مشروح 20، یکشنبه 25 خرداد 99
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:20 - يکشنبه 04 آبان 1399
کد خبر : ۷۹۶۵۴۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۸
سه رقمی شدن تعداد جانباختگان کرونا در کشور ، پرونده مسکن روی میز دولتی ها، گرانی لوازم خانگی و قتل یک جوان سیاهپوست دیگر به دست پلیس آمریکا از عناوین خبر 20 است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
پس از حدود60 روز، متاسفانه تعداد جانباختگانء بیماری کرونا در 24 ساعت، دوباره سه رقمی شد.

در 24 ساعت گذشته، دوهزار و 472 بیمارء جدیدء کرونایی هم شناسایی و 864 نفر بستری شدن.


*****************************
کرونا هنوز در خیابون و خونه ها دست به دست میشه ... اینو آمار مبتلایان و متاسفانه سه رقمی شدن شمار فوت شدگان میگه ....
 

*****************************
پرونده مسکن ، روی میز دولتی ها... بخش مهمی از دو جلسه امروزء هیات دولت و ستاد هماهنگی اقتصادیء دولت ، به بررسی راهکارهای تنظیم بازارء مسکن و اجارهء خونه، گذشت ... رئیس جمهور گفت: اطمینان می دیم که دولت برای حل مشکلات مسکن، قدم های جدی برخواهد داشت.
 

تسهیلِ صدور پروانهء ساخت، افزایش تسهیلات بانکیِ بخش ساخت، و عرضه مسکنء کوچک و متوسط برای قشرهای کم‌برخوردار، از دیگر مصوبات دولتی ها بود .

*****************************
در ادامه حضور دولتی ها، خانه ملت، امروز میزبان متولیان فرهنگ و آموزش بود ... وزرای آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی در گزارش هایی، از اقدامات و دغدغه های حوزه مسئولیتی شون گفتن ... در این جلسه ، نمایندگانء دولت و مجلسی ها مشکلاتء معلمان و مسائل آموزشی و فرهنگیء کشور رو بررسی و درباره حل این مشکلات، تبادل نظر کردن ... رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، میهمان دیگرء امروز مجلسی ها بود که از برخی سیاست گذاری های فرهنگی و مدیریت فضای مجازی، انتقاد کرد و از کمبودها گفت ... رئیس مجلس به این انتقادها، این طور واکنش نشون داد .

*****************************
پیکان چندسویه انتقادات به گرانی چندباره لوازم خانگی... نقدهایی که با فاصله ای اندک از فروشندگان به شرکت های تولیدی، و بعد به نحوه تامین مواد اولیه می رسه.

قتل یک جوان دیگرء سیاهپوست به دست پلیس امریکا، خون معترضان به تبعیض و بی عدالتی ساختاری رو به جوش آورده.

پلیس امریکا، ریچارد بروکس رو در آتلانتا، با شلیک یک کلتء الکتریکی* کشت.


فریاد همبستگی با معترضانء امریکایی، همزمان با اعترضات امریکا، از کشورهای دیگه، شنیده می شه . معترضان انگلیس، در چند شهر در حمایت از معترضان امریکایی، شعار میدادن.

در لندن همزمان با تظاهرات ضد نژادپرستی ، گروههای تندروی طرفدار نژادپرستی هم مقابل ساختمان مجلس عوام، تجمع کردن ... لندن شاهد درگیریء شدید و زد و خوردء طرفدارانء نژادپرستی با معترضان به نژادپرستی بود ... با به راه افتادن پویش سرنگونی نمادهای برده داری و نژادپرستی، مجسمه چرچیل، از بیم تخریب، در قفس آهنین قرار داده شد.
در شهرهای مختلف فرانسه، از جمله پاریس، بوردو، مارسی و لیون، اعتراضات، گسترده بود ... 15 هزار نفر در میدان جمهوری پاریس تجمع کردن تا نژادپرستی و بی عدالتی رو محکوم کنن ... این تظاهرات با دخالت پلیس، به خشونت کشیده شد .


ده‌ها هزار نفر از مردم سوئیس هم علیه نژادپرستی و خشونت‌ء پلیسء آمریکا ضد سیاه‌پوستان، تظاهرات کردن ... مردم آلمان هم در اعتراض به نژادپرستی، در برلین، زنجیرهء انسانی تشکیل دادن.
*****************
رئیس بانک مرکزی با اشاره به مثبت شدن رشد اقتصادی بدون نفت در سال 98 گفت: برخی امارهای نهادهای بین المللی در این زمینه سوگیرانه و غیر واقعی است .

******************************
پدرسالار سینمای ایران ، به دیار باقی شتافت ... استاد محمدعلی کشاورز، بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون، پس از مدت‌ها بیماری، در 90 سالگی درگذشت ... مرحوم کشاورز که نشانء درجه‌ یکء فرهنگ و هنرء جمهوری اسلامی ایران رو در کارنامه داشت، در مجموعه های سلطان و شبان، سربداران، هزاردستان و فیلم‌های مادر، کمال‌الملک و دلشدگان، نقش بازی کرده ... رئیس رسانه ملی، درگذشت این استادء برجسته رو تسلیت گفت.

************************
ثبت نام کنندگان در طرح پیش فروش 9 محصولء سایپا هم با قرعه کشی، تعیین تکلیف شدن ... در این قرعه کشی، شروط جدیدء نداشتن پلاکء فعال در خانواده و اینکه ثبت نام کنندگان در 4 سال گذشته، از خودروسازها خرید نکرده باشن هم لحاظ شده.
 
******************************
جریمه ۳۰ درصدی در انتظار مودیانی که در زمان تعیین شده اظهارنامه مالیاتی رو ارسال نکنن ... رئیس کل سازمان امور مالیاتی گفت: این جریمه غیر قابل بخششه و مودیان باید تا پایان شهریور ارائه کنن ... اما مشوق های سازمان امور مالیاتی برای مودیان بدهکار .

******************************
سومین جلسه رسیدگی به اتهامات اکبر طبری و دیگر متهمان این پرونده، برگزار شد.
 
 
با افزایش مجدد شمار مبتلایان به کووید 19 در پایتختء چین، برخی محدودیت های کرونایی به این شهر، بازگشته . 57 مورد جدیدء ابتلا به ویروس کرونا در چین، ثبت شده . این تعداد، بیشترین شمار مبتلایان در دو ماه گذشته است.
 
شمار مبتلایان به کرونا در جهان از 7 میلیون و 900 هزار نفر فراتر رفته و از این تعداد بیش از 432 هزار نفر جونشون رو ازدست دادن ... آمریکا با بیش از 2 میلیون و 143 هزار مبتلا و بیش از 117 هزار جانباخته، همچنان بیشترین کرونایی ها رو در جهان داره .
 
 
در برزیل، شیلی، آرژانتین، پرو و کلمبیا، روند ابتلا، بی‌سابقه اعلام شده ... رئیس جمهور شیلی به علت افزایش آمارء مبتلایان ، وزیر بهداشتء این کشور رو برکنار کرده ... پاکستان هم با ثبت حدود 6500 مورد جدیدء ابتلا، رکورد جدیدء بیشترین موارد روزانهء ابتلا رو ثبت کرده ... حدود 1300 منطقهء پرخطر در این کشور به علت وخامت اوضاع، تعطیل شده.

**********************
پیگیری ثبت یه رکورد جدید در مصرف برق، برخورد با متخلفان بازیافت زباله و سرگردانی مردم در پرداخت اقساط وام ها در شبکه خبر ... البته خبرنگارن امروز به سراغ پرواز قیمت تخم مرغ در بازار هم رفتن .


برگزاری رزمایش ترافیکیء تابستان با عنوان ارتقای توان و تحرک عملیاتء پلیسء راهورء ناجا... رزمایش با هدف کاهش تخلفاتء حادثه ساز مثل سرعت و سبقتء غیرمجاز، برگزار شد.

*******************************
تخریب 103 ساخت وسازء غیرمجاز در فیروزکوه... با اجرای این احکامء قانونی، از تغییر کاربری 24 هکتار از اراضی کشاورزی، جلوگیری شد.

*******************************
وزیر بهداشت : اگر می خواهیم چرخه تخصیص ارز به دارو کاملا شفاف باشه، باید بین سازمان غذا و دارو و بانک مرکزی ارتباط مستقیمء الکترونیک برقرار بشه ... دکتر نمکی در نشست قرارگاه تأمین دارو و تجهیزاتء پزشکی اضافه کرد: مسیرهای تأمین اقلام دارویی، کاملا رصد می‌شه تا با کمبودی مواجه نشیم.
*******************************
رئیس پلیس بین‌الملل ناجا از دستگیری و استرداد یک کلاهبردار 370 میلیارد ریالی به کشور خبر داد و گفت: این متهم به بهانه خرید مسکن در یکی از کشورهای منطقه و اخذ اقامت، از بسیاری از هموطنان مبالغ هنگفتی کلاهبرداری کرده بود.
*******************************
فقط دو میلیون از یازده میلیون موتورسیکلت که در خیابان ها تردد می کنن، بیمه شخص ثالث دارند

*******************************
انتخاب چهره سال 98 هنر انقلاب... پنج هنرمند، نامزد رسیدن به عنوان بهترین هنرمندء انقلابیء سال 98 هستن .

برچسب ها: مشروح 20
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۰°    ۲۲°