رئیس جمهور قانون حمایت از اطفال و نوجوانان را ابلاغ کرد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
02:00 - پنجشنبه 16 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۹۶۴۸۲
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۰
معاون پارلمانی رئیس جمهور از ابلاغ قانون «حمایت از اطفال و نوجوانان» برای اجرا به دستگاههای ذی ربط خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
  " حسینعلی امیری" با بیان این خبر افزود: این قانون شامل تمامی اطفال و نوجوانان (افراد زیر هیجده سال دختر و پسر) اعم از اینکه فاقد، ولی قهری بوده و یا به دلایلی مانند بیماری، اختلال رفتاری، زندانی بودن واعتیاد اولیاء خود در معرض بزه دیدگی قرار دارند، می‌باشد.
امیری گفت: از جمله امتیازات این قانون ایجاد دفتر حمایت از اطفال و نوجوانان قوه قضاییه در حوزه قضایی هر استان و زیر نظر رئیس کل آن حوزه با هدف ارایه مشاوره، معاضدت قضایی، ایجاد شرایط مناسب در خانواده برای اطفال و نوجوانان؛ پیشگیری از بزه دیدگی و نواجوانان در معرض خطر شدید است.
معاون پارلمانی گفت: همچنین برای تحقق اهداف این قانون، وظایف و تکالیفی برای سازمان‌ها و دستگاه‌های مختلف از جمله صدا وسیما برای تولید و بخش برنامه‌های منظم و همکاری با سایر نهاد و تولید آثار و برنامه‌های فرهنگی و آموزش پیش بینی شده است.
معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: در این قانون والدین، اولیاء و سرپرستان قانونی اطفال و نوجوانان در صورت ممانعت از ادامه تحصیل آنان تا پایان دوره متوسطه مستوجب مجازات بوده، و حتی برای افراد مطلع از وقوع جرم نسبت به مشمولین این قانون و عدم اعلام آن به مراجع صلاحیتدار مجازات پیش بینی شده که در صورت معطوف بودن جرایم به اطفال کم توان ذهنی یا جسمی، این مجازات تشدید شده است.
وی افزود: به طور کلی این قانون از حیث جامع بودن و مانع بودن، نقش بسزایی در حمایت از کودکان و نوجوانان و پیشگیری از بزه دیدگی آنان دارد.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: قانون "حمایت از اطفال و نوجوانان" ابلاغ شد و باید به سرعت اجرایی شود، مجلس پیگیر اجرایی شدن همۀ مواد آن خواهد بود.
رئیس مجلس شورای اسلامی روز گذشته در صفحه توئیتر خود ضمن اعلام ابلاغ قانون "حمایت از اطفال و نوجوانان" به قوه مجریه تسریع در اجرای آن را خواستار شد.
برچسب ها: مجلس ، کودکان کار ، اطفال
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۴°