راهکارهای هدایت نقدینگی به بازار سرمایه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
02:04 - پنجشنبه 16 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۹۶۳۹۱
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۷
یک کارشناس بازار سرمایه معتقد است: حالِ امروز بورس خوب است و مهمترین عامل در این رونق، افزایش سطحِ "اعتماد اجتماعی" است که در فعالان اقتصادی به وجود آمد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
مهدی رباطی در گفتگوی ۱۸:۳۰ با بیان اینکه در دو ماهه ابتدایی سال ۹۹ بیش از ۴ برابر کل سال ۹۸، پول به بازار سرمایه تزریق شده است، گفت: بازار سرمایه در شرایط کنونی با وضع متفاوتی روبرو شده است؛ تا پیش از رونق بورس، فعالان اقتصادی تمایلی برای شرکت در این عرصه نداشتند، اما امروز تمایل آن‌ها به طرز چشمگیری افزایش یافته است.

او گفت: این اتفاق مجموعه دلایلی دارد که مهمترین عامل در این رونق، افزایش سطحِ "اعتماد اجتماعی" است که در فعالان اقتصادی ایجاد شد.

او ادامه داد: همچنین امروز سیاستگذاری کلانی برای توجه به بازار سرمایه و بورس دارد ایجاد می‌شود.

این کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد: به دلیل شرایط موجود دولت و وزارت اقتصاد برای نخستین جسورانه به این عرصه ورود کرده اند و ایجاد سهام "شستا" (شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی) از مصادیق همین ورود بود.

او با اعلام اینکه امروز ۴۹ میلیون نفر در کشور سهامداران سهام عدالت هستند، افزود: این افراد کسانی هستند که بازار سرمایه ما را رصد می‌کنند.

رباطی گفت: اگر تا پیش از این ریل گذاری اقتصاد کشور در مسیر بازار مسکن و طلا و ارز بود، امروز به سمت بورس گرایش یافته است.
 
او درباره آماده سازی زیرساخت های بازار سرمایه پیشنهاد کرد:

این کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد: ما امروز نیارمند انجام مباحث جدی در بورس هستیم و باید اتاق‌های فکر در بازار‌های سرمایه ایجاد شوند و هنوز کاستی های زیادی وجود دارد. 

رباطی ادامه داد: در قوای سه گانه هم مراجع تصمیم گیر در این عرصه آشنایی چندایی با این موضوع ندارند؛ بنابراین قوانین مربوط به بورس در ۱۱ سال پیش تصویب شده و از آن روز بدون بازنگری، مغفول مانده اند.
 
او درخصوص هدایت نقدینگی به بازارسرمایه و تولید هم این طور توضیح داد: 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۴°