بررسی راهکارهای تعامل بین مجلس و شورای نگهبان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  پنجشنبه 03 تير 1400
کد خبر : ۷۹۶۳۲۷
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۱
رئیس مجلس شورای اسلامی بر بررسی راهکار‌ها، تعامل و همکاری میان مجلس و شورای نگهبان تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
آقای محمد باقر قالیباف رئیس مجلس در حاشیه حضورش در جلسه شورای نگهبان و دیدار با دبیر و اعضای این شورا، گفت: فرایند قانونگذاری از مجلس آغاز و در شورای نگهبان و بعضاً در مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه می‌یابد.

آقای قالیباف با اشاره به نخستین حضورش در جلسه شورای نگهبان، افزود: در بعد زمان و هزینه‌های یک قانون و دقت و اثرگذاری آن نیازمند به یک همکاری و هماهنگی نزدیک است و جلسه امروز به دعوت شورای نگهبان و آیت الله جنتی انجام شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این نشست نخستین گفت و شنود‌ها میان مجلس و اعضای شورای نگهبان صورت گرفت و فکر می‌کنم جلسه‌ای بسیار مفید بود، که بتوانیم با یک هم افزایی سیاست‌های کلان قانونگذاری که مقام معظم رهبری ابلاغ کردند و مسئولیت پیگیری آن بر عهده مجلس است، را پیاده سازی کنیم، این موضوع هم برای مجلس، شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت مبنای کار است.

آقای قالیباف اضافه کرد: امیدواریم با هماهنگی، موضوعاتی مانند انتخابات که سیاست کلان آن تصویب شده و مدت هاست که بر روی زمین مانده است و سایر قوانین را بتوانیم با سرعت و دقت حل و موضوع اول ما که اقتصاد و معیشت است، را پیگیری کنیم.

آقای قالیباف، در پاسخ به سوالی درباره برنامه مجلس برای تحقق شعار سال، افزود: ما نیازمند هستیم، با اولویت دادن به نظارت بر قانون و در صورت لزوم به قانون گذاری و یا برداشتن قانون‌های دست و پا گیر برای تحقق شعار سال یعنی جهش تولید آن هم در شرایط سخت اقتصادی، اقدام کنیم. وی گفت: امیدواریم با همکاری مجموعه دولت و مجلس بتوانیم این کار را انجام دهیم.

تاکید شورای نگهبان بر همکاری نزدیک‌تر با مجلس

سخنگوی شورای نگهبان هم بر همکاری نزدیک‌تر مجلس و شورای نگهبان در حوزه‌های پژوهشی و تصویب، تاکید کرد.

آقای عباسعلی کدخدایی عضو و سخنگوی شورای نگهبان در حاشیه نشست مشترک با رئیس مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران، گفت: این جلسه به دعوت اعضای محترم شورای نگهبان بود که به بیان نظرات و نکات اعضای شورای نگهبان و استماع نظرات رئیس مجلس گذشت.

او افزود: در این جلسه نکات بسیار خوبی مطرح و قرار شد، همکاری نزدیک تری با مجلس در حوزه پژوهشی، تصویب بهتر و سریعتر قوانین به ویژه در حوزه انتخابات و سیاست‌های قانون گذاری، در حوزه جمعیت و معیشت داشته باشیم.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °