بهره برداری از ۱۲۰۰ کیلومتر بزرگراه و آزاد راه تا پایان دولت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
01:36 - پنجشنبه 16 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۹۶۳۲۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۴
وزیر راه و شهرسازی گفت: تا پایان دولت ۵۰۰ کیلومتر آزاد راه و ۷۰۰ کیلومتر بزرگراه به بهره برداری می‌رسد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
اسلامی در نشست علنی امروز مجلس،گفت: ساختار وزارت راه و شهرسازی با توجه به وظایف و ماموریت‌های قانونی متشکل از ۱۳ سازمان و شرکت است.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه طول آزادراه‌های کشور ۲۴۷۰ کیلومتر است، ادامه داد: در ابتدای انقلاب طول آزادراه‌های کشور ۷۶ کیلومتر بود، طول بزرگراه‌های کشور در حال حاضر به ۱۸ هزار و ۴۸۵ کیلومتر رسیده در حالی که ابتدای انقلاب این رقم ۳۵ کیلومتر بود. طول راه‌های اصلی بالغ بر ۲۶ هزار و ۲۰۱ کیلومتر است.

وی گفت: با برنامه ریزی‌های صورت گرفته تا قبل از پایان دولت حدود ۵۰۰ کیلومتر آزادراه و ۷۰۰ کیلومتر بزرگراه به آزادراه‌ها و بزرگراه‌های موجود اضافه می‌شود.

عضو کابینه دولت دوازدهم با اشاره به اینکه طول راه‌های روستایی در ابتدای انقلاب ۳ هزار کیلومتر بود که این میزان در حال حاضر به ۱۱۳ هزار کیلومتر راه روستایی آسفالته رسیده است و تا پایان دولت ۳ هزار و ۵۰۰ کیلومتر راه روستایی دیگر با رعایت اصل توازن و عدالت منطقه‌ای به راه‌های روستایی کشور اضافه می‌شود تا عقب ماندگی‌ها در مناطق محروم جبران شود.

اسلامی با اشاره به اینکه میزان بار جابه جا شده در بخش حمل و نقل جاده ای، ۴۶۵ میلیون تن است که روند رو به رشدی را تجربه می‌کنیم، گفت: طول خطوط ریلی از ۴ هزار و ۵۰۰ کیلومتر ابتدای انقلاب به ۱۴ هزار و ۷۰۰ کیلومتر بالغ شده و به همین میزان خطوط ریلی در سطح کشور در دست مطالعه است.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه افزایش سهم انتقال بار از جاده به ریل از اهداف کلان و سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری است که با ایجاد خط دوم ریلی و گسترش خطوط به مراکز استان‌ها و مراکز بار در دست اقدام قرار دارد، گفت: در بنادر کشور با وقفه ۱۶ ساله بارگیری از کشتی به قطار را تجربه کردیم و توانستیم هدف برنامه توسعه را با رشد ۱۰۰ درصدی کسب کنیم.

وی با تاکید بر اینکه کل بار جابه جا شده با قطار در اول انقلاب ۷ میلیون تن بود که در حال حاضر به ۴۷ میلیون تن رسیده است، افزود: ظرفیت بنادر از ۱۹ میلیون تن به ۲۴۶ تن در سال افزایش یافته و همچنین ظرفیت کانتینری به ۶.۵ میلیون تن افزایش یافته که با بهره برداری از فاز ۳ بندر شهید رجایی این میزان به ۸.۲ میلیون تن می‌رسد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه سال گذشته ۱۵۰ میلیون تن عملکرد در بنادر را تجربه کردیم که در مقایسه با سال گذشته ۷ درصد رشد داشته است، گفت: در بخش هوایی به لحاظ تجمعی بیشترین آسیب پذیری را از تحریم‌ها داشتیم، اما توانسته ایم با توسعه ناوگان ۱۴۰ هواپیمای مسافربری را فعال نگه داریم و ۳۰ میلیون مسافر را جابه جا کنیم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۴°