آمریکا همچنان درگیر بحران ناشی از اعتراضات به تبعض نژادی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
02:20 - پنجشنبه 02 بهمن 1399
کد خبر : ۷۹۶۵۵۳
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۲
طی دیشب و بامداد امروز واشنگتن، لس آنجلس، نیویورک، نیواورلئان، سیاتل، دیترویت، فلوریدا و شارلوت کانون اصلی اعترض ها علیه نژادپرستی و بی عدالتی بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
با کشته شدن یک سیاه پوست دیگر در آمریکا، اعتراضات گسترش یافته و خیابان های بسیاری از شهرها عرصه تظاهرات است.

طی دیشب و بامداد امروز واشنگتن، لس آنجلس، نیویورک، نیواورلئان، سیاتل، دیترویت، فلوریدا و شارلوت کانون اصلی اعترض ها بود.
معترضان در پایتخت، با وجود تدابیر شدید امنیتی، برابر کاخ سفید و در میدان «زندگی سیاهپوستان مهم است» صف آرایی کرده اند و تمایل به ترک محل ندارند.
 
معترضان بنرها و دست نوشته هایی ضد تبعض نژادی در دست دارند. معترضان فریاد می زنند" بدون عدالت صلح بی معناست". در آتلانتا و در پی کشته شدن ریشارد بروکس، اوضاع ملتهب است. پلیس به صورت گسترده در خیابان ها مستقر شده و هرگونه تجمع را با پرتاب گاز اشک آور سرکوب می کند.
 
در سیاتل هم، منطقه تحت کنترل معترضان موسوم به کپیتال هیل، عرصه تظاهرات بود. معترضان این منطقه را تسخیر کرده و آن را عاری از پلیس نامیده اند.
 
در نیویورک و فلوریدا معترضان با امضای طومای خواستار تغییر نام خیابان هایی شده اند که نام کریستف کلمپ دارند. معترضان در نیویورک، قصد تخریب مجسمه کریستف کلمپ را داشتند که با واکنش پلیس مواجه شدند.
 
قتل «جورج فلوید» شهروند سیاهپوست توسط پلیس آمریکا که ششم خرداد در شهر مینیاپولیس ایالت مینه‌سوتا رخ داد، باعث بروز تظاهرات گسترده‌ای شد که هنوز ادامه دارد.
موج اعتراض‌ها به این اقدام نژادپرستانه تا پشت در‌های کاخ سفید کشیده شد؛ به گونه‌ای که نیرو‌های ویژه ضد شورش برای متفرق کردن معترضان، اقدام به شلیک گاز اشک‌آور کردند.

همچنین تظاهرات مشابهی در برخی کشور‌های اروپایی از جمله انگلیس و فرانسه نیز برگزار شد.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۳°    ۵°