نماز جمعه از هفته آینده در تهران برگزار می‌شود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 31 شهريور 1400
کد خبر : ۷۹۶۶۲۷
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۷
اطلاعیه شماره ۱۵ شورای سیاستگذاری ائمه جمعه :
شورای سیاستگذاری ائمه جمعه اعلام کرد: به فضل الهی در شهر تهران، اقامه مجدد نمازجمعه از هفته آینده و همزمان با بازگشایی رسمی نماز‌های جمعه در مناطق زرد خواهد بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
در اطلاعیه شماره ۱۵ شورای سیاستگذاری ائمه جمعه آمده است: چگونگی برگزاری این مراسم، تدابیر اجرایی و یادآوری نکات مهمی که به همکاری نمازگزاران ارجمند و خانواده‌های معزز شرکت کننده نیاز دارد، در اطلاعیه تکمیلی ستاد نماز جمعه تهران منعکس خواهد شد.

متن اطلاعیه به این شرح است: با اهدای سلام و تحیت، پروردگار متعال را شاکریم که تعهد اخلاقی و مسئولیت‌پذیری ذاتی اقشار متدین جامعه و نمازگزاران ارجمند موجب شد در استقبال از روند بازگشایی، ضمن رعایت دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی و مراقبت از سلامتی هموطنان عزیز، با هماهنگی کامل ستاد ملی مقابله با کرونا، علاوه بر مناطق سفید، در مناطق زردی که مسئولان ذیربط و دستگاه‌های تخصصی بر آمادگی پایگاه‌های نمازجمعه برای اجرای پروتکل اجماع داشتند، در مجموع، ۵۸۷ نمازجمعه در هفته گذشته اقامه شود و در عین حال، بنا بر گزارش ارائه شده در آخرین جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، نهاد نماز جمعه، از نظر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، در رتبه اول کشور قرار گرفته است. تردیدی نیست که این افتخار بزرگ، پیام‌آور انسجام و همت والای ائمه جمعه و ستاد‌های نمازجمعه برای پیگیری همزمان تأمین اقتضائات سلامت جسمی و سلامت معنوی مردم شریف است، چنانکه در ۲۰۰ منطقه زرد، به دلیل مهیا نشدن شرایط برگزاری، از برگزاری نماز جمعه خودداری شد و در ۱۰۶ نقطه قرمز هم تا تغییر شرایط شیوع کرونا، اقامه نمازجمعه همچنان متوقف خواهد ماند. در همین ارتباط، دو نکته لازم است مورد توجه قرار گیرد. با عنایت به اینکه ۶ تیرماه، زمان بازگشایی رسمی نماز‌های جمعه در مناطق زرد است، اقامه نماز جمعه این هفته هم در این مناطق، با هدف استقبال از روند بازگشایی، منوط به اجماع مسئولان ذیربط و حوزه‌های تخصصی شهرستان‌ها، درخصوص آمادگی کامل پایگاه‌های نمازجمعه برای اجرای دقیق پروتکل بهداشتی خواهد بود.

به فضل الهی در شهر تهران، اقامه مجدد نمازجمعه از هفته آینده، و همزمان با بازگشایی رسمی نماز‌های جمعه در مناطق زرد خواهد بود. لازم به ذکر است که چگونگی برگزاری این مراسم عبادی – سیاسی، تدابیر اجرایی و یادآوری نکات مهمی که به همکاری نمازگزاران ارجمند و خانواده‌های معزز شرکت کننده نیاز دارد، در اطلاعیه تکمیلی ستاد نماز جمعه تهران منعکس خواهد شد.

شورای سیاستگذاری ائمه جمعه عنوان کرد: برای انجام صحیح مسئولیت سنگینی که بر عهده داریم، همچون همیشه به دعای خیر، همفکری و همکاری شما گرامیان نیازمندیم.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴.۵۹°    ۲۸.۹۹°