رونمایی از هتل کپسولی در تهران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 25 مهر 1400
کد خبر : ۷۹۶۴۹۱
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۶
نمونه اولیه هتل‌های کپسولی با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی رونمایی شد و این هتل‌ها نخستین بار در ایران استفاده خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
این مدل از هتل‌های کپسولی به همت کانون جهانگردی و اتومبیل‌رانی به کشور وارد شده و قرار است تحت نظارت این کانون در استان‌های مختلف کشور به‌عنوان شکل جدیدی از مراکز اقامتی مورد استفاده قرار گیرد.

آقای علی‌اصغر مونسان درحاشیه بازدید از این نمونه هتل گفت: این خبری خوب و اتفاقی خوب است. استفاده از این مدل از محل‌های اقامتی، می‌تواند به عنوان شکل جدیدی از اقامتگاه‌ها در حوزه گردشگری استفاده شود.

وی افزود: یکی از مزایای این اماکن اقامتی، این است که باعث تحول در اکو کمپ‌ها خواهد شد و به‌عنوان یک محل اقامتی مناسب و به صرفه می‌تواند در اماکنی مانند کمپ‌های مختلف، فرودگاه‌ها، پایانه‌های مسافربری، راه‌آهن و... در اختیار گردشگران قرار گیرد.
 
هادی سجادی راد مدیر گردشگری و صنایع‌دستی کانون جهانگردی و اتومبیل‌رانی نیز در حاشیه این مراسم گفت: این مدل از هتل‌های کوچک و کم‌جا، با عنوان هتل‌های کپسولی به همت کانون جهانگردی و اتومبیل‌رانی وارد شده و قرار است به‌عنوان شکل جدیدی از محل‌های اقامتی در خدمت گردشگری کشور درآید.
 
وی افزود: در مرحله نخست قرار است ۲۰۰ دستگاه از این هتل کپسولی‌ها در شهر‌های مختلف از جمله تهران، مشهد، اصفهان، شیراز و تبریز ایجاد شود تا به عنوان یک محل اقامت و استراحت کوتاه مدت برای گردشگران مورد استفاده قرار گیرد.
 
سجادی راد گفت: این هتل‌های کپسولی در محل‌هایی که گفته شد ایجاد خواهد شد و اقامت در آن‌ها تابع قوانین مرتبط با اقامت در سایر اماکن اقامتی است.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳.۷۳°    ۲۴.۵۹°