شرایط بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 03 بهمن 1400
کد خبر : ۷۹۶۳۹۷
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۶
وزیر آموزش و پرورش در حاشیه افتتاح چند طرح آموزشی در همدان از آمادگی برای اعمال برخی محدودیت‌های کرونایی و نحوه بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
محسن حاجی میرزایی عصر پنجشنبه در شورای آموزش و پرورش همدان افزود: با وجود کمبود نیرو در آموزش و پرورش، تلاش شده تا با استفاده از دیگر نیرو‌ها و ظرفیت بازنشستگان، کمبود‌ها بر طرف شود.

او عنوان کرد: امروز بهترین محتوایی که در بهترین مدارس تهران عرضه می‌شود، همزمان در دورترین روستا‌های سیستان و بلوچستان نیز قابل دسترسی است.

حاجی میرزایی اضافه کرد: اجرای سند تحول بنیادین یکی از تاکیدات رهبر معظم انقلاب است؛ در این سند اهداف دوره‌های تحصیلی به طور خاص تعریف شده است.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: بر اساس تصمیم‌های هیئت دولت، قرار است کارکنانی که ماهانه کمتر از سه میلیون تومان درآمد دارند، حقوق آن‌ها به بالای این رقم افزایش یابد.

او با اشاره به اینکه کرونا یک پدیده غیر منتظره عالم گیر است که همه را درگیر خود کرد، بیان کرد: امکانات کشور‌ها برای برخورد با این بیماری یکسان نبود و جمهوری اسلامی ایران در مقابله با آن سرافراز بیرون آمد.

حاجی میرزایی با بیان اینکه آموزش و پرورش در کنار سایر دستگاه‌ها برای مقابله با کرونا به موقع وارد شد، افزود: کاری که در کشور ما انجام شد متفاوت‌تر از سایر کشور‌ها بود.

او اظهار داشت: قبل از راه اندازی شبکه شاد، پنج اپلیکیشن اعلام آمادگی کردند تا فضای آموزش مجازی برای دانش آموزان شکل گیرد، که در نهایت شبکه مجازی شاد انتخاب شد.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: با استفاده از این اپلیکیشن، معاونان ما امکان این را دارند تا با همه معلمان دوره‌های مختلف تحصیلی به صورت زنده ارتباط برقرار کنند.

او با اشاره به اینکه در این اپلیکیشن درس‌هایی همچون پرورشی بیش از ۲ میلیون بازدید دارد، عنوان کرد: معلمی که بخشی از مردم با آن شوخی کردند نشان داد این معلم برای موفقیت دانش‌آموزانش دغدغه دارد و ما از آن با برقراری ارتباط تلفنی دلجویی کردیم.

حاجی میرزایی با تاکید بر اینکه باید تا پایان مرداد سال جاری همه مدارس کشور به سامانه هوشمند تجهیز شوند، افزود: شبکه شاد به ما بیشترین امکان را برای برنامه ریزی دقیق می‌دهد.

او گفت: دانشگاه‌ها از ۳۰ سال پیش موظف به برگزاری کلاس‌های مجازی هستند، اما حالا ما پیش از آن‌ها در آموزش و پرورش توانستیم این امکان را برای همه دانش آموزان فراهم کنیم.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: طرح «آجر به آجر» برای ترویج فرهنگ مدرسه سازی به صورت جدی اجرا می‌شود و دوست داریم همه مردم ایران در آن مشارکت داشته باشند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷.۶۲°    ۸.۵۹°