رکورد مصرف برق زده شد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:25 - پنجشنبه 03 مهر 1399
کد خبر : ۷۹۶۵۱۴
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۹
مصرف برق کشور روز گذشته در رکوردی کم‌سابقه در بهار از مرز ۵۵ هزار مگاوات عبور کرده و به ۵۵ هزار و ۷۱ مگاوات افزایش یافت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
تفاوت میزان مصرف برق امسال و پارسال در همین بازه زمانی به هفت هزار ۸۷۲ مگاوات رسیده که تفاوت بسیار معناداری است.

براساس اعلام سازمان هواشناسی کشور دمای هوا روند افزایشی خود را از روزگذشته آغاز کرده که همین موضوع بر روند افزایش مصرف برق اثر گذار شده است، زیرا هرچه دمای هوا افزایش یابد، میزان استفاده از وسایل سرمایشی هم بیشتر خواهد شد و این وسایل بالاترین میزان مصرف برق را به خود اختصاص می‌دهند.

درهمین زمینه سخنگوی صنعت برق گفت: امسال فرایند مدیریت مصرف برق در تابستان از دوجنبه کاهش ساعت کار و تنظیم دمای وسایل سرمایشی بر روی دمای آسایش دنبال می‌شود.

سخنگوی صنعت برق گفت: امسال هنوز وارد تابستان نشده ایم ۱۵ استان ما رکورد پیک را شکسته اند پیش بینی‌ها حاکی از این است که این هفته میزان پیک ما ۵۶ بیش هزار مگاوات و در هفته بعد با توجه به افزایش دما میزان مصرف به بالای ۵۷ هزار مگا وات خواهد رسید که رقم قابل تاملی است که امیدواریم مردم برای مدیریت مصرف و کاهش مصرف همکاری کنند.

او با بیان این که حدود یک میلیون خانوار مشترک جدید داریم گفت: بیش از ۲۲ هزار مگاوات برق مصرفی ما به علت استفاده از وسایل سرمایشی است.

مصطفی رجبی مشهدی افزود: کاهش ساعت کاراداری با همکاری استانداری‌های سراسر کشور امسال نیز دنبال شد و در تعداد زیادی از استان‌ها این امر محقق و ساعت‌های کار اداری با هدف مدیریت مصرف تقلیل یافت.

سخنگوی صنعت برق گفت: تنظیم دمای وسایل سرمایشی بر روی دمای آسایش (۲۴تا ۲۵درجه) راهکار دیگری برای کاهش بار شبکه برق در زمان اوج مصرف است که ضروری است همه دستگاه‌ها دقت لازم را دراین زمینه داشته و فردی را برای پیگیری آن منصوب کنند.

وی افزود: نکته دیگر که دستگاه‌های اجرایی لازم است اعمال کنند آن است که یک ساعت زودتر از موعد تعطیلی نسبت به خاموش کردن وسایل سرمایشی اقدام کنند تا به این ترتیب هم بار اضافی بر شبکه تحمیل نشود و هم مصرف این دستگاه‌ها متعادل شود.

سخنگوی صنعت برق گفت: در ساعت ۱۳ و ۱۷ بعد از ظهر بیشترین فشار را روی نیروگاه‌ها داریم به ازای هر یک درجه سلیسوس افزایش دما هزار و پانصد مگاوات به مصرف برق کشور اضافه می‌شود و اگر این یک و نیم درجه اضافه دما را داشته باشیم میزان مصرف ما نسبت به سال گذشته بیش از ۲ هزار مگاوات افزایش خواهد یافت.

رجبی مشهدی با اشاره به سیاست‌ها و طرح‌های تشویقی برای کم مصرف‌ها گفت: بر‌ای مترکان خانگی آن‌ها پر مصرف‌ها ۱۶ درصد به صورت حسابشان اضافه خواهد شد و حدود ۱۵ درصد از مشترکان خانگی پر مصرف هستند.
گزارش تازه شرکت مدیریت شبکه برق ایران نشان می‌دهد روز گذشته میزان مصرف برق صنایع نیز به چهار هزار و ۸۰۶ مگاوات رسیده است.
برچسب ها: مصرف ، برق ، کشور
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۹°    ۳۱°