اختصاص ۹۷۰ میلیارد ریال به دستگاه قضایی استان فارس
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:17 - جمعه 07 آذر 1399
کد خبر : ۷۹۶۴۰۲
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۸
رئیس قوه قضائیه در پایان سفر یک روزه خود به استان فارس، از اختصاص ۹۷۰ میلیارد ریال به دستگاه قضایی این استان خبرداد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی، شامگاه پنجشنبه در پایان سفر یک روزه خود به استان فارس در جمع خبرنگاران در شیراز با اشاره به اینکه این استان با ۳۶ شهرستان، وسیع‌ترین حوزه قضایی کشور است، افزود: این میزان اعتبار از منابع قوه قضاییه، منابع استانی و منابع سازمان‌ها برای رفع نیاز‌های قضایی فارس اختصاص داده شده است.

او ادامه داد: از جمله نیاز‌های ضروری استان فاس، مسائل مرتبط با پزشکی قانونی، زندان‌ها و مشکلات موجود در حوزه ساختمان‌ها و تجهیزات حوزه قضایی است و امیدواریم که با پیگیری استاندار و رییس کل دادگستری این استان در سال ۹۹ بتوانیم این نیاز‌ها را برطرف کنیم.

رئیس قوه قضائیه بیان داشت: هیئتی ۴۰ نفره از چهار ماه قبل از سوی قوه قضاییه به استان فارس اعزام شدند و مشکلات قضایی و اجرایی این استان را در نقاط مختلف مورد بررسی قرار دادند، اما به دلیل بیماری کرونا امکان سفر مجدد این هیات به فارس فراهم نشد.

او اضافه کرد: در سفر امروز (بیست و دوم خرداد ۹۹) بررسی‌های صورت گرفته در زمینه مسائل و مشکلات استان فارس را از نزدیک مورد واکاوی قرار دادیم.

حجت‌الاسلام رئیسی اظهار داشت: نتیجه بررسی‌های میدانی و مباحث مطرح شده در نشست‌های مختلف در جلسه شورای عالی قضایی با حضور نماینده، ولی فقیه در فارس و استاندار این استان مورد بررسی قرار گرفت و ۹۷۰ میلیارد ریال برای رفع مشکلات اختصاص داده شد.

رئیس دستگاه قضایی افزود: قبل از ورود به استان فارس، در مورد وضعیت پرونده‌های موجود در این استان بررسی‌هایی صورت گرفت و مشخص شد، بسیاری از پرونده‌های قضایی که در فارس تشکیل شده، بهنگام مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی گفت: در این میان، تنها سه تا پنج پرونده دارای شاکی زیاد است که بخش عمده این پرونده‌ها حل شده و بخشی مشکلاتی دارد که به اموال فرد محکوم شده برمی‌‍گردد و این پرونده‌ها در حال پیگیری است.

رئیس قوه قضائیه بیان کرد: بازرسی‌ها و گزارش‌ها حاکی از آن است که باید از به روز بودن پرونده‌ها در استان فارس صیانت و همچنین تلاش شود این روند هر چه بیشتر بهبود یابد و رسیدگی به پرونده‌ها بیش از پیش به روز و بهنگام شود.

او در بخش دیگری از مطالب خود با اشاره به نکاتی که مدیران امروز (پنجشنبه) در نشست شورای اداری استان فارس مطرح کردند، اظهار داشت: باید در سال جهش تولید حتما برای کارخانه‌ها و واحد‌های تولیدی که تعطیل یا نیمه تعطیل هستند، برنامه‌ریزی شود تا با اعتبارات و بهره‌گیری از امکانات موجود، موانع فراروی آن‌ها برطرف شود و به خط تولید بازگردند.

این مقام ارشد دستگاه قضایی با بیان اینکه مقابله جدی با زمین‌خواری و تغییر کاربری‌ها در استان فارس از مواردی بود که در این سفر مورد تاکید قرار گرفت، افزود: سازمان‌های مسئول باید در این زمینه کار را دنبال کنند و اگر نیاز به اقداماتی از سوی دستگاه قضایی باشد، این کار انجام خواهد شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی همچنین به نشست خود با عشایر استان فارس اشاره و بیان کرد: مقرر شد علاوه بر شورای عشایر استان، یک کارگروه تشکیل و مسائل مربوط به عشایر به صورت خاص در این کارگروه با حضور استاندار فارس، دادگستری استان، سازمان بازرسی، سازمان امور عشایر و بخش‌های ذی‌ربط به صورت ویژه بررسی شود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۲°