نخستین چاه میدان نفتی سیوند در مدار تولید
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:21 - پنجشنبه 09 بهمن 1399
کد خبر : ۷۹۶۳۱۹
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۸
مجری طرح حفاری و تکمیل چاه‌های میدان‌های سیوند و اسفند، گفت: عملیات حفاری نخستین چاه میدان نفتی سیوند در منطقه عملیاتی سیری شرکت نفت فلات قاره ایران پایان یافته است و این چاه بزودی به مدار تولید می‌آید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
به نقل از شانا، مهدی حیدربزرگ، در این باره افزود: هم‌اکنون در مرحله تکمیل چاه هستیم و پس از پایان این مرحله، تولید آغاز خواهد شد.
 
نخستین چاه میدان نفتی سیوند در مدار تولید

وی اضافه کرد: این عملیات در راستای نگهداشت و افزایش توان تولید میدان‌های نفتی سیوند و اسفند اجرا شده و پیش‌بینی می‌شود با پایان یافتن آن، ۱۶۰۰ بشکه در روز به تولید این میدان نفتی افزوده شود.

قرارداد نگهداشت و افزایش توان تولید نفت میدان‌های سیوند و اسفند، مهرماه سال ۹۷ میان شرکت نفت فلات قاره ایران و شرکت پتروایران امضا و مقرر شد تولید نفت این میدان‌ها ۱۶ هزار بشکه در روز افزایش یابد که پیرو این قرارداد، حفاری، تعمیر و تکمیل ۱۲ حلقه چاه توسعه‌ای در قالب هفت بسته کاری روی پنج سکوی بهره‌برداری برنامه‌ریزی شده است.

میدان نفتی سیوند (سیری C) در غرب جزیره سیری در خلیج فارس واقع شده است و حدود ۱۰۰ کیلومتر بالای خط مرزی قرار دارد و با اجرای کامل طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت میدان‌های سیوند و اسفند، تولید روزانه نفت دو میدان بیش از ۱۶ هزار بشکه افزایش خواهد یافت.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۲°