مشروح ۲۰، چهارشنبه ۲۱ خرداد ۹۹
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:52 - شنبه 10 آبان 1399
کد خبر : ۷۹۶۳۴۵
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۵
تشکیل کارگروه بررسی علت گرانی مسکن، آخرین آمار وزارت بهداشت از مبتلایان کرونا در کشور، طبری در دومین جلسه دادگاه و ادامه اعتراضات مردمی ضد تبعیض و بی عدالتی در آمریکا، عناوین مهم این بخش خبری است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
این بخش همچنین به خبرهای زیر پرداخته است: 

قیمت خونه با اوضاع اقتصادی نمی خونه
رئیس جمهور در جلسه هیئت دولت گرانی خونه و اجاره ها رو غیر طبیعی دونست گفت کارگروه ویژه ای موظف شده موضوع رو بررسی کنه.

رئیس جمهور در ادامه به سراغ کرونا هم رفت و گفت: حالا حالاها پایانی برای کرونا متصور نیست وهمگی باید دستورالعمل ها رو رعایت کنند، دستگاه های مسئول هم نظارت رو جدی تر بگیرند.

آقای روحانی به حوادث این روز های آمریکا اشاره و اضافه کرد: سیاست آمریکا از همو ن ابتدا، سیاست زانو بر گلو بوده.

وزرای نیرو و راه و شهرسازی امروز در خانه ملت به نمایندگان، درباره عملکرد و چشم انداز حوزه های آب و برق و راه و مسکن گزارش دادند.
 
آقای اردکانیان گفت: ظرفیت نیروگاه‌های کشور در چهار دهه گذشته ۱۲ برابر شده. وزیر راه و شهرسازی هم با یک هشدار پشت تریبون رفت : گرفتن مالیات از خانه‌های خالی رو در دستور کار داریم.

پیش از این هم وزرای اطلاعات، نفت، اقتصاد و روسای بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه با حضور در مجلس درباره مسائل مهم کشور با نمایندگان گفتگو کردند.
 
مجلسی ها همچنین گزارش شعب درباره اعتبارنامه سه تن از منتخبان رو که با اعتراض روبرو شده بودن بررسی و اعتبارنامه نمایندگان صومعه سرا و فریدن رو تائید کردند و اعتبارنامه نماینده گچساران رو برای بررسی و تصمیم‌گیری به کمیسیون تحقیق ارجاع دادند.
 
نمایندگان ملت در بیانیه ای هم از رئیس قوه قضائیه برای شفافیت در حساب‌های بانکی این قوه قدردانی کردند.

تدابیر ویژه برای بازگشایی سینماها

سینمادارها پیش این بازگشایی با اصول رعایت مسایل بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی آشنا شدند. چراغ سینما ها قراره از ابتدای ماه دوباره روشن بشه.

پلمب 50 باغ ویلای متخلف در دوران کرونایی در دزفول

آخرین آمار کرونا در کشور
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۸۱ بیمار کرونایی جان باختند. به گفته خانم لاری در شبانه روز گذشته دو هزار و ۱۱ بیمار جدید کرونایی هم شناسایی شدند که ۸۱۱ مورد بستری شدند.


اکبر طبری در دومین جلسه دادگاه
معاون اجرایی پیشین حوزه ریاست قوه‌ قضائیه و دیگر متهمان پرونده برای دفاع در برابر قاضی بابایی حاضر شدند.

تظاهرات در ایالت های مختلف آمریکا
مردم امریکا با تظاهرات در ایالت های مختلف تاکید می کنند تا تغییرات اساسی و ساختاری از پا نمی نشینند.

همزمان با اعتراض های مردمی ضد تبعیض و بی عدالتی در امریکا، درخواست ها برای تغییرات ساختاری در حاکمیت این کشور افزایش یافته.

هم گام با مردم معترض امریکا، معترضان در برخی کشورهای دیگه هم تظاهرات می کنند. مردم کشورهای فرانسه، کانادا، بلژیک، دانمارک، استرالیا، ایتالیا، اتریش و کنیا در همبستگی با معترضان به نژادپرستی و بی‌عدالتی در آمریکا به خیابونها اومدن.
در پاریس معترضان شعار می دادن جان سیاهپوستان مهم است.

در انگلیس معترضان با تجمع مقابل دانشگاه اکسفورد، برچیده شدن مجسمه "سسیل رودز تاجر برده قرن 19 " رو از سر در یکی از دانشکده‌های آکسفورد خواستار شدند. چند روز قبل هم معترضان مجسمه نماد برده داری در شهر بریستول رو به رودخانه انداختند.

معترضان در شهرهای آنتورپ و بروکسل هم با حمله به مجسمه‌های «لئوپولد دوم» پادشاه بلژیک در دوران استعمار، اونها رو تخریب کردن.

شمارش نفس های نژادپرستی در ینگه دنیا، با رنگ و قلم کاریکاتوریست ها
نقاشی هایی که روی دیگه سکه مدعیان حقوق بشر رو به نمایش گذاشته است.


شورای نگهبان میزبان رئیس مجلس
شورای نگهبان میزبان رئیس مجلس بود تا دو نهاد درباره اولویت های عرصه قانونگذاری بیشتر از قبل هماهنگ بشن

شورای عالی نظام پرستاری
جلسه شورای عالی نظام پرستاری با حضور قاضی زاده هاشمی، نایب رییس مجلس شورای اسلامی برگزار شد.  قاضی زاده هاشمی با اشاره به ضرورت بازنگری در سیاست ها گفت : باید به وعده ای که در حمایت از نیروهای داوطلب و افرادی که بعد از شیوع کرونا به ارائه خدمات پرستاری پرداختن عمل بشه .

افزایش سه ماهه فرصت پرداخت مالیات
وزیر اقتصاد در حاشیه نشست دولت گفت به علت شرایط کرونایی مودیان می تونن سه ماه دیرتر مالیات پارسال رو تسویه کنند. رئیس کل بانک مرکزی هم از عزم این بانک برای کاهش نرخ ارز گفت.

انتقاد همتی از مانع‌تراشی کره جنوبی
رئیس کل بانک مرکزی در گفتگو با «بلومبرگ» از مانع‌تراشی کره جنوبی در دسترسی به منابع ارزی حاصل از صادرات نفت ایران به بهانه تحریم های آمریکا انتقاد کرد.
 
آقای همتی گفت: منابع ما غیرقانونی در بانک‌های کره‌ای مسدود شده اگر بانک‌های کره‌ای به توافقات بین‌المللی پایبند نباشند، مطابق قوانین بین‌المللی اقدام خواهیم کرد.

خطر سقوط استقلال به دسته‌پایین‌تر
فقط 5 روز فرصت هست. مدیرعامل باشگاه استقلال گفته: نامه شکایت ‌«وینفرد شفر» و اخطار پرداخت بدهی بویان نایدنوف به دست باشگاه استقلال رسید.

درخواست رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس از دنیای اسلام 
در برابر توطئه های دشمن اشغالگر موضع واحد و قاطع بگیرید. اسماعیل هنیه در نامه ای به سران بیش از 40 کشور اسلامی، دست اندازی های جدید رژیم صهیونیستی به مناطق فلسطینی در کرانه باختری رو جنایت جدید این رژیم منحوس توصیف کرده و از کشورهای مسلمان خواسته در برابر این جنایت موضع گیری کنند.

پرونده نخست وزیر پیشین سوئد بسته شد
پرونده قتل اولاف پالمه نخست وزیر پیشین سوئد بعد از 34 سال بسته شده. دادستانی سوئد اعلام کرده قاتل به احتمال زیاد «اتیگ انگستروم» که سال ۲۰۰۰ میلادی خودکشی کرده. اولاف پالمه 59 ساله زمستان ۱۹۸۶ ترور شد.

هشدار سازمان ملل درباره تشدید بحران غذا
سازمان ملل هشدار داده به علت شیوع کرونا بحران غذایی در جهان تشدید شده. دبیر کل سازمان ملل با اشاره به وجود بیش از ۸۲۰ میلیون گرسنه در سراسر جهان گفته : کرونا باعث افزایش ۴۹ میلیون گرسنه میشه.
 
معاون امور بشردوستانه دبیرکل سازمان ملل هم درباره اوج گیری شیوع کرونا در یمن ، افغانستان ، پاکستان ، کلمبیا ، نیجریه ، فیلیپین و اوکراین در 3 تا 6 ماه آینده هشدار داده. تاکنون بیش از هفت میلیون و 400 هزار نفر در جهان به این ویروس مبتلا شدن که بیش از نیمی از اونها بهبود یافتن.
حدود 415 هزار نفر هم جونشون رو از دست دادن.

بسته پیگیری: از اختلال در شبکه امتا تا مسکن مهر
پیگیری اختلال در شبکه امتا، و سند واحدهای مسکن مهر به نام محتکران و دلالان در شبکه خبر. خبرنگاران امروز ماجرای تعطیلی برخی شبکه های برون مرزی رسانه ملی رو هم پیگیری کردن.

گله دامداران برای تامین خوراک دام سنگین
دامداران میگن: خبری از خوراک دولتی نیست.


برچسب ها: مشروح 20 ، اخبار
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۲°    ۲۳°