حضور 170 شرکت دانش بنیان در نمایشگاه جهش تولید
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:56 - سه‌شنبه 08 مهر 1399
کد خبر : ۷۹۶۴۹۵
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۵
مدیرکل صنایع برق، فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت: نمایشگاه تخصصی با حضور 170 شرکت در حوزه های مختلف تولیدی برای حمایت از تولید و صادرات برپا شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،

کیوان گردان مدیرکل صنایع برق، فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت گفت: نمایشگاه تخصصی با حضور 170 شرکت در حوزه های مختلف تولیدی برگزار شده است.

نمایشگاه جهش تولید و ‌دستاوردهای مقابله با کرونا

او افزود: تولیدکنندگان تمام قد در این نمایشگاه حاضر شدند. در زمان کرونا کمتر از 200 هزار عدد ماسک سه لایه در کشور تولید می شد که امروز تولید به بیش از 5 میلیون عدد رسیده است. در لحظات اول ورود کرونا کشورهای خارجی با ما همکاری لازم ر ا انجام ندادند که خودباوری ملی موجب شکل گیری تولید اقلام بهداشتی و افزایش تولید شد. 

مدیرکل صنایع برق، فلزی و لوازم خانگی وزارت صنعت در ادامه گفت: همانطور که مقام معظم رهبری در سیاست های تولید به درون گرایی ملی تاکید کرده اند این کار نیز خودباوری ملی و عزم ملی بود. این خودباوری موجب حضور دانشجویان و شرکت های دانش بنیان کوچک نیز شد. 

آقای گردان افزود: با توجه به اینکه کرونا موضوع حساسی در جامعه بود و سلامت جامعه در خطر بود خود را مکلف به تهیه و تولید محصولات مورد نیاز بهداشتی در کمترین زمان کردیم. 

او افزود: حمایت های اصلی وزارت صمت بعد از کرونا به تولید اقلام بهداشتی و شرکت های دانش بنیان اختصاص یافته است. تسهیلات ویژه نیز با اولویت محصولات مقابله با کرونا تخصیص یافت و صادارت برخی محصولات نیز انجام می شود.

او گفت: مقابله با کرونا همچنان ادامه دارد و حمایت ها نیز ادامه خواهد داشت. او همچنین گفت: نمایشگاه فعلی بازدیدکننده حضوری ندارد و مردم می توانند به صورت مجازی از محصولات بازدید داشته باشند. 

سیاوش ملکی‌فر معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی در ارتباط تصویری گفت: از ابتدای شروع کرونا شرکت های ایرانی، شرکت های دانش فناور و شرکت های بزرگ تلاش های جدی برای تولید محصولات برای مقابله با کرونا را انجام دادند.

نمایشگاه جهش تولید و ‌دستاوردهای مقابله با کرونا

او افزود: این نمایشگاه برای نشان دادن توان داخلی کشور برای مقابله با کرونا دایر شده است. 

ملکی فر در ادامه گفت: بیش از 70 شرکت با اعطای 350 میلیارد تومان مورد ازمحل صندوق نوآوری شکوفایی حمایت قرار گرفتند و در این نمایشگاه 50 شرکت از مجموع شرکت ها محصولات خود را به نمایش گذاشتند.

او افزود: کلیه محصولات درحوزه سلامت باید تاییدیه های مرتبط وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو را داشته باشند که دریافت تسهیلات نیز مستلزم دریافت این تاییدیه هاست. همه این محصولات مجوزهای لازم را اخذ کرده اند و اقلامی که روانه بازارهای صادراتی شده اند نیز مجوزها را دریافت کرده اند. بعنوان نمونه یکی از شرکت های تولید کننده بنتیلاتور  مجوز دریافت بازارهای صادراتی را نیز دریافت کرده است.

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: محصولات با هماهنگی سایر دستگاه ها در کمترین زمان ممکن به دست مردم و مراکز بهداشتی رسید. تزریق .. نشان داد که توان کشور بی سابقه است. 

مقدم مدیرعامل شرکت دانش بنیان در ارتباط تلفنی گفت: جشنواره حال حاضر یک جشنواری با افتخار ملی است که با هماهنگی شرکت های دانش بنیان برپا شده است. 

نمایشگاه جهش تولید و ‌دستاوردهای مقابله با کرونا

او افزود: بنتیلاتور 10 سال است در کشور تولید می شود اما در زمان کرونا با همکاری معاونت علمی و تامین سرمایه درگردش توانستیم نیاز کشور را با قدرت و با کیفیت بالا پوشش دهیم. 

او افزود: 1200 دستگاه بنتیلاتور در 45 روز تولید و به بیمارستان ها تحویل شدکه توانستیم نیاز کشور را مرتفع کنیم.

آقای مقدم در ادامه گفت: هیچ کشوری بنتیلاتور به ما نداد و با اعتماد به توانمندی خودمان به تولید رسیدیم.

صادرات سهم شرکت هایی است که در کرونا تولید خوبی داشته اند و به خودباوری رسیدند بنابراین اگر حمایت ها ادامه داشته باشند می توانیم وارد ارزآوری شویم و کرونا می تواند در کشور ما با این پشتوانه علمی تولید ثروت کند.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۵°    ۲۰°