درآمد ۱۵ میلیارد دلاری پتروشیمی در سال ۹۸
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:19 - يکشنبه 28 دی 1399
کد خبر : ۷۹۶۵۷۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۱
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی : مجموع در آمد‌های کشور از صنعت پتروشیمی در سال ۹۸ بیش از ۱۵ میلیارد دلار بوده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 بهزاد محمدی در نشست خبری افزود: سال گذشته صنعت پتروشیمی ۱۰ میلیارد دلار محصول صادر و معادل ۵ میلیارد دلار محصول در بازار داخلی عرضه کرده است.
 
وی با بیان اینکه میزان تولید صنعت پتروشیمی درسال گذشته ۶۶ میلیون تن بوده است گفت: هم اکنون ۳۳۳ نوع محصول پلیمری و ۴۲ نوع مواد شیمیایی در کشور تولید می‌شود.
 
محمدی با تاکید بر اینکه این شرکت به‌طور مستمر، اجرای طرح‌های اولویت‌دار صنعت پتروشیمی را پایش و ارزیابی می‌کند، افزود: طرح‌های جهش دوم و سوم صنعت پتروشیمی با نظارت و حمایت شرکت ملی صنایع پتروشیمی در حال اجرا هستند.
 
وی اضافه کرد: هم‌اکنون طرح‌های تعریف‌شده در چارچوب جهش دوم (طرح‌هایی که تا ۱۴۰۰به بهره‌برداری می‌رسند) و طرح‌های جهش سوم (که تا ۱۴۰۴ به بهره‌برداری می‌رسند) در حال اجرا هستند.
 
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان اینکه با بهره‌برداری از طرح‌های جهش دوم و جهش سوم صنعت پتروشیمی، تحولی عظیمی در این صنعت رخ خواهد داد، گفت: ۵۳ طرح منتخب در نقشه راه صنعت پتروشیمی در حال اجراست که این طرح‌ها به‌طور منظم در حال پایش و ارزیابی است، از این تعداد ۲۶ طرح در برنامه تحقق جهش دوم در حال ساخت است و در مرحله بعدی و برای تحقق جهش سوم ۲۷ طرح را تعریف و برنامه‌ریزی کرده‌ایم.
 
معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی افزود: با اجرای طرح‌های جهش دوم، ظرفیت تولید صنایع پتروشیمی ایران از ۶۶ میلیون تن کنونی به ۱۰۰ میلیون تن در سال ۱۴۰۰ می‌رسد و با تحقق جهش سوم ظرفیت تولید به ۱۳۳ میلیون تن در سال ۱۴۰۴ خواهد رسید و این روند از اهمیت صنعت پتروشیمی در توسعه متوازن کشور حکایت دارد.
 
وی ادامه داد: با تولیدی شدن طرح‌های یادشده، ارزش تولید محصولات پتروشیمی از ۱۵ میلیارد دلار به ۳۷ میلیارد دلار خواهد رسید.
 
مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی همچنین گفت: صنعت پتروشیمی رتبه نخست تأمین ارز کشور را دارد.
 
محمدی افزود: باید به سمت استفاده از یک خوراک و تولید چند محصول گام برداریم و توسعه هوشمندانه مهمترین راهکار توسعه صنعت پتروشیمی است.
 
وی اضافه کرد: صادرات محصولات پتروشیمی با همه مشکلات در حال انجام است و با تولید پایدار محصولات پتروشیمی، شاهد رشد ۱۱ درصدی معاملات این محصولات در بورس در اردیبهشت‌ماه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال بوده‌ایم.
 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۱°