توضیح بیمه مرکزی درباره حذف فیزیکی بیمه‌نامه
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:14 - دوشنبه 06 بهمن 1399
کد خبر : ۷۹۶۵۵۸
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۹
رئیس کل بیمه مرکزی گفت: حذف فیزیکی بیمه‌ نامه‌های شخص ثالث به معنی حذف نمایندگان شبکه فروش نیست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
سلیمانی امیری، شامگاه دیروز یکشنبه، در نشست هم‌اندیشی شبکه فروش بیمه زنجان افزود: حتی اگر۱۰۰درصد فعالیت‌های صنعت بیمه الکترونیکی شود باز هم وظیفه فروش با نمایندگی‌ها بوده و شبکه فروش، حذف نمی‌شود.

وی گفت: فعالیت صنعت بیمه با حذف تمام بیمه‌نامه‌ها نیز بدون وجود نمایندگان فروش، امکانپذیر نیست.

وی افزود: حذف فیزیکی بیمه‌نامه‌ها اقدام عجولانه‌ای نبود و از چند ماه گذشته بر روی آن با شرکت‌های بیمه‌ای، مذاکره و توافق لازم صورت گرفته بود.

سلیمانی امیری با تاکید بر اینکه سیاست بیمه مرکزی، حذف نمایندگان نیست، گفت: با الکترونیکی شدن بیمه‌نامه‌ها، نمایندگان، حذف نمی‌شوند بلکه به جای مصرف کاغذ با روش‌های مدرن به بیمه‌گزاران، اطلاع‌رسانی می‌کنند.

وی با بیان اینکه بیمه مرکزی، استارت‌آپ‌ها را به عنوان کارگزاری پذیرفته است، گفت: صدور بیمه‌نامه توسط استارت‌آپ‌ها تخلف بوده و با آن برخورد می‌شود.

رئیس کل بیمه مرکزی افزود: همانگونه که کرونا و تمام بیماری‌ها واقعیتی که باید با آن زندگی کرد، استارت‌آپ‌ها نیز واقعیتی هستند که نمی‌شود با آن‌ها مبارزه کرد، بلکه باید با آن‌ها کنار آمد، اما آن‌ها نیز در آیین‌نامه به عنوان کارگزاری هستند.

وی یادآور شد: در کنار ایجاد استارت‌آپ‌ها برای سخت‌گیری نکردن به کارگزاری‌های سنتی، تسهیلاتی برای این کارگزاران در نظر گرفته شده که در شُرف تصویب در هیات عامل بیمه مرکزی است.

رئیس کل بیمه مرکزی گفت: ارتباط نزدیک با نمایندگان و کارگزاران بیمه، همراه با شنیدن چالش‌ها، نظر‌ها و پیشنهاد‌ها سبب تصمیم‌گیری در فضای واقعی می‌شود وگرنه نتایج تصمیم‌گیری در فضای غیرواقعی به نفع صنعت بیمه نخواهد بود.

وی گفت: سهم استان زنجان در ضریب نفوذ بیمه نسبت به جمعیت استان و میانگین کشوری پایین است.

سلیمانی افزود: شمار کارگزاران و نمایندگی‌های بیمه نسبت به جمعیت استان، کم نیست، اما سهم درآمدی از بابت کارمزد و ایجاد پرتفو، کم است که باید بررسی شود.

وی افزود: با توجه به رشد صنعتی استان زنجان، ظرفیت‌های بالقوه زیادی در این استان وجود دارد که شبکه فروش بیمه باید از آن استفاده کنند.

۷۰ هزار نمایندگی فروش بیمه در کشور وجود دارد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۲°    ۸°