه بیش از ۲۰ هزار نفر در آمریکا به کرونا ویروس مبتلا می‌شوند. برخی از اعضای گارد ملی آمریکا در واشنگتن که برای سرکوب اعتراضات به کارگرفته شده بودند، به کرونا مبتلا شده‌اند.

مقامات هند درباره ابتلای ۵۰۰ هزار نفر به ویروس کرونا در دهلی نو تا پایان ماه جاری میلادی هشدار دادند. این آمارحدود ۲۰ برابر آمار فعلی است.
 
مسئولان بهداشتی هند می‌گویند: دهلی نو به ۸۰ هزار تخت بیمارستانی احتیاج خواهد داشت. فقط در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۱۰ هزار مورد جدید ابتلا به کرونا در دهلی نو ثبت شده است. بیش از ۲۷۶ هزار نفر در سراسر هند به کرونا ویروس مبتلا شده اند و ۷ هزار و ۷۵۰ نفر هم فوت شدند.

شمار زیادی از شهروندان روسیه پس از کاهش محدودیت‌های کرونایی پس از دو ماه برای کوتاه کردن مو‌های خود به سالن‌های آرایش مراجعه کردند. مقررات قرنطینه در مسکو از دیروز پس از حدود دو ماه لغو شد. روسیه با بیش از ۴۸۵ هزار مبتلا در رده سوم جهان از نظر تعداد مبتلایان قرار دارد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °