مراکز توانبخشی تعطیل نشده است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:24 - يکشنبه 19 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۷۹۶۶۱۳
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۳
مدیرکل مراکز توانخشی بهزیستی گفت: چند ماهی که بحث کرونا بود حدود ۳ هزار نفر را که خانواده شان استطاعت و توانایی داشتند موقتا ترخیص کردیم تا یک مقدار ضریب ریسک را پایین بیاوریم و این‌ها الان همگی برگشته اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 سراج در گفتگو با شبکه خبر با اشاره به ۹۰۰ مرکز شبانه روزی و ۵۱ هزار مددجو گفت: البته مراکز روزانه را چند ماهی به دلیل کرونا تعطیل کردیم، ولی مراکز شبانه روزی و نگهداری باز بود و ما فقط حدود ۵ درصد مددجویان را به خانواده هایشان تحویل دادیم.

او گفت: مددجویانی که تحویل ما می‌شوند به گروه‌های مختلف تقسیم می‌شوند بعضی از این افراد خانواده و سرپرست دارند و ما توصیه کرده ایم به مراکز شبانه روزی که این گروه ترجیحا روز در مراکز باشند و شب در محیط خانواده.

مدیرکل مراکز توانخشی بهزیستی با بیان این که به دلیل کرونا ما مجبور شدیم یک مقدار انقباضی عمل کنیم افزود: از ۱۲ خرداد دستور العمل جدید را به مراکز شبانه روزی ابلاغ کردیم و پذیرش افرادی که موقتا ترخیص شده بودند شروع کردیم البته مراکز روزانه فعالیتشان از ۱۸ خرداد آزاد شده است.

سراج با بیان این که در شرایط کرونا تاکید ما کنترل ورود و خروج مراکز است گفت: در مورد سالمندان به علت ضعف سیستم ایمنی شان توصیه کردیم در مناطق سفید ۵۰ درصد، در مناطق زرد ۲۵ درصد و در مناطق قرمز ۱۵ درصد پذیرش صورت بگیرد.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۸°