بهره برداری از ۵ طرح بزرگ صنعتی و معدنی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:00 - سه‌شنبه 21 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۹۶۳۶۷
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۵
5 طرح بزرگ صنعتی و معدنی در استان‌ های اصفهان و خراسان رضوی با دستور رئیس جمهور ویدئو کنفرانسی به بهره برداری رسید .
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
این طرح ها شامل دو طرح صنعتی و معدنی در منطقه سنگان خواف خراسان رضوی و سه طرح صنعتی در اصفهان است . این ۵ طرح با سرمایه گذاری بیش از ۴ هزار و ۸۲۶ میلیارد تومان تکمیل شده اند .
رئیس جمهور در آیین بهره برداری از طرح‌های صنعتی و معدنی در استان‌های خراسان رضوی و اصفهان که به شکل ویدیو کنفرانس برگزار شد، گفت: امروز تمام ایران به یک کارگاه بزرگ تبدیل شده است. در هر استانی همه تلاش و کار می‌کنند. اینکه در بخش صنعت و معدن ما ۳۸۰۰ طرح مشغول فعالیت هستند و در سال جاری تا پایان سال ۲۰۰ طرح مهم افتتاح می‌شود، به این معنی است که همه کشور در حال حرکت است.
وی یادآور شد: در بخش‌های مختلف صنعت، کشاورزی، خدمات، حمل و نقل و انرژی امروز شاهد یک تحول هستیم و بحمدالله موفق هستیم و هر هفته طرح‌های مهمی را افتتاح می‌کنیم.
روحانی گفت: ۴۷۲۶ میلیارد تومان ارزش طرح‌هایی است که امروز افتتاح شد و این پاسخ بسیار خوبی است به آن‌هایی که می‌خواستند در سال ۹۷ و ۹۸ کشور ما را به زانو در بیاورند.
رئیس جمهور گفت: گزارشی که در همین بخش لوازم خانگی داده شد نشان داد که در سال ۹۸ که فشار ۹۷ را داشتیم و فشار مضاعف شد، تولید لوازم خانگی در سال ۹۸ نسبت به ۹۷، ۱۰ درصد افزایش یافت و در برخی موارد ۳۳ درصد و در برخی موارد۱۲ درصد افزایش یافته است؛ یعنی تحریم نتوانسته ما را از پا درآورد.
روحانی گفت: اینکه کشور در شرایط تحریم روند افتتاح‌ها ادامه دارد یعنی ما این مسیر را ادامه و تولید را توسعه داده‌ایم. اینکه در یک افتتاح دیدیم که تولید یخچال فریزر ۳۰۰ هزار دستگاه از امروز افزایش داشته است یعنی تحریم در اراده ملت ما نمی‌تواند تاثیر بگذارد.
رئیس جمهور افزود: البته تحریم به ما فشار می‌آورد و کار ما را سخت می‌کند؛ همین اینکه مدیران واحد‌های تولید تقاضای تخصیص ارز بیشتری هستند تا بتوانند سرعت تولید را افزایش دهند نشان می‌دهد که دشمن نتوانسته ما را از خودمان باز دارد و ما را تسلیم کند.
وی گفت: ما علاوه بر اینکه اجازه ندادیم دشمن به هدف خود برابر ملت ایران دست پیدا کند، راه خود در ادامه دادیم البته ممکن است مقداری حرکت و مسیر ما کندتر شده باشد، اما است مسیر و حرکت ادامه خواهد یافت.
روحانی به سه موضوع مهم در بخش صنعت اشاره کرد و افزود: تامین مواد اولیه یعنی وجود معادن غنی کشور برای صنعت مهم است زیرا مواد اولیه را برای این بخش فراهم می‌کند.
رییس جمهور گفت: ما در فولاد از کشور دیگری گندله تامین نمی‌کنیم که آن را به آهن اسفنجی یا شمش فولاد تبدیل کنیم، همه این فرایند از معدن شروع تا خط نهایی در کشور انجام می‌شود، یعنی در زمینه مواد اولیه کشوری غنی داریم که در اکثر موارد، مواد اولیه را خودمان می‌توانیم از معادن استخراج کنیم.
برچسب ها: طرح ، معدنی ، صنعتی ، اصفهان ، خراسان
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۹°